IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H65AL 3. day

Smart Follow

        Starting time Finish
3,8 km
 
1.   Leo Jokinen Kokkolan Suunnistajat  FIN  16:02:00   38:55  
2.   Eero Juola Kokkolan Suunnistajat  FIN  16:31:00   40:11  
3.   Teuvo Lehtinen Rastivarsat  FIN  16:13:00   40:17  
4.   Paavo Nikkari Lahden Suunnistajat-37  FIN  16:29:00   44:54  
5.   Mikko Saarinen Keuruun Kisailijat  FIN  15:44:00   45:14  
6.   Pertti Havia Maarian Mahti  FIN  15:23:00   46:05  
7.   Olli Laitinen Perämeren Rasti  FIN  14:56:00   46:19  
8.   Jukka Savolainen Lahden Suunnistajat-37  FIN  16:06:00   46:25  
9.   Vesa Haarala Liperin Taimi  FIN  16:28:00   46:53  
10.   Antero Karvinen Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  15:01:00   47:38  
11.   Jouko Heikkilä Kemijärven Urheilijat  FIN  15:42:00   47:39  
12.   Tapani Tanttinen Kokkolan Suunnistajat  FIN  15:29:00   47:58  
13.   Kalevi Tapaninaho Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  15:08:00   48:10  
14.   Heikki Pitkänen Rastivarsat  FIN  16:10:00   48:36  
15.   Paavo Holster Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  14:57:00   48:41  
16.   Olavi Mäkivaara Rastikarhut  FIN  14:53:00   49:00  
17.   Niilo Haapaniemi Haukiputaan Heitto  FIN  15:07:00   49:05  
18.   Kauko Turunen Lahden Suunnistajat-37  FIN  14:52:00   49:15  
19.   Antero Varjonen Rajamäen Rykmentti  FIN  15:46:00   49:51  
20.   Seppo Saarela Keminmaan Urheilijat  FIN  16:05:00   50:25  
21.   Reijo Lahtinen Olavin Rasti  FIN  16:23:00   50:31  
22.   Martti Joensuu Nivalan Urheilijat  FIN  15:18:00   51:11  
23.   Pentti Kähkölä Juuan Jänne  FIN  15:56:00   51:30  
24.   Jaakko Saarilaakso Lappeen Riento  FIN  16:20:00   51:44  
25.   Jouko Andelin Lahden Taimi  FIN  15:59:00   51:57  
26.   Kauko Malinen Kalevan Rasti  FIN  16:09:00   52:36  
27.   Seppo Valli Kauhajoen Karhu  FIN  15:30:00   52:42  
28.   Matti Lehtonen Savon Rasti  FIN  15:38:00   52:45  
29.   Herkko Kykkänen Kaakon Rasti  FIN  15:28:00   52:46  
30.   Heikki Pitkänen Jämsän Retki-Veikot  FIN  16:16:00   53:47  
31.   Asko Kujala Kokkolan Suunnistajat  FIN  16:17:00   54:26  
32.   Frans Pått IF Minken  FIN  15:49:00   55:14  
33.   Onni Ervasti Perämeren Rasti  FIN  15:24:00   55:31  
34.   Matti Krats Suunta Jyväskylä  FIN  15:26:00   55:45  
35.   Jorma Pöyhiä Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  15:43:00   55:55  
36.   Kari Heinonen Kuopion Suunnistajat  FIN  15:36:00   56:17  
37.   Risto Partanen Hyvinkään Rasti  FIN  16:24:00   56:40  
38.   Seppo Tammela Tikkakosken Suunnistajat  FIN  15:25:00   57:13  
39.   Martti Kuusisto Vakka-Rasti  FIN  15:15:00   57:22  
40.   Vesa Turtola Kokkolan Suunnistajat  FIN  15:12:00   57:36  
41.   Lauri Hieta Kankaanpään Suunnistajat  FIN  15:50:00   58:05  
42.   Raimo Kinnunen SK Pohjantähti  FIN  15:00:00   58:55  
43.   Arvo Helanti Saloisten Reipas  FIN  16:07:00   59:26  
44.   Mauri Nenonen Espoon Suunta  FIN  15:20:00   1:00:03  
45.   Bror-Erik Cederlöf OK77  FIN  15:10:00   1:00:23  
46.   Juhani Kiltinen Keuruun Kisailijat  FIN  15:33:00   1:00:40  
47.   Esko Äikäs Tikkakosken Suunnistajat  FIN  15:54:00   1:00:54  
47.   Unto Kervinen Järvenpään Palo  FIN  16:19:00   1:00:54  
49.   Matti Lilja Rasti-Jussit  FIN  16:00:00   1:01:28  
50.   Raimo Lampainen Perttelin Peikot  FIN  15:02:00   1:01:43  
51.   Ossi Paukkunen Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  14:58:00   1:02:05  
52.   Matti Ratia MS Parma  FIN  15:55:00   1:02:22  
53.   Lasse Inkinen Hiisirasti  FIN  15:58:00   1:02:58  
54.   Timo Koskinen Valkeakosken Haka  FIN  15:16:00   1:03:05  
55.   Kari Hofmann Angelniemen Ankkuri  FIN  15:40:00   1:04:05  
56.   Veikko Jantunen Kangasala SK  FIN  16:08:00   1:05:01  
57.   Reijo Kulmunki Kemijärven Urheilijat  FIN  16:04:00   1:05:19  
58.   Ruedi Isler Switzerland  SUI  14:54:00   1:05:27  
59.   Kullervo Nyyssönen Rasti-Pielinen  FIN  16:32:00   1:05:47  
60.   Pentti Mäki Rastikarhut  FIN  16:25:00   1:06:03  
61.   Tauno Partanen Säyneisen Salpa  FIN  15:35:00   1:06:30  
62.   Kaj Ahlbäck Pargas IF  FIN  15:32:00   1:07:05  
63.   Paavo Salonen SK Pohjantähti  FIN  15:39:00   1:07:33  
64.   Reijo Orrensalo Turun Visat  FIN  15:21:00   1:07:47  
65.   Esa Tarkiainen Suunta-Sepot  FIN  15:48:00   1:07:49  
66.   Mikko Valkonen Hankasalmen Hanka  FIN  15:11:00   1:08:43  
67.   Seppo Heino Rastikarhut  FIN  15:41:00   1:10:22  
68.   Jaakko Nyman MS Parma  FIN  15:45:00   1:11:12  
68.   Jorma Seppänen Rastikarhut  FIN  15:57:00   1:11:12  
70.   Kalle Mattila Posion Pyrintö  FIN  15:03:00   1:11:54  
71.   Rauno Hedenström Maarian Mahti  FIN  15:06:00   1:13:02  
72.   Sten Vikström IK Falken  FIN  15:27:00   1:15:50  
73.   Pekka Penttilä Someron Esa  FIN  15:09:00   1:18:28  
74.   Erkki Katajisto Kankaanpään Suunnistajat  FIN  14:55:00   1:18:31  
75.   Esko Hytönen Savon Suunta  FIN  16:18:00   1:21:07  
76.   Kari Karri Järvenpään Palo  FIN  16:11:00   1:22:18  
77.   Matti Lassila Saloisten Reipas  FIN  15:05:00   1:25:58  
78.   Jaakko Hirvonen Liperin Taimi  FIN  15:17:00   1:26:47  
79.   Pentti Lautala Joutsenon Kullervo  FIN  15:51:00   1:29:03  
80.   Bernd Wollenberg Germany  GER  15:34:00   1:30:22  
81.   Peter Gysin Switzerland  SUI  15:47:00   1:37:45  
82.   Timo Alasuvanto Kalajoen Junkkarit  FIN  15:14:00   1:38:11  
   Tapani Marjanen Hinnerjoen Yritys  FIN  14:51:00   DQ  
   Tuomo Juntunen Tampereen Pyrintö  FIN  15:37:00   DQ  
   Martti Väkeväinen Hyvinkään Rasti  FIN  15:53:00   DNS  
   Arvi Teppala Paimion Rasti  FIN  16:03:00   DQ  
   Veijo Puhjo Rastikarhut  FIN  16:14:00   DNS  
   Heimo Joensuu Alajärven Ankkurit  FIN  16:21:00   DNF  
   Seppo Nieminen Haapamäen Urheilijat  FIN  16:22:00   DNS  
   Heikki Järvenpää Parkanon Urheilijat  FIN  16:27:00   DNS  
Form of the results:
Suomi  Svenska  English