IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H8RR 4. day

Smart Follow

        Starting time Finish
2,4 km
 
1.   Aapo Ikola Helsingin Suunnistajat  FIN  10:40:00   14:35  
2.   Elias Ronkainen Jämsän Retki-Veikot  FIN  9:55:00   15:55  
3.   Sisu Sorri Suunta Jyväskylä  FIN  10:56:00   16:10  
4.   Pyry Kilpeläinen Suunta Jyväskylä  FIN  11:06:00   17:14  
5.   Topias Muukkonen Keravan Urheilijat  FIN  10:33:00   17:30  
6.   Eemil Peltola Lynx  FIN  10:51:00   17:36  
7.   Milo Konttila Koovee  FIN  9:53:00   17:40  
8.   Atte Rajamäki Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  10:45:00   18:19  
9.   Aaro Lahikainen Suunta Jyväskylä  FIN  10:26:00   18:57  
10.   Tuukka Tolkkinen Sotkamon Jymy  FIN  9:58:00   19:18  
11.   Aapo Kangas Lapuan Virkiä  FIN  10:29:00   19:24  
12.   Joonas Hirvilahti Vehkalahden Veikot  FIN  10:22:00   19:31  
13.   Rasmus Koponen Lynx  FIN  11:00:00   19:32  
14.   Veeti Roine Hiidenkiertäjät  FIN  10:19:00   20:07  
15.   Pyry Riissanen Espoon Akilles  FIN  9:47:00   20:23  
16.   Markus Maronen Lynx  FIN  10:04:00   20:24  
17.   Paavo Heino Hankasalmen Hanka  FIN  9:57:00   20:37  
18.   Verneri Marjala SK Pohjantähti  FIN  10:55:00   20:51  
19.   Linus Mjösund Lynx  FIN  10:21:00   21:05  
20.   Eero Salmi Helsingin Suunnistajat  FIN  10:38:00   21:20  
21.   Nuutti Vennelä Kangasala SK  FIN  10:59:00   21:23  
22.   Johannes Lahtinen Keuruun Kisailijat  FIN  10:12:00   21:35  
23.   Oliver Hellstedt Lynx  FIN  10:53:00   21:38  
24.   Anttoni Mäki-Laurila Punkalaitumen Kunto  FIN  11:05:00   21:40  
25.   Elmeri Aarrejoki Suunta Jyväskylä  FIN  9:44:00   21:42  
26.   Juho Kivilaakso Lynx  FIN  10:34:00   22:01  
27.   Aleksi Hauhia Rasti-Jussit  FIN  10:13:00   22:35  
28.   Paavo Niemelä Iisu  FIN  10:41:00   22:45  
29.   Eeli Ruoti Vehkalahden Veikot  FIN  10:14:00   22:50  
30.   Lauri Mattila Kouvolan Suunnistajat  FIN  9:45:00   22:58  
31.   Anton Kemppi Rajamäen Rykmentti  FIN  10:39:00   23:22  
32.   Hermanni Pernu Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  10:25:00   23:30  
33.   Eetu Pulju Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  10:27:00   23:35  
34.   Samuli Kaartinen Angelniemen Ankkuri  FIN  10:44:00   23:39  
35.   Taavi Sinisammal Jämsän Retki-Veikot  FIN  11:08:00   23:44  
36.   Oliver Carlsson Espoon Akilles  FIN  10:07:00   23:47  
37.   Santtu Korjamo Espoon Suunta  FIN  9:51:00   23:54  
38.   Thomas Heikkinen Hiidenkiertäjät  FIN  10:06:00   23:55  
39.   Juho Malmi Helsingin Suunnistajat  FIN  11:07:00   24:51  
40.   Miki Vuorinen Kokkolan Suunnistajat  FIN  9:46:00   25:03  
41.   Lauri Aalto MS Parma  FIN  10:15:00   25:19  
42.   Janne Kahelin Suunta Jyväskylä  FIN  10:01:00   25:22  
43.   Ville Lemberg Rasti-Jussit  FIN  10:17:00   25:29  
44.   Sisu Peltoniemi Kaustisten Pohjan-Veikot  FIN  10:49:00   25:31  
45.   Ben Friman Solf IK  FIN  10:52:00   25:46  
46.   Valter Sillman IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:31:00   26:15  
46.   Aarni Jokipii Rasti-Jussit  FIN  10:46:00   26:15  
48.   Eetu Granqvist Lahden Suunnistajat-37  FIN  10:54:00   26:18  
49.   Stas Krivov Russia  RUS  10:30:00   26:20  
50.   Juho Länsiluoto Helsingin Suunnistajat  FIN  11:02:00   28:00  
51.   Antti Kinnunen SK Pohjantähti  FIN  10:02:00   28:44  
52.   Oscar Rantala Karkki-Rasti  FIN  10:47:00   29:16  
53.   Jaakko Rönkkö Tuupovaaran Sepot  FIN  10:05:00   29:24  
54.   Mikkel Luescher Switzerland  SUI  9:49:00   29:27  
55.   Jooa Eronen Karkki-Rasti  FIN  10:00:00   29:47  
56.   Mikko Rönkkö Tuupovaaran Sepot  FIN  10:37:00   29:53  
57.   Matias Liuha Itä-Päijänteen Rasti  FIN  9:48:00   30:47  
58.   Eemeli Leskinen Lynx  FIN  10:42:00   32:01  
59.   Niilo Kelosuo SK Vuoksi  FIN  10:11:00   32:47  
60.   Otso Hyvönen Kuopion Suunnistajat  FIN  10:20:00   33:25  
61.   Akseli Kärkkäinen Lammin Säkiä  FIN  9:59:00   34:07  
62.   Santeri Ahoniemi Hyvinkään Rasti  FIN  9:52:00   34:21  
63.   Joel Ollikainen Navi  FIN  11:03:00   34:38  
64.   Otso Sukselainen Lynx  FIN  10:57:00   35:12  
65.   Tuomas Paalanen Itä-Päijänteen Rasti  FIN  10:28:00   36:31  
66.   Juho Nivukoski Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  10:09:00   36:43  
67.   Aaro Kukkonen Vehkalahden Veikot  FIN  10:24:00   36:50  
68.   Eino Santapakka Himangan Urheilijat  FIN  9:56:00   37:11  
69.   Francis Vimba Latvia  LAT  10:35:00   38:28  
70.   Eelis Heino Hankasalmen Hanka  FIN  10:58:00   40:45  
71.   Andrey Yurchuk Russia  RUS  10:48:00   43:57  
72.   Vetja Triipponen Kuhmon Peurat  FIN  10:43:00   44:33  
73.   Antti Ruokola Rasti-Jussit  FIN  11:04:00   1:05:34  
74.   Aaro Syrjälahti Rasti-Vihti  FIN  9:50:00   1:37:02  
   Joonas Isojärvi Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  10:10:00   DNS  
   Mikael Saranen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:36:00   DNS  
   Juho Vantaala Lammin Säkiä  FIN  10:50:00   DNS  
Form of the results:
Suomi  Svenska  English