IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H9RR 4. day

Smart Follow

        Starting time Finish
3,8 km
 
1.   Elias Pelkonen Mäntsälän Urheilijat  FIN  8:50:00   21:44  
2.   Elias Lehtonen Ulvilan Ura  FIN  8:47:00   22:37  
3.   Veeti Mähönen Tampereen Pyrintö  FIN  9:02:00   24:55  
4.   Flavian Koster Switzerland  SUI  8:30:00   25:35  
5.   Aatu Niskanen Vehkalahden Veikot  FIN  8:05:00   26:11  
6.   Viktor Asklöf Lynx  FIN  8:32:00   26:20  
7.   Daniel Rautio Espoon Suunta  FIN  8:25:00   26:43  
7.   Jesper Donner OK77  FIN  8:45:00   26:43  
9.   Henri Arvela Lahden Suunnistajat-37  FIN  8:35:00   27:23  
10.   Miska Kuusikko Saloisten Reipas  FIN  8:21:00   27:31  
11.   Joona Lohela Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  8:18:00   27:57  
12.   Tatu Aaltonen Lynx  FIN  8:08:00   28:24  
13.   Atte Himilä Karkki-Rasti  FIN  8:41:00   28:56  
14.   Tuomas Peltola Keuruun Kisailijat  FIN  8:12:00   29:18  
15.   Elias Lönnström OK Orient  FIN  8:43:00   29:25  
16.   Juho Hursti Espoon Suunta  FIN  8:33:00   29:30  
17.   Simo Klemettinen Suunta Jyväskylä  FIN  9:04:00   29:33  
18.   Aaro Koskinen Tampereen Pyrintö  FIN  8:11:00   29:34  
19.   Eino Gretschel Kajaanin Suunnistajat  FIN  8:48:00   29:43  
20.   Tuomas Leinamo Kalvolan Keihäs  FIN  8:58:00   30:19  
21.   Eetu Korhonen Hyvinkään Rasti  FIN  8:10:00   30:43  
22.   Ville Isoniemi Akilles OK  FIN  8:29:00   31:47  
23.   Juuso Ekola Alahärmän Kisa  FIN  8:31:00   31:48  
24.   Jirka Oja Kalajoen Junkkarit  FIN  8:56:00   31:49  
25.   Iiro Hauhia Rasti-Jussit  FIN  8:03:00   31:51  
26.   Leo Haanpää Paimion Rasti  FIN  8:52:00   32:09  
27.   Petrus Tasa Kaakon Rasti  FIN  8:53:00   32:15  
28.   Valtteri Paalanen Itä-Päijänteen Rasti  FIN  8:38:00   33:50  
29.   Eetu Tujunen Kuopion Suunnistajat  FIN  8:24:00   34:30  
30.   Samuel Kurhinen Rastivarsat  FIN  8:46:00   34:43  
31.   Sampo Huostila Lammin Säkiä  FIN  8:51:00   34:52  
32.   Iikka Leiniö Pihkaniskat  FIN  8:23:00   35:53  
33.   Hannes Nurminen Jämsän Retki-Veikot  FIN  8:15:00   36:05  
34.   Otso Heikkinen Sotkamon Jymy  FIN  8:55:00   36:46  
35.   Luukas Karelo Espoon Suunta  FIN  8:22:00   36:53  
36.   Samu Hänninen Lahden Suunnistajat-37  FIN  8:02:00   38:09  
37.   Karri Ruutala Iisalmen Visa  FIN  8:01:00   38:41  
38.   Karo Kantola Lahden Suunnistajat-37  FIN  8:00:00   38:53  
39.   Kalle Huttunen Olavin Rasti  FIN  8:13:00   39:19  
40.   Matias Märsynaho Puolangen Ryhti  FIN  8:27:00   40:40  
41.   Antti Väkeväinen Lynx  FIN  8:04:00   41:11  
42.   Urho Ojala Kouvolan Suunnistajat  FIN  8:44:00   41:37  
43.   Lucas Hansén OK Botnia  FIN  8:36:00   41:49  
44.   Roni Ylihärsilä Alahärmän Kisa  FIN  8:06:00   42:16  
45.   Otto Liuha Itä-Päijänteen Rasti  FIN  8:19:00   43:00  
46.   Markus Määttänen Espoon Suunta  FIN  9:00:00   43:09  
47.   Pietari Jussinmäki Halsuan Toivo  FIN  9:03:00   43:21  
48.   Aapo Granqvist Lahden Suunnistajat-37  FIN  8:17:00   43:35  
49.   Herman Höglund IK Falken  FIN  8:07:00   48:11  
50.   Aapo Nurmi Rastiketut  FIN  8:09:00   49:42  
51.   Petr Volkov Russia  RUS  8:59:00   53:31  
52.   Sampo Mäkinen Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  8:49:00   55:24  
53.   Totte Välkki Koovee  FIN  9:01:00   56:52  
54.   Dima Yurchenko Russia  RUS  8:54:00   58:28  
55.   Riku Ylihärsilä Alahärmän Kisa  FIN  8:26:00   1:44:49  
   Ivan Modlyy Russia  RUS  8:16:00   DNS  
   Oskari Airila Keravan Urheilijat  FIN  8:34:00   DNS  
   Atte Saarimäki Rastiketut  FIN  8:37:00   DNS  
   Yurii Dmitrievskii Russia  RUS  8:39:00   DNS  
   Jaakko Salomäki Keravan Urheilijat  FIN  8:40:00   DNS  
Form of the results:
Suomi  Svenska  English