IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H75 4. day

Split times

    L-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-6 6-7 7-8 8-9 9-10 10-11 11-Finish Result  
1   Reijo Lehkonen
Maarian Mahti
1:26 (1)
4:01 (1)
2:35 (1)
6:20 (1)
2:19 (3)
11:32 (2)
5:12 (3)
21:20 (2)
9:48 (5)
25:27 (1)
4:07 (3)
30:42 (1)
5:15 (3)
38:51 (1)
8:09 (5)
41:48 (1)
2:57 (17)
44:11 (1)
2:23 (2)
45:00 (1)
49 (2)
45:00 (1)
-
45:00  Reijo Lehkonen
2   Tarmo Salmi
Joutsenon Kullervo
2:01 (9)
4:38 (4)
2:37 (2)
7:03 (4)
2:25 (8)
13:00 (7)
5:57 (14)
24:04 (5)
11:04 (7)
29:52 (3)
5:48 (11)
35:52 (3)
6:00 (8)
43:58 (2)
8:06 (3)
46:22 (2)
2:24 (5)
49:02 (2)
2:40 (4)
49:44 (2)
42 (1)
49:44 (2)
-
49:44  Tarmo Salmi
3   Teuvo Hannukainen
MS Parma
2:43 (26)
5:46 (18)
3:03 (13)
8:02 (11)
2:16 (1)
13:40 (8)
5:38 (9)
28:48 (16)
15:08 (23)
32:44 (8)
3:56 (2)
37:49 (5)
5:05 (2)
45:56 (3)
8:07 (4)
48:58 (3)
3:02 (24)
51:16 (3)
2:18 (1)
52:05 (3)
49 (2)
52:06 (3)
1 (41)
52:06  Teuvo Hannukainen
4   Antti Myllymäki
Vaasan Suunnistajat
2:51 (30)
5:50 (20)
2:59 (9)
8:43 (20)
2:53 (23)
14:35 (13)
5:52 (12)
23:38 (4)
9:03 (1)
28:23 (2)
4:45 (4)
35:34 (2)
7:11 (27)
49:33 (5)
13:59 (29)
51:57 (4)
2:24 (5)
55:17 (4)
3:20 (14)
56:18 (4)
1:01 (14)
56:19 (4)
1 (41)
56:19  Antti Myllymäki
5   Tapio Patana
Vetelin Urheilijat
1:47 (5)
4:45 (6)
2:58 (7)
7:16 (6)
2:31 (10)
12:32 (3)
5:16 (4)
27:25 (13)
14:53 (20)
35:57 (13)
8:32 (21)
42:05 (10)
6:08 (11)
51:08 (8)
9:03 (8)
53:17 (7)
2:09 (2)
56:33 (6)
3:16 (10)
57:25 (5)
52 (4)
57:25 (5)
-
57:25  Tapio Patana
6   Pertti Salminen
Hämeenlinnan Suunnistajat
2:07 (13)
4:54 (7)
2:47 (5)
7:26 (8)
2:32 (12)
12:35 (5)
5:09 (2)
23:25 (3)
10:50 (6)
30:44 (4)
7:19 (19)
36:34 (4)
5:50 (4)
50:08 (7)
13:34 (28)
52:20 (6)
2:12 (3)
56:23 (5)
4:03 (26)
57:28 (6)
1:05 (23)
57:27 (6)
-
57:27  Pertti Salminen
7   Heikki Lario
Rastivarsat
2:06 (12)
5:28 (13)
3:22 (20)
8:00 (10)
2:32 (12)
14:40 (14)
6:40 (25)
25:50 (8)
11:10 (8)
31:58 (6)
6:08 (16)
38:16 (6)
6:18 (15)
48:39 (4)
10:23 (16)
52:07 (5)
3:28 (34)
56:42 (7)
4:35 (42)
57:47 (7)
1:05 (23)
57:47 (7)
-
57:47  Heikki Lario
8   Olavi Kittilä
Saloisten Reipas
1:32 (2)
4:11 (2)
2:39 (3)
6:30 (2)
2:19 (3)
11:22 (1)
4:52 (1)
20:48 (1)
9:26 (2)
37:44 (17)
16:56 (48)
42:34 (12)
4:50 (1)
49:59 (6)
7:25 (1)
54:13 (8)
4:14 (44)
56:49 (8)
2:36 (3)
57:48 (8)
59 (9)
57:49 (8)
1 (41)
57:49  Olavi Kittilä
9   Eino Jokinen
Hyvinkään Rasti
2:21 (20)
5:47 (19)
3:26 (21)
8:26 (16)
2:39 (15)
13:51 (10)
5:25 (6)
25:54 (9)
12:03 (11)
37:14 (14)
11:20 (36)
43:08 (14)
5:54 (6)
51:59 (10)
8:51 (6)
54:15 (9)
2:16 (4)
57:32 (9)
3:17 (11)
58:30 (9)
58 (8)
58:29 (9)
-
58:29  Eino Jokinen
10   Armo Pasonen
OK77
2:07 (13)
5:21 (12)
3:14 (16)
8:13 (13)
2:52 (22)
14:13 (11)
6:00 (15)
25:57 (10)
11:44 (9)
34:29 (9)
8:32 (21)
41:20 (8)
6:51 (19)
51:24 (9)
10:04 (13)
54:46 (10)
3:22 (32)
57:53 (10)
3:07 (6)
58:49 (10)
56 (5)
58:49 (10)
-
58:49  Armo Pasonen
11   Keijo Ruokonen
Helsingin Suunnistajat
1:49 (7)
5:08 (10)
3:19 (18)
8:02 (11)
2:54 (24)
14:34 (12)
6:32 (20)
26:26 (12)
11:52 (10)
32:17 (7)
5:51 (13)
42:15 (11)
9:58 (43)
52:27 (11)
10:12 (15)
55:10 (11)
2:43 (15)
59:17 (11)
4:07 (29)
1:00:30 (11)
1:13 (33)
1:00:30 (11)
-
1:00:30  Keijo Ruokonen
12   Onni Rosenqvist
Suosmeren Salpa
1:48 (6)
4:43 (5)
2:55 (6)
7:10 (5)
2:27 (9)
13:45 (9)
6:35 (22)
29:31 (18)
15:46 (27)
35:34 (11)
6:03 (14)
41:25 (9)
5:51 (5)
52:41 (12)
11:16 (21)
56:41 (12)
4:00 (41)
1:00:54 (12)
4:13 (32)
1:01:58 (12)
1:04 (20)
1:01:58 (12)
-
1:01:58  Onni Rosenqvist
13   Reino Pajuoja
Espoon Suunta
2:11 (15)
5:43 (17)
3:32 (24)
8:54 (21)
3:11 (29)
15:35 (22)
6:41 (26)
31:38 (20)
16:03 (28)
37:22 (15)
5:44 (8)
44:24 (16)
7:02 (24)
55:00 (13)
10:36 (18)
58:14 (13)
3:14 (29)
1:02:29 (13)
4:15 (34)
1:03:46 (13)
1:17 (39)
1:03:46 (13)
-
1:03:46  Reino Pajuoja
14   Jyrki Viiri
Hirvensalon Heitto
1:32 (2)
4:33 (3)
3:01 (12)
6:56 (3)
2:23 (6)
12:34 (4)
5:38 (9)
27:46 (14)
15:12 (24)
31:41 (5)
3:55 (1)
39:15 (7)
7:34 (30)
56:26 (14)
17:11 (42)
58:59 (14)
2:33 (10)
1:02:45 (14)
3:46 (19)
1:03:53 (14)
1:08 (25)
1:03:53 (14)
-
1:03:53  Jyrki Viiri
15   Pekka Valtonen
Hämeenlinnan Tarmo
2:05 (11)
7:03 (33)
4:58 (46)
9:46 (28)
2:43 (16)
16:11 (28)
6:25 (19)
32:24 (22)
16:13 (29)
37:39 (16)
5:15 (6)
44:23 (15)
6:44 (18)
56:46 (15)
12:23 (24)
59:47 (15)
3:01 (23)
1:02:58 (15)
3:11 (9)
1:03:58 (15)
1:00 (11)
1:03:58 (15)
-
1:03:58  Pekka Valtonen
16   Tapani Häkkinen
Itä-Päijänteen Rasti
5:03 (49)
8:06 (40)
3:03 (13)
10:25 (35)
2:19 (3)
15:45 (25)
5:20 (5)
25:14 (7)
9:29 (3)
38:21 (19)
13:07 (41)
44:43 (17)
6:22 (16)
57:35 (16)
12:52 (25)
1:00:54 (16)
3:19 (30)
1:03:50 (16)
2:56 (5)
1:04:50 (16)
1:00 (11)
1:04:49 (16)
-
1:04:49  Tapani Häkkinen
17   Alf Barkar
IK Falken
2:45 (27)
6:12 (26)
3:27 (23)
9:29 (25)
3:17 (30)
16:03 (27)
6:34 (21)
33:59 (26)
17:56 (31)
39:25 (21)
5:26 (7)
46:33 (18)
7:08 (25)
59:41 (17)
13:08 (26)
1:02:49 (17)
3:08 (28)
1:06:06 (17)
3:17 (11)
1:07:07 (17)
1:01 (14)
1:07:07 (17)
-
1:07:07  Alf Barkar
18   Mauri Aho
Helsingin Poliisi-Voimailijat
2:47 (28)
6:38 (28)
3:51 (35)
9:40 (27)
3:02 (25)
16:54 (29)
7:14 (30)
35:01 (27)
18:07 (33)
43:35 (25)
8:34 (23)
50:26 (23)
6:51 (19)
1:00:31 (18)
10:05 (14)
1:03:33 (19)
3:02 (24)
1:07:04 (18)
3:31 (15)
1:08:12 (18)
1:08 (25)
1:08:12 (18)
-
1:08:12  Mauri Aho
19   Helge Knuuttila
Vaasan Suunnistajat
1:45 (4)
5:11 (11)
3:26 (21)
8:39 (19)
3:28 (34)
14:49 (17)
6:10 (17)
32:54 (23)
18:05 (32)
38:05 (18)
5:11 (5)
47:47 (19)
9:42 (41)
1:01:19 (19)
13:32 (27)
1:03:23 (18)
2:04 (1)
1:07:19 (19)
3:56 (23)
1:08:21 (19)
1:02 (18)
1:08:20 (19)
-
1:08:20  Helge Knuuttila
20   Toivo Setälä
Järvenpään Palo
4:26 (46)
7:26 (36)
3:00 (10)
10:01 (29)
2:35 (14)
15:37 (23)
5:36 (8)
30:00 (19)
14:23 (18)
48:10 (33)
18:10 (49)
55:01 (29)
6:51 (19)
1:02:58 (20)
7:57 (2)
1:05:30 (20)
2:32 (9)
1:09:07 (20)
3:37 (17)
1:10:04 (20)
57 (7)
1:10:05 (20)
1 (41)
1:10:05  Toivo Setälä
21   Esko Ranta
Lahden Suunnistajat-37
3:08 (33)
6:43 (29)
3:35 (25)
10:22 (34)
3:39 (38)
19:11 (35)
8:49 (40)
37:39 (31)
18:28 (34)
47:22 (30)
9:43 (29)
54:30 (28)
7:08 (25)
1:03:45 (21)
9:15 (9)
1:06:18 (21)
2:33 (10)
1:10:31 (21)
4:13 (32)
1:11:35 (21)
1:04 (20)
1:11:35 (21)
-
1:11:35  Esko Ranta
22   Tapani Isokoski
Ylivieskan Kuula
2:19 (18)
5:36 (15)
3:17 (17)
8:21 (14)
2:45 (19)
15:05 (19)
6:44 (27)
29:22 (17)
14:17 (17)
35:36 (12)
6:14 (17)
42:57 (13)
7:21 (29)
1:03:53 (23)
20:56 (46)
1:06:51 (22)
2:58 (19)
1:11:51 (22)
5:00 (45)
1:13:10 (22)
1:19 (41)
1:13:11 (22)
1 (41)
1:13:11  Tapani Isokoski
23   Lars Hjerpe
IF Femman
2:17 (16)
5:02 (8)
2:45 (4)
7:19 (7)
2:17 (2)
12:52 (6)
5:33 (7)
26:20 (11)
13:28 (15)
35:02 (10)
8:42 (24)
49:35 (22)
14:33 (48)
1:05:44 (26)
16:09 (38)
1:08:42 (26)
2:58 (19)
1:12:28 (23)
3:46 (19)
1:13:29 (23)
1:01 (14)
1:13:29 (23)
-
1:13:29  Lars Hjerpe
24   Valto Puustinen
Iisalmen Visa
2:32 (23)
6:10 (24)
3:38 (28)
8:55 (22)
2:45 (19)
15:58 (26)
7:03 (29)
37:39 (31)
21:41 (40)
49:19 (34)
11:40 (39)
56:11 (30)
6:52 (22)
1:06:43 (29)
10:32 (17)
1:09:40 (29)
2:57 (17)
1:12:48 (25)
3:08 (7)
1:13:49 (25)
1:01 (14)
1:13:48 (24)
-
1:13:48  Valto Puustinen
24   Veikko Suutari
Joutsenon Kullervo
2:04 (10)
5:02 (8)
2:58 (7)
7:33 (9)
2:31 (10)
15:13 (21)
7:40 (33)
24:58 (6)
9:45 (4)
44:39 (26)
19:41 (50)
50:41 (24)
6:02 (9)
1:05:06 (24)
14:25 (34)
1:07:41 (24)
2:35 (13)
1:12:35 (24)
4:54 (44)
1:13:48 (24)
1:13 (33)
1:13:48 (24)
-
1:13:48  Veikko Suutari
26   Pertti Rautasalo
Liperin Taimi
4:18 (45)
8:50 (46)
4:32 (44)
13:30 (45)
4:40 (48)
24:11 (46)
10:41 (51)
38:13 (34)
14:02 (16)
47:59 (31)
9:46 (30)
56:12 (31)
8:13 (37)
1:06:03 (27)
9:51 (11)
1:08:36 (25)
2:33 (10)
1:13:09 (26)
4:33 (40)
1:14:25 (26)
1:16 (38)
1:14:24 (26)
-
1:14:24  Pertti Rautasalo
27   Tapani Laine
Kuopion Suunnistajat
3:43 (41)
8:35 (45)
4:52 (45)
13:32 (46)
4:57 (50)
22:24 (43)
8:52 (41)
40:53 (39)
18:29 (35)
50:34 (36)
9:41 (27)
57:53 (35)
7:19 (28)
1:06:52 (30)
8:59 (7)
1:09:23 (27)
2:31 (8)
1:13:32 (27)
4:09 (30)
1:14:35 (27)
1:03 (19)
1:14:36 (27)
1 (41)
1:14:36  Tapani Laine
28   Paavo Moisio
Saarijärven Pullistus
3:08 (33)
6:08 (22)
3:00 (10)
8:56 (23)
2:48 (21)
14:43 (15)
5:47 (11)
40:42 (37)
25:59 (45)
51:28 (37)
10:46 (35)
57:26 (34)
5:58 (7)
1:06:54 (31)
9:28 (10)
1:09:36 (28)
2:42 (14)
1:13:36 (28)
4:00 (25)
1:14:44 (28)
1:08 (25)
1:14:45 (28)
1 (41)
1:14:45  Paavo Moisio
29   Leo Lösönen
Enon Kisa-Pojat
3:14 (35)
6:52 (32)
3:38 (28)
10:50 (36)
3:58 (41)
18:14 (31)
7:24 (32)
33:18 (24)
15:04 (22)
47:18 (29)
14:00 (46)
53:54 (26)
6:36 (17)
1:03:49 (22)
9:55 (12)
1:07:31 (23)
3:42 (36)
1:13:40 (29)
6:09 (50)
1:14:49 (29)
1:09 (28)
1:14:48 (29)
-
1:14:48  Leo Lösönen
30   Asko Brax
Tampereen Pyrintö
2:20 (19)
5:30 (14)
3:10 (15)
8:35 (18)
3:05 (27)
15:12 (20)
6:37 (23)
27:58 (15)
12:46 (13)
38:35 (20)
10:37 (33)
54:22 (27)
15:47 (50)
1:06:08 (28)
11:46 (22)
1:11:03 (32)
4:55 (48)
1:14:11 (30)
3:08 (7)
1:15:10 (30)
59 (9)
1:15:10 (30)
-
1:15:10  Asko Brax
31   Martti Matikainen
Keski-Karjalan Rasti
2:34 (24)
6:09 (23)
3:35 (25)
8:33 (17)
2:24 (7)
14:46 (16)
6:13 (18)
36:41 (30)
21:55 (41)
42:45 (23)
6:04 (15)
48:57 (21)
6:12 (12)
1:07:15 (32)
18:18 (43)
1:10:19 (30)
3:04 (26)
1:14:16 (31)
3:57 (24)
1:15:25 (31)
1:09 (28)
1:15:24 (31)
-
1:15:24  Martti Matikainen
32   Lars-Gunnar Holm
OK Botnia
4:07 (44)
7:27 (37)
3:20 (19)
10:10 (31)
2:43 (16)
17:06 (30)
6:56 (28)
37:41 (33)
20:35 (39)
43:25 (24)
5:44 (8)
51:36 (25)
8:11 (36)
1:05:40 (25)
14:04 (32)
1:10:34 (31)
4:54 (47)
1:15:02 (32)
4:28 (38)
1:16:13 (32)
1:11 (31)
1:16:13 (32)
-
1:16:13  Lars-Gunnar Holm
33   Kimmo Numminen
Mellunkylän Kontio
3:19 (36)
7:21 (35)
4:02 (38)
11:01 (37)
3:40 (39)
24:52 (47)
13:51 (53)
40:29 (36)
15:37 (26)
48:05 (32)
7:36 (20)
56:34 (32)
8:29 (38)
1:13:17 (34)
16:43 (39)
1:15:42 (33)
2:25 (7)
1:18:59 (33)
3:17 (11)
1:20:13 (33)
1:14 (35)
1:20:12 (33)
-
1:20:12  Kimmo Numminen
34   Viljo Patronen
Kuopion Suunnistajat
1:58 (8)
5:39 (16)
3:41 (31)
8:23 (15)
2:44 (18)
15:37 (23)
7:14 (30)
44:33 (41)
28:56 (48)
50:21 (35)
5:48 (11)
58:31 (36)
8:10 (35)
1:12:32 (33)
14:01 (31)
1:17:38 (34)
5:06 (49)
1:22:01 (34)
4:23 (37)
1:23:01 (34)
1:00 (11)
1:23:02 (34)
1 (41)
1:23:02  Viljo Patronen
35   Valto Halonen
Kuopion Suunnistajat
2:17 (16)
6:10 (24)
3:53 (36)
9:36 (26)
3:26 (33)
18:18 (32)
8:42 (39)
40:46 (38)
22:28 (42)
54:32 (40)
13:46 (45)
1:01:29 (39)
6:57 (23)
1:15:29 (35)
14:00 (30)
1:19:18 (35)
3:49 (38)
1:23:27 (35)
4:09 (30)
1:24:31 (35)
1:04 (20)
1:24:31 (35)
-
1:24:31  Valto Halonen
36   Heino Jurvakainen
Kiimingin Urheilijat
2:23 (21)
6:01 (21)
3:38 (28)
9:06 (24)
3:05 (27)
15:02 (18)
5:56 (13)
45:46 (43)
30:44 (50)
52:38 (38)
6:52 (18)
1:00:42 (37)
8:04 (34)
1:17:46 (37)
17:04 (41)
1:21:12 (37)
3:26 (33)
1:25:04 (36)
3:52 (22)
1:26:16 (36)
1:12 (32)
1:26:17 (36)
1 (41)
1:26:17  Heino Jurvakainen
37   Bror Holmberg
Kimito SF
4:36 (48)
8:23 (42)
3:47 (33)
13:45 (47)
5:22 (52)
20:24 (39)
6:39 (24)
48:03 (46)
27:39 (46)
56:59 (44)
8:56 (25)
1:03:13 (41)
6:14 (13)
1:17:30 (36)
14:17 (33)
1:20:19 (36)
2:49 (16)
1:26:22 (37)
6:03 (49)
1:27:45 (37)
1:23 (43)
1:27:45 (37)
-
1:27:45  Bror Holmberg
38   Raimo Hirvikorpi
Hiidenkiertäjät
3:29 (38)
7:37 (38)
4:08 (39)
11:02 (38)
3:25 (32)
19:20 (37)
8:18 (37)
31:50 (21)
12:30 (12)
42:28 (22)
10:38 (34)
48:42 (20)
6:14 (13)
1:18:58 (38)
30:16 (54)
1:23:00 (38)
4:02 (42)
1:27:03 (38)
4:03 (26)
1:28:33 (38)
1:30 (48)
1:28:34 (38)
1 (41)
1:28:34  Raimo Hirvikorpi
39   Rolf Heinemann
Germany
3:31 (39)
7:49 (39)
4:18 (40)
11:26 (39)
3:37 (37)
19:14 (36)
7:48 (34)
39:28 (35)
20:14 (38)
53:11 (39)
13:43 (44)
1:01:13 (38)
8:02 (33)
1:20:17 (40)
19:04 (45)
1:24:30 (39)
4:13 (43)
1:28:45 (39)
4:15 (34)
1:29:41 (39)
56 (5)
1:29:41 (39)
-
1:29:41  Rolf Heinemann
40   Heikki Lepistö
Helsingin Suunnistajat
2:40 (25)
7:11 (34)
4:31 (42)
11:29 (40)
4:18 (46)
20:31 (40)
9:02 (42)
56:59 (51)
36:28 (52)
1:02:43 (46)
5:44 (8)
1:10:26 (45)
7:43 (32)
1:22:46 (41)
12:20 (23)
1:26:34 (40)
3:48 (37)
1:30:54 (40)
4:20 (36)
1:32:18 (40)
1:24 (46)
1:32:17 (40)
-
1:32:17  Heikki Lepistö
41   Kalle Leppänen
Rasti E4
2:49 (29)
6:49 (30)
4:00 (37)
10:20 (33)
3:31 (36)
18:36 (33)
8:16 (36)
33:31 (25)
14:55 (21)
47:08 (28)
13:37 (42)
56:34 (32)
9:26 (39)
1:24:41 (43)
28:07 (53)
1:27:41 (41)
3:00 (22)
1:31:27 (41)
3:46 (19)
1:32:42 (41)
1:15 (36)
1:32:42 (41)
-
1:32:42  Kalle Leppänen
42   Rauno Juvonen
Laihian Luja
3:47 (43)
9:46 (48)
5:59 (52)
13:14 (44)
3:28 (34)
23:33 (45)
10:19 (47)
36:23 (29)
12:50 (14)
45:42 (27)
9:19 (26)
1:01:57 (40)
16:15 (51)
1:23:20 (42)
21:23 (47)
1:28:02 (42)
4:42 (45)
1:32:35 (42)
4:33 (40)
1:34:26 (42)
1:51 (52)
1:34:26 (42)
-
1:34:26  Rauno Juvonen
43   Kalevi Yli-Teevahainen
Vaasan Suunnistajat
2:29 (22)
6:15 (27)
3:46 (32)
10:08 (30)
3:53 (40)
18:40 (34)
8:32 (38)
59:18 (52)
40:38 (53)
1:09:54 (50)
10:36 (32)
1:16:00 (46)
6:06 (10)
1:26:43 (44)
10:43 (19)
1:30:21 (44)
3:38 (35)
1:33:55 (43)
3:34 (16)
1:35:10 (43)
1:15 (36)
1:35:10 (43)
-
1:35:10  Kalevi Yli-Teevahainen
44   Esko Pyky
Kiimingin Urheilijat
9:16 (52)
13:47 (51)
4:31 (42)
17:53 (50)
4:06 (42)
28:13 (51)
10:20 (48)
42:58 (40)
14:45 (19)
55:46 (42)
12:48 (40)
1:05:41 (43)
9:55 (42)
1:20:14 (39)
14:33 (35)
1:28:25 (43)
8:11 (51)
1:35:33 (44)
7:08 (54)
1:36:56 (44)
1:23 (43)
1:36:56 (44)
-
1:36:56  Esko Pyky
45   Johannes Ijas
Keravan Urheilijat
3:36 (40)
8:06 (40)
4:30 (41)
12:14 (41)
4:08 (44)
20:10 (38)
7:56 (35)
35:33 (28)
15:23 (25)
55:24 (41)
19:51 (51)
1:04:55 (42)
9:31 (40)
1:28:03 (45)
23:08 (49)
1:31:22 (45)
3:19 (30)
1:35:52 (45)
4:30 (39)
1:37:15 (45)
1:23 (43)
1:37:16 (45)
1 (41)
1:37:16  Johannes Ijas
46   Olavi Huhtala
Hiisirasti
3:01 (31)
6:51 (31)
3:50 (34)
10:12 (32)
3:21 (31)
20:35 (41)
10:23 (49)
44:52 (42)
24:17 (44)
56:12 (43)
11:20 (36)
1:16:15 (47)
20:03 (53)
1:31:13 (46)
14:58 (37)
1:35:10 (46)
3:57 (40)
1:39:51 (46)
4:41 (43)
1:41:09 (46)
1:18 (40)
1:41:10 (46)
1 (41)
1:41:10  Olavi Huhtala
47   Jorma Huuhtanen
Rasti-Vihti
9:37 (53)
14:40 (52)
5:03 (48)
18:46 (52)
4:06 (42)
28:06 (50)
9:20 (43)
46:53 (44)
18:47 (36)
57:05 (45)
10:12 (31)
1:07:05 (44)
10:00 (44)
1:33:05 (47)
26:00 (51)
1:36:56 (47)
3:51 (39)
1:42:04 (47)
5:08 (47)
1:44:12 (47)
2:08 (54)
1:44:11 (47)
-
1:44:11  Jorma Huuhtanen
48   Lauri Känninen
Kuopion Suunnistajat
3:19 (36)
8:26 (44)
5:07 (49)
12:57 (43)
4:31 (47)
23:27 (44)
10:30 (50)
51:13 (47)
27:46 (47)
1:07:52 (49)
16:39 (47)
1:21:40 (49)
13:48 (47)
1:36:24 (48)
14:44 (36)
1:41:11 (48)
4:47 (46)
1:47:53 (48)
6:42 (52)
1:49:41 (48)
1:48 (51)
1:49:41 (48)
-
1:49:41  Lauri Känninen
49   Mauno Lavikainen
Liperin Taimi
4:26 (46)
9:24 (47)
4:58 (46)
16:22 (49)
6:58 (53)
25:51 (49)
9:29 (45)
55:06 (49)
29:15 (49)
1:04:47 (47)
9:41 (27)
1:21:41 (50)
16:54 (52)
1:43:22 (50)
21:41 (48)
1:46:29 (50)
3:07 (27)
1:50:35 (49)
4:06 (28)
1:52:00 (49)
1:25 (47)
1:52:01 (49)
1 (41)
1:52:01  Mauno Lavikainen
50   Vilho Pärnänen
Sonkajärven Pahka
5:32 (51)
14:58 (53)
9:26 (54)
19:53 (53)
4:55 (49)
31:23 (52)
11:30 (52)
47:48 (45)
16:25 (30)
1:10:53 (51)
23:05 (52)
1:22:42 (51)
11:49 (46)
1:39:44 (49)
17:02 (40)
1:45:56 (49)
6:12 (50)
1:51:02 (50)
5:06 (46)
1:52:43 (50)
1:41 (50)
1:52:43 (50)
-
1:52:43  Vilho Pärnänen
51   Väinö Riikonen
Varpaisjärven Vire
3:43 (41)
11:21 (50)
7:38 (53)
18:41 (51)
7:20 (54)
34:41 (53)
16:00 (54)
54:00 (48)
19:19 (37)
1:07:37 (48)
13:37 (42)
1:18:56 (48)
11:19 (45)
1:45:37 (51)
26:41 (52)
1:54:51 (51)
9:14 (53)
2:01:32 (51)
6:41 (51)
2:03:34 (51)
2:02 (53)
2:03:35 (51)
1 (41)
2:03:35  Väinö Riikonen
52   Kalevi Rikkinen
Saarijärven Pullistus
3:03 (32)
8:25 (43)
5:22 (51)
12:34 (42)
4:09 (45)
21:59 (42)
9:25 (44)
55:47 (50)
33:48 (51)
1:21:31 (52)
25:44 (54)
1:46:18 (52)
24:47 (54)
2:10:28 (53)
24:10 (50)
2:18:58 (52)
8:30 (52)
2:24:26 (52)
5:28 (48)
2:25:45 (52)
1:19 (41)
2:25:45 (52)
-
2:25:45  Kalevi Rikkinen
53   Heikki Heikkilä
Pudasjärven Urheilijat
5:06 (50)
10:17 (49)
5:11 (50)
15:20 (48)
5:03 (51)
25:13 (48)
9:53 (46)
1:11:49 (53)
46:36 (54)
1:36:12 (53)
24:23 (53)
1:50:59 (53)
14:47 (49)
2:09:28 (52)
18:29 (44)
2:19:20 (53)
9:52 (54)
2:26:05 (53)
6:45 (53)
2:27:36 (53)
1:31 (49)
2:27:36 (53)
-
2:27:36  Heikki Heikkilä
54   Christian Fiechter
Switzerland
1:27:48 (54)
1:31:23 (54)
3:35 (25)
1:34:27 (54)
3:04 (26)
1:40:32 (54)
6:05 (16)
2:04:31 (54)
23:59 (43)
2:16:00 (54)
11:29 (38)
2:23:40 (54)
7:40 (31)
2:34:23 (54)
10:43 (19)
2:37:22 (54)
2:59 (21)
2:41:01 (54)
3:39 (18)
2:42:11 (54)
1:10 (30)
2:42:11 (54)
-
2:42:11  Christian Fiechter
   Veikko Kolu
Keski-Karjalan Rasti
-
-
-
-
-
-
-
-
-
1:09:45
-
1:33:23
23:38
1:47:48
14:25
1:51:32
3:44
1:59:37
8:05
2:01:03
1:26
2:01:03
-
DQ  Veikko Kolu
   556 vacant
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
  556 vacant
   557 vacant
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
  557 vacant
   558 vacant
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
  558 vacant
   559 vacant
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
  559 vacant
   560 vacant
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
  560 vacant
   561 vacant
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
  561 vacant
   Erkki Koipijärvi
Mäntän Seudun Eräpirkat
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
1:08:39
-
1:09:42
1:03
1:09:43
1
DNF  Erkki Koipijärvi
   Valto Kopra
Oriveden Ponnistus
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
DNF  Valto Kopra
   Raimo Jääskeläinen
Kuopion Suunnistajat
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
DNF  Raimo Jääskeläinen
   Heimo Pelkonen
Kiimingin Urheilijat
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
1:04:58
-
1:08:42
3:44
1:13:27
4:45
1:14:22
55
1:14:21
-
DQ  Heimo Pelkonen
   5087 vac
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
  5087 vac
Form of the results:
Suomi  Svenska  English