IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H70AL

No Name Club   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
5001Pertti AaltonenRastiPiikkiöFIN14:28:0013:24:0013:18:0010:07:00   51374
5002Tauno BackmanRastivarsatFIN14:56:0012:38:0013:29:0010:13:00   122172
5003Edi BaumanSwitzerlandSUI14:22:0012:45:0014:04:0010:10:00   128691
5004Ernst BergerSwitzerlandSUI14:40:0012:27:0013:47:0010:25:00   128594
5005Pentti HaanpääRasti-KurikkaFIN14:43:0013:09:0014:10:009:25:00   96062
5006Matti HaatainenIisuFIN15:15:0012:26:0013:55:009:47:00   406076
5007Mauri HankonenHelsingin KisailijatFIN15:09:0012:56:0013:13:009:58:00   53920
5008Asko HarvalaOunasvaaran HiihtoseuraFIN14:12:0012:50:0013:52:0010:26:00   159141
5009Markus HaslerSwitzerlandSUI15:01:0012:53:0013:11:0010:16:00   128686
5010Viljo HeiskanenRasti-PielinenFIN14:48:0012:31:0014:14:009:52:00   100922
5011Taisto HelppolainenEura-Kauttuan UrheilijatFIN15:17:0013:10:0013:10:009:48:00   158828
5012Aapo HietalahtiHalsuan ToivoFIN14:36:0013:04:00     81852
5013Ahti Iso-SomppiLoimaan JankkoFIN14:30:0013:07:0014:13:009:35:00   44064
5014Toivo JokikuonaRasTiimiFIN14:58:0012:43:0013:16:0010:17:00   48368
5015Eino JuntunenHauhon SisuFIN14:54:0012:32:0013:43:0010:12:00   45586
5016Harto KainlauriRasti E4FIN15:00:0013:15:0013:25:009:40:00   138143
5017Pentti KarppinenHollolan Urheilijat -46FIN14:24:0012:54:0014:07:009:55:00   50581
5018Esko KeijonenLiperin TaimiFIN14:53:0013:22:0013:33:009:33:00   93768
5019Olavi KemppainenMäntsälän UrheilijatFIN14:32:0013:19:0013:59:009:27:00   153269
5020Aulis KeronenEnon Kisa-PojatFIN14:27:0012:33:0013:51:0010:28:00   74637
5021Lauri KoskenkorvaNivalan UrheilijatFIN 13:03:0013:20:0010:21:00   106962
5022Vilho KoskenkorvaNivalan UrheilijatFIN 12:49:0013:24:0010:14:00   177459
5023Antto KulmalaKeuruun KisailijatFIN 13:06:0013:15:0010:27:00   137599
5024Pentti KumaraSievin SisuFIN 12:52:0014:00:009:23:00   95428
5025Pentti KämäräinenHiidenkiertäjätFIN15:16:0012:58:0013:37:009:34:00   156667
5026Eero KärkkäinenEnon Kisa-PojatFIN14:52:0012:51:0014:05:009:38:00   188478
5027Raimo LaitinenHiidenkiertäjätFIN14:17:0012:48:0014:09:0010:02:00   483398
5028Matti LappalainenEspoon AkillesFIN14:25:0012:59:0014:08:009:49:00   51252
5029Olavi LeinoHiidenkiertäjätFIN14:33:0012:34:0013:46:0010:24:00   117914
5030Reijo LeinoHiidenkiertäjätFIN15:03:0012:29:0014:01:009:46:00   161060
5031Hannu LeppänenRauman Työväen UrheilijatFIN14:13:0013:21:0013:32:0010:11:00   45433
5032Kauko LoukkalahtiKankaanpään SuunnistajatFIN14:15:0013:11:0013:34:0010:20:00   166446
5033Taisto LuukkonenPudasjärven UrheilijatFIN15:14:0012:23:0013:42:0010:04:00   49444
5034Eero MerimäkiKalvolan KeihäsFIN14:18:0013:27:0013:36:009:57:00   44539
5035Yotaro OgasawaraJapanJPN14:46:0013:23:0013:41:009:36:00   401810
5036Pentti OksanenRauman Työväen UrheilijatFIN14:57:0013:18:0013:39:009:26:00   157619
5037Eero OllikainenHelsingin SuunnistajatFIN14:16:0013:02:0013:40:0010:18:00   133475
5038Pauli PietikäinenPäijät-RastiFIN14:21:0013:16:0013:38:0010:01:00   169601
5039Touko PutkonenOunasvaaran HiihtoseuraFIN14:19:0012:47:0014:12:0010:03:00   90191
5040Reino PääkkönenRasti-PielinenFIN15:04:0012:46:0013:58:009:30:00   46911
5041Eino QvistKoskelankylän RientoFIN14:20:0013:30:0013:28:0010:05:00   51962
5042Matti RailoLahden Suunnistajat-37FIN15:13:0012:37:0013:26:0010:06:00   44805
5043Eino RantalaSaarijärven PullistusFIN14:45:0012:30:0013:48:0010:15:00   150610
5044Unto RantonenPulkkilan PonsiFIN15:12:0012:36:0013:54:009:44:00   182738
5045Pekka ReinikkaTampereen PyrintöFIN14:10:0013:12:0014:16:009:50:00   135071
5046Väinö RonkainenKuusamon Erä-VeikotFIN14:34:0013:20:0013:53:009:31:00   180178
5047Paavo RuotsalainenNaviFIN 13:28:0013:49:00    91982
5048Ossi A SaarinenMesikämmenetFIN 12:41:0013:57:0010:29:00   75757
5049Lars SandgrenNärpes OKFIN14:39:0012:25:0014:11:0010:09:00   173493
5050Per-Erik StaffansVörå IFFIN14:38:0013:17:0013:44:009:41:00   123734
5051Heikki SulanderSahalahden KuntoFIN14:42:0012:57:0014:03:009:42:00   157778
5052Esko TakkinenKiimingin UrheilijatFIN14:41:0013:05:0014:06:009:32:00   154511
5053Tauno TolmunenSäyneisen SalpaFIN14:37:0013:25:0013:56:009:24:00   121004
5054Esko NupponenRaja-Karjalan SuunnistajatFIN15:05:0013:01:0013:22:009:51:00   124094
5061Veijo VainikainenIisalmen VisaFIN15:10:0012:40:0013:23:0010:00:00   47099
5062Simo VainioPudasjärven UrheilijatFIN14:14:0012:39:0013:45:0010:30:00   49433
5063Taisto ValkonenHankasalmen HankaFIN14:50:0012:55:0014:02:009:39:00   131629
5064Teuvo ValtonenHiisirastiFIN14:44:0013:14:0013:17:009:59:00   54420
5065Martti VarisOunasvaaran HiihtoseuraFIN14:55:0012:42:0013:21:0010:19:00   49249
5066Jorma VeijovaaraSK PohjantähtiFIN15:11:0012:44:0013:50:009:29:00   149158
5067Taisto VinniLiperin TaimiFIN15:02:0012:24:0013:30:0010:23:00   55615
5068Heikki YlitaloKärkölän Kisa-VeikotFIN15:06:0013:00:0013:19:009:54:00   411577
Form of the results:
Suomi  Svenska  English