IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H8RR 3. day

Smart Follow

        Starting time Finish
1,7 km
 
1.   Aapo Ikola Helsingin Suunnistajat  FIN  13:12:00   12:45  
2.   Sisu Sorri Suunta Jyväskylä  FIN  13:30:00   15:08  
3.   Anttoni Mäki-Laurila Punkalaitumen Kunto  FIN  13:15:00   15:30  
4.   Rasmus Koponen Lynx  FIN  13:43:00   15:31  
5.   Milo Konttila Koovee  FIN  14:09:00   15:35  
6.   Hermanni Kemppainen Angelniemen Ankkuri  FIN  14:13:00   15:36  
7.   Eemil Peltola Lynx  FIN  13:59:00   16:00  
8.   Topias Muukkonen Keravan Urheilijat  FIN  13:23:00   16:19  
9.   Veeti Roine Hiidenkiertäjät  FIN  13:55:00   16:24  
10.   Elias Ronkainen Jämsän Retki-Veikot  FIN  14:34:00   16:30  
11.   Eetu Pulju Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  13:49:00   16:32  
11.   Pyry Riissanen Espoon Akilles  FIN  14:11:00   16:32  
13.   Mikko Rönkkö Tuupovaaran Sepot  FIN  13:39:00   16:40  
13.   Paavo Niemelä Iisu  FIN  14:32:00   16:40  
15.   Markus Maronen Lynx  FIN  14:10:00   16:58  
16.   Anton Kemppi Rajamäen Rykmentti  FIN  13:28:00   17:01  
17.   Aapo Kangas Lapuan Virkiä  FIN  14:27:00   17:04  
18.   Juho Länsiluoto Helsingin Suunnistajat  FIN  13:34:00   17:10  
18.   Atte Rajamäki Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  14:29:00   17:10  
20.   Francis Vimba Latvia  LAT  13:11:00   17:14  
20.   Joonas Hirvilahti Vehkalahden Veikot  FIN  14:02:00   17:14  
22.   Lauri Aalto MS Parma  FIN  13:18:00   17:18  
23.   Joel Ollikainen Navi  FIN  13:42:00   17:33  
24.   Oliver Hellstedt Lynx  FIN  13:46:00   17:41  
25.   Thomas Heikkinen Hiidenkiertäjät  FIN  14:04:00   17:42  
26.   Eeli Ruoti Vehkalahden Veikot  FIN  14:17:00   18:22  
27.   Juho Kivilaakso Lynx  FIN  13:10:00   18:24  
28.   Elmeri Aarrejoki Suunta Jyväskylä  FIN  14:18:00   18:25  
29.   Valter Sillman IF Sibbo-Vargarna  FIN  13:45:00   18:42  
30.   Tuukka Tolkkinen Sotkamon Jymy  FIN  13:37:00   18:46  
31.   Pyry Kilpeläinen Suunta Jyväskylä  FIN  13:32:00   19:01  
32.   Antti Kinnunen SK Pohjantähti  FIN  14:26:00   19:07  
33.   Paavo Heino Hankasalmen Hanka  FIN  14:31:00   19:22  
34.   Taavi Sinisammal Jämsän Retki-Veikot  FIN  13:50:00   19:27  
35.   Akseli Kärkkäinen Lammin Säkiä  FIN  14:16:00   19:28  
36.   Samuli Kaartinen Angelniemen Ankkuri  FIN  14:03:00   19:39  
37.   Oliver Carlsson Espoon Akilles  FIN  14:07:00   19:45  
38.   Verneri Marjala SK Pohjantähti  FIN  13:27:00   19:48  
39.   Eemeli Leskinen Lynx  FIN  14:21:00   20:43  
40.   Ville Lemberg Rasti-Jussit  FIN  14:06:00   20:47  
41.   Eino Santapakka Himangan Urheilijat  FIN  14:23:00   20:56  
42.   Linus Mjösund Lynx  FIN  13:20:00   20:58  
43.   Hermanni Pernu Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  14:08:00   21:16  
44.   Otso Hyvönen Kuopion Suunnistajat  FIN  13:53:00   21:19  
45.   Aarni Jokipii Rasti-Jussit  FIN  13:22:00   21:21  
46.   Lauri Mattila Kouvolan Suunnistajat  FIN  14:33:00   21:24  
47.   Eero Salmi Helsingin Suunnistajat  FIN  14:14:00   21:32  
48.   Stas Krivov Russia  RUS  13:19:00   21:47  
49.   Janne Kahelin Suunta Jyväskylä  FIN  13:35:00   21:57  
50.   Matias Liuha Itä-Päijänteen Rasti  FIN  13:40:00   22:06  
51.   Aleksi Hauhia Rasti-Jussit  FIN  13:58:00   22:09  
52.   Juho Malmi Helsingin Suunnistajat  FIN  13:54:00   22:14  
53.   Jaakko Rönkkö Tuupovaaran Sepot  FIN  13:47:00   22:21  
54.   Johannes Lahtinen Keuruun Kisailijat  FIN  14:30:00   22:28  
55.   Tuomas Paalanen Itä-Päijänteen Rasti  FIN  13:14:00   23:35  
56.   Sisu Peltoniemi Kaustisten Pohjan-Veikot  FIN  13:48:00   23:42  
57.   Nuutti Vennelä Kangasala SK  FIN  13:36:00   23:48  
58.   Miki Vuorinen Kokkolan Suunnistajat  FIN  13:56:00   24:35  
59.   Sampo Männistö Navi  FIN  14:05:00   25:05  
60.   Aaro Kukkonen Vehkalahden Veikot  FIN  14:19:00   26:02  
61.   Otso Sukselainen Lynx  FIN  13:29:00   26:15  
62.   Oscar Rantala Karkki-Rasti  FIN  13:41:00   26:20  
63.   Eetu Granqvist Lahden Suunnistajat-37  FIN  13:31:00   26:54  
64.   Santtu Korjamo Espoon Suunta  FIN  14:25:00   28:10  
65.   Mikael Saranen Helsingin Suunnistajat  FIN  14:22:00   29:18  
66.   Eelis Heino Hankasalmen Hanka  FIN  13:13:00   29:25  
67.   Niilo Kelosuo SK Vuoksi  FIN  14:01:00   29:39  
68.   Santeri Ahoniemi Hyvinkään Rasti  FIN  14:15:00   30:58  
69.   Andrey Yurchuk Russia  RUS  14:20:00   31:32  
70.   Joonas Isojärvi Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  13:24:00   32:27  
71.   Jooa Eronen Karkki-Rasti  FIN  13:52:00   34:11  
72.   Aaro Syrjälahti Rasti-Vihti  FIN  14:12:00   34:30  
73.   Mikkel Luescher Switzerland  SUI  14:24:00   36:46  
74.   Santeri Lahti Rastikarhut  FIN  13:57:00   37:07  
75.   Juho Nivukoski Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  14:00:00   37:29  
76.   Ben Friman Solf IK  FIN  13:26:00   38:06  
77.   Antti Ruokola Rasti-Jussit  FIN  13:16:00   44:03  
78.   Vetja Triipponen Kuhmon Peurat  FIN  13:38:00   50:24  
   Juho Vantaala Lammin Säkiä  FIN  13:44:00   DNS  
   Aaro Lahikainen Suunta Jyväskylä  FIN  13:51:00   DNS  
Form of the results:
Suomi  Svenska  English