IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H8RR 1. day

Smart Follow

        Starting time Finish
1,6 km
 
1.   Sisu Sorri Suunta Jyväskylä  FIN  15:20:00   8:31  
2.   Elias Ronkainen Jämsän Retki-Veikot  FIN  14:41:00   8:36  
3.   Aapo Ikola Helsingin Suunnistajat  FIN  15:27:00   9:21  
4.   Milo Konttila Koovee  FIN  14:39:00   9:31  
5.   Topias Muukkonen Keravan Urheilijat  FIN  14:58:00   9:39  
6.   Eemil Peltola Lynx  FIN  14:42:00   10:08  
7.   Joonas Isojärvi Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  15:06:00   10:15  
8.   Rasmus Koponen Lynx  FIN  14:16:00   10:27  
9.   Pyry Kilpeläinen Suunta Jyväskylä  FIN  15:18:00   11:00  
10.   Mikko Rönkkö Tuupovaaran Sepot  FIN  14:18:00   11:12  
11.   Aapo Kangas Lapuan Virkiä  FIN  14:59:00   11:30  
12.   Joel Ollikainen Navi  FIN  15:02:00   11:41  
13.   Paavo Niemelä Iisu  FIN  14:13:00   11:45  
14.   Pyry Riissanen Espoon Akilles  FIN  15:21:00   11:47  
15.   Ville Lemberg Rasti-Jussit  FIN  14:12:00   11:49  
16.   Joonas Hirvilahti Vehkalahden Veikot  FIN  15:03:00   11:52  
17.   Nuutti Vennelä Kangasala SK  FIN  14:30:00   11:53  
18.   Aaro Syrjälahti Rasti-Vihti  FIN  14:49:00   11:57  
19.   Anton Kemppi Rajamäen Rykmentti  FIN  15:30:00   12:00  
20.   Janne Kahelin Suunta Jyväskylä  FIN  15:14:00   12:01  
21.   Eetu Pulju Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  14:10:00   12:03  
22.   Eeli Ruoti Vehkalahden Veikot  FIN  15:10:00   12:09  
23.   Samuli Kaartinen Angelniemen Ankkuri  FIN  14:54:00   12:12  
24.   Atte Rajamäki Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  14:11:00   12:20  
25.   Elmeri Aarrejoki Suunta Jyväskylä  FIN  15:05:00   12:21  
26.   Lauri Mattila Kouvolan Suunnistajat  FIN  15:09:00   12:23  
27.   Thomas Heikkinen Hiidenkiertäjät  FIN  15:17:00   12:30  
28.   Oliver Hellstedt Lynx  FIN  14:32:00   12:37  
29.   Veeti Roine Hiidenkiertäjät  FIN  14:29:00   12:48  
30.   Aleksi Hauhia Rasti-Jussit  FIN  15:33:00   12:51  
31.   Paavo Heino Hankasalmen Hanka  FIN  14:50:00   12:54  
32.   Aaro Lahikainen Suunta Jyväskylä  FIN  14:25:00   12:59  
33.   Mikkel Luescher Switzerland  SUI  14:53:00   13:10  
34.   Johannes Lahtinen Keuruun Kisailijat  FIN  15:07:00   13:12  
35.   Valter Sillman IF Sibbo-Vargarna  FIN  14:21:00   13:14  
36.   Tuukka Tolkkinen Sotkamon Jymy  FIN  15:11:00   13:16  
37.   Verneri Marjala SK Pohjantähti  FIN  15:04:00   13:22  
38.   Francis Vimba Latvia  LAT  14:56:00   13:28  
39.   Juho Länsiluoto Helsingin Suunnistajat  FIN  14:31:00   13:31  
40.   Antti Kinnunen SK Pohjantähti  FIN  14:38:00   13:38  
41.   Linus Mjösund Lynx  FIN  15:29:00   14:07  
42.   Hermanni Pernu Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  14:33:00   14:09  
43.   Rasmus Karjalainen Liperin Taimi  FIN  15:31:00   14:14  
44.   Lauri Aalto MS Parma  FIN  15:00:00   14:22  
45.   Juho Kivilaakso Lynx  FIN  15:01:00   15:04  
46.   Tuomas Paalanen Itä-Päijänteen Rasti  FIN  15:23:00   15:05  
47.   Juho Vantaala Lammin Säkiä  FIN  14:14:00   15:14  
48.   Sisu Peltoniemi Kaustisten Pohjan-Veikot  FIN  15:16:00   15:18  
49.   Stas Krivov Russia  RUS  15:25:00   15:26  
50.   Jaakko Rönkkö Tuupovaaran Sepot  FIN  14:52:00   15:51  
51.   Taavi Sinisammal Jämsän Retki-Veikot  FIN  14:24:00   15:55  
52.   Eemeli Leskinen Lynx  FIN  14:23:00   16:08  
53.   Santtu Korjamo Espoon Suunta  FIN  14:48:00   16:09  
54.   Otso Hyvönen Kuopion Suunnistajat  FIN  14:17:00   16:11  
55.   Eetu Granqvist Lahden Suunnistajat-37  FIN  14:37:00   16:36  
56.   Miki Vuorinen Kokkolan Suunnistajat  FIN  14:47:00   17:05  
57.   Mikael Saranen Helsingin Suunnistajat  FIN  14:22:00   17:09  
58.   Aarni Jokipii Rasti-Jussit  FIN  14:51:00   17:34  
59.   Juho Malmi Helsingin Suunnistajat  FIN  14:35:00   18:16  
60.   Eero Salmi Helsingin Suunnistajat  FIN  14:27:00   18:45  
61.   Eelis Heino Hankasalmen Hanka  FIN  14:46:00   19:00  
62.   Jooa Eronen Karkki-Rasti  FIN  15:26:00   19:07  
63.   Kasperi Karjalainen Liperin Taimi  FIN  15:08:00   19:18  
64.   Akseli Kärkkäinen Lammin Säkiä  FIN  15:13:00   19:58  
65.   Santeri Ahoniemi Hyvinkään Rasti  FIN  15:22:00   20:41  
66.   Oscar Rantala Karkki-Rasti  FIN  14:26:00   20:57  
67.   Aaro Kukkonen Vehkalahden Veikot  FIN  14:19:00   23:01  
68.   Niilo Kelosuo SK Vuoksi  FIN  14:28:00   23:31  
69.   Markus Maronen Lynx  FIN  14:44:00   23:49  
70.   Andrey Yurchuk Russia  RUS  14:15:00   25:26  
71.   Juho Nivukoski Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  15:28:00   27:47  
72.   Antti Ruokola Rasti-Jussit  FIN  14:43:00   29:39  
73.   Matias Liuha Itä-Päijänteen Rasti  FIN  15:34:00   33:06  
74.   Eino Santapakka Himangan Urheilijat  FIN  15:12:00   33:11  
   Ben Friman Solf IK  FIN  14:45:00   DNS  
   Anttoni Mäki-Laurila Punkalaitumen Kunto  FIN  15:15:00   DNS  
   Vetja Triipponen Kuhmon Peurat  FIN  15:32:00   DNS  
Form of the results:
Suomi  Svenska  English