IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H8RR 2. day

Smart Follow

        Starting time Finish
1,6 km
 
1.   Elias Ronkainen Jämsän Retki-Veikot  FIN  13:22:00   7:09  
2.   Topias Muukkonen Keravan Urheilijat  FIN  13:55:00   8:21  
3.   Aapo Ikola Helsingin Suunnistajat  FIN  13:18:00   8:39  
4.   Milo Konttila Koovee  FIN  13:44:00   9:13  
5.   Joonas Isojärvi Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  14:01:00   9:21  
6.   Sisu Sorri Suunta Jyväskylä  FIN  12:57:00   9:25  
7.   Pyry Kilpeläinen Suunta Jyväskylä  FIN  12:45:00   9:27  
8.   Eemil Peltola Lynx  FIN  12:53:00   9:52  
9.   Markus Maronen Lynx  FIN  13:29:00   9:58  
10.   Aaro Lahikainen Suunta Jyväskylä  FIN  14:02:00   10:07  
11.   Joonas Hirvilahti Vehkalahden Veikot  FIN  12:56:00   10:13  
12.   Janne Kahelin Suunta Jyväskylä  FIN  14:00:00   10:16  
13.   Pyry Riissanen Espoon Akilles  FIN  13:11:00   10:28  
14.   Samuli Kaartinen Angelniemen Ankkuri  FIN  12:49:00   10:38  
15.   Mikko Rönkkö Tuupovaaran Sepot  FIN  14:08:00   10:39  
16.   Eeli Ruoti Vehkalahden Veikot  FIN  12:54:00   10:42  
17.   Eetu Pulju Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  14:06:00   11:06  
18.   Aapo Kangas Lapuan Virkiä  FIN  12:50:00   11:07  
19.   Nuutti Vennelä Kangasala SK  FIN  13:30:00   11:09  
20.   Elmeri Aarrejoki Suunta Jyväskylä  FIN  13:19:00   11:11  
21.   Hermanni Kemppainen Angelniemen Ankkuri  FIN  13:42:00   11:18  
22.   Lauri Aalto MS Parma  FIN  14:07:00   11:28  
23.   Veeti Roine Hiidenkiertäjät  FIN  13:56:00   11:36  
24.   Ville Lemberg Rasti-Jussit  FIN  13:48:00   11:41  
24.   Tuukka Tolkkinen Sotkamon Jymy  FIN  13:58:00   11:41  
26.   Miki Vuorinen Kokkolan Suunnistajat  FIN  14:04:00   11:51  
27.   Lauri Mattila Kouvolan Suunnistajat  FIN  13:08:00   11:57  
28.   Joel Ollikainen Navi  FIN  12:44:00   11:58  
29.   Atte Rajamäki Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  13:07:00   11:59  
30.   Eero Salmi Helsingin Suunnistajat  FIN  13:15:00   12:06  
31.   Mikael Saranen Helsingin Suunnistajat  FIN  13:20:00   12:10  
32.   Aleksi Hauhia Rasti-Jussit  FIN  12:46:00   12:26  
32.   Thomas Heikkinen Hiidenkiertäjät  FIN  13:03:00   12:26  
34.   Oliver Hellstedt Lynx  FIN  13:17:00   12:29  
35.   Anttoni Mäki-Laurila Punkalaitumen Kunto  FIN  13:00:00   12:30  
36.   Rasmus Koponen Lynx  FIN  13:40:00   12:31  
37.   Santtu Korjamo Espoon Suunta  FIN  13:36:00   12:37  
38.   Antti Kinnunen SK Pohjantähti  FIN  13:28:00   12:39  
39.   Oscar Rantala Karkki-Rasti  FIN  13:52:00   12:44  
40.   Taavi Sinisammal Jämsän Retki-Veikot  FIN  13:01:00   13:04  
40.   Juho Länsiluoto Helsingin Suunnistajat  FIN  13:35:00   13:04  
40.   Valter Sillman IF Sibbo-Vargarna  FIN  14:05:00   13:04  
43.   Paavo Heino Hankasalmen Hanka  FIN  13:23:00   13:10  
44.   Anton Kemppi Rajamäen Rykmentti  FIN  13:05:00   13:14  
45.   Johannes Lahtinen Keuruun Kisailijat  FIN  12:47:00   13:32  
46.   Matias Liuha Itä-Päijänteen Rasti  FIN  13:27:00   13:36  
47.   Hermanni Pernu Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  13:25:00   13:38  
48.   Paavo Niemelä Iisu  FIN  13:12:00   13:42  
49.   Juho Kivilaakso Lynx  FIN  13:51:00   13:46  
50.   Linus Mjösund Lynx  FIN  13:32:00   13:49  
51.   Eemeli Leskinen Lynx  FIN  13:13:00   14:08  
52.   Akseli Kärkkäinen Lammin Säkiä  FIN  13:04:00   14:09  
53.   Francis Vimba Latvia  LAT  13:59:00   14:33  
54.   Aaro Syrjälahti Rasti-Vihti  FIN  13:43:00   14:46  
55.   Aarni Jokipii Rasti-Jussit  FIN  13:50:00   14:52  
56.   Ben Friman Solf IK  FIN  13:38:00   14:58  
57.   Eino Santapakka Himangan Urheilijat  FIN  13:06:00   15:00  
58.   Niilo Kelosuo SK Vuoksi  FIN  13:49:00   15:04  
59.   Jaakko Rönkkö Tuupovaaran Sepot  FIN  13:54:00   15:05  
60.   Stas Krivov Russia  RUS  13:33:00   15:14  
61.   Santeri Ahoniemi Hyvinkään Rasti  FIN  13:02:00   15:23  
62.   Mikkel Luescher Switzerland  SUI  13:31:00   15:40  
63.   Tuomas Paalanen Itä-Päijänteen Rasti  FIN  13:46:00   15:44  
64.   Sampo Männistö Navi  FIN  13:21:00   15:47  
65.   Juho Vantaala Lammin Säkiä  FIN  13:47:00   16:39  
66.   Eetu Granqvist Lahden Suunnistajat-37  FIN  13:37:00   17:05  
67.   Otso Sukselainen Lynx  FIN  12:55:00   17:40  
68.   Jooa Eronen Karkki-Rasti  FIN  13:16:00   17:45  
69.   Andrey Yurchuk Russia  RUS  12:58:00   18:49  
70.   Juho Nivukoski Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  12:51:00   18:50  
71.   Aaro Kukkonen Vehkalahden Veikot  FIN  13:39:00   19:00  
72.   Otso Hyvönen Kuopion Suunnistajat  FIN  14:03:00   19:01  
73.   Sisu Peltoniemi Kaustisten Pohjan-Veikot  FIN  13:14:00   19:29  
74.   Eelis Heino Hankasalmen Hanka  FIN  13:41:00   19:40  
75.   Juho Malmi Helsingin Suunnistajat  FIN  12:52:00   20:05  
76.   Verneri Marjala SK Pohjantähti  FIN  13:09:00   21:15  
77.   Vetja Triipponen Kuhmon Peurat  FIN  12:48:00   21:36  
78.   Santeri Lahti Rastikarhut  FIN  13:53:00   22:37  
79.   Antti Ruokola Rasti-Jussit  FIN  13:34:00   31:36  
Form of the results:
Suomi  Svenska  English