IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H60AL 4. day

Smart Follow

        Starting time Finish
3,9 km
 
1.   Eero Kiiskinen Rasti-Pielinen  FIN  10:11:00   41:14  
2.   Tatu Hänninen Tampereen Pyrintö  FIN  10:47:00   41:39  
3.   Jorma Nevala Rasti-Nokia  FIN  9:56:00   42:39  
4.   Henning Nynäs IF Brahe  FIN  11:10:00   42:43  
5.   Jaakko Lahti Suunta Jyväskylä  FIN  11:18:00   46:16  
6.   Leonid Belousov Russia  RUS  10:22:00   46:32  
7.   Rauno Vanhalakka Kouvolan Suunnistajat  FIN  10:06:00   46:37  
8.   Keijo Pajula Lapuan Virkiä  FIN  11:01:00   47:20  
9.   Osmo Sivén Ähtärin Urheilijat  FIN  11:17:00   47:27  
10.   Markku Törmä Kannuksen Ura  FIN  10:08:00   47:28  
11.   Martti Savolainen Säyneisen Salpa  FIN  10:32:00   48:12  
12.   Bo-Göran Williamsson Vaasan Suunnistajat  FIN  10:33:00   48:36  
13.   Tapio Alanko Perhon Kiri  FIN  11:27:00   48:45  
14.   Pekka Raatikainen Rasti E4  FIN  10:28:00   50:12  
15.   Samuli Törmälä Ylivieskan Kuula  FIN  10:40:00   50:14  
16.   Martti Huusko Iisalmen Visa  FIN  10:35:00   50:52  
17.   Timo Koutaniemi Länsi-Rajan Rasti  FIN  10:30:00   51:01  
18.   Heino Sarkkinen Lahden Taimi  FIN  10:36:00   51:10  
19.   Veikko Savolainen Pihkaniskat  FIN  9:57:00   51:26  
20.   Ilmo Leinonen Lahden Suunnistajat-37  FIN  9:55:00   51:55  
21.   Pauli Toropainen Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  11:16:00   52:12  
22.   Yngve Alexandersson Närpes OK  FIN  10:38:00   52:30  
23.   Tauno Saari Suunta-Sepot  FIN  11:09:00   53:10  
24.   Seppo Väyrynen Juuan Jänne  FIN  10:49:00   53:28  
25.   Olli Knaapi Turun Metsänkävijät  FIN  9:48:00   53:38  
26.   Martti Alilonttinen MS Parma  FIN  11:11:00   54:19  
27.   Kullervo Torikka Karihaaran Karu  FIN  10:42:00   54:35  
28.   Seppo Lappalainen Liperin Taimi  FIN  11:02:00   54:52  
29.   Aarno Saviaho Hyvinkään Rasti  FIN  11:19:00   54:56  
30.   Mikko Lukkarinen SK Pohjantähti  FIN  10:34:00   55:00  
31.   Martti Lappalainen Navi  FIN  10:45:00   55:35  
32.   Seppo Laaksamo Liperin Taimi  FIN  10:13:00   55:51  
33.   Niilo Puhakka Kuopion Suunnistajat  FIN  10:29:00   56:03  
34.   Heikki Korva Kokkolan Suunnistajat  FIN  10:59:00   56:29  
35.   Matti Gustafsson Hämeenlinnan Tarmo  FIN  10:57:00   57:02  
36.   Leo Karhulahti Kokkolan Suunnistajat  FIN  9:50:00   57:31  
37.   Antti Suonpää MS Parma  FIN  11:08:00   57:53  
38.   Veijo Märsy Kokkolan Suunnistajat  FIN  10:19:00   57:54  
39.   Veli-Matti Uunila Himangan Urheilijat  FIN  10:04:00   58:27  
40.   Raimo Antikainen Vetelin Urheilijat  FIN  9:54:00   58:30  
41.   Leo Liukkonen Savon Rasti  FIN  9:51:00   58:40  
42.   Eero Kattilakoski Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN  10:14:00   59:47  
43.   Juhani Ahola Hiidenkiertäjät  FIN  11:14:00   59:59  
44.   Heikki Miettinen Hyvinkään Rasti  FIN  9:52:00   1:00:06  
45.   Heikki Penttinen Lahden Suunnistajat-37  FIN  11:20:00   1:00:12  
46.   Jouko Tauriainen Kuusamon Erä-Veikot  FIN  11:05:00   1:00:21  
47.   Raimo Haapalehto Vetelin Urheilijat  FIN  10:20:00   1:01:01  
48.   Juho Haaranen Liperin Taimi  FIN  10:07:00   1:02:15  
49.   Jouko Roivainen Vaalan Karhu  FIN  10:27:00   1:03:24  
50.   Markus Jakobsson Rastikarhut  FIN  10:21:00   1:03:51  
51.   Eero Ruokamo Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  10:53:00   1:04:29  
52.   Jouko Tuunainen Kankaanpään Suunnistajat  FIN  11:24:00   1:04:30  
53.   Erkki Kohvakka Haukivuoren Kisailijat  FIN  11:22:00   1:05:14  
54.   Olli Kares Hiisirasti  FIN  11:04:00   1:05:51  
55.   Kalervo Pammo Valkeakosken Haka  FIN  10:24:00   1:06:23  
56.   Aulis Hahtola Rasti-Kurikka  FIN  10:43:00   1:06:28  
57.   Martti Mykkänen Siilin Rasti  FIN  10:23:00   1:07:22  
58.   Pekka Peltonen Mäntsälän Urheilijat  FIN  11:23:00   1:08:01  
59.   Olli Hyyppä Kokkolan Suunnistajat  FIN  10:15:00   1:08:54  
60.   Toivo Hietala Taivalkosken Kuohu  FIN  10:01:00   1:10:50  
61.   Arto Honkonen Saarijärven Pullistus  FIN  11:00:00   1:11:26  
62.   Jyri Leinonen Paltamon Urheilijat  FIN  10:58:00   1:12:43  
63.   Markku Kainu Vetelin Urheilijat  FIN  10:18:00   1:14:36  
64.   Ilkka Pajula Lapuan Virkiä  FIN  10:37:00   1:16:30  
65.   Kari Lietzén RastiPiikkiö  FIN  11:26:00   1:17:36  
66.   Aulis Sinkkonen Keski-Karjalan Rasti  FIN  11:12:00   1:19:48  
67.   Hannu Nurminen Hiisirasti  FIN  9:58:00   1:20:42  
68.   Markku T. Vainio Koovee  FIN  10:12:00   1:21:11  
69.   Ensio Saari Pohjankyrön Rasti  FIN  9:53:00   1:21:27  
70.   Erkki Miettinen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:13:00   1:23:38  
71.   Kaarlo Koivisto Tampereen Pyrintö  FIN  10:44:00   1:30:29  
72.   Jorma Laine Tampereen Pyrintö  FIN  9:49:00   1:35:34  
73.   Jouko Koskialho Rasti-Lukko  FIN  10:41:00   1:39:04  
74.   Mauno Kuisma Someron Esa  FIN  10:10:00   1:40:47  
75.   Jouni Marttinen Mäntsälän Urheilijat  FIN  10:00:00   1:41:13  
76.   Jukka Aaltonen IF Brahe  FIN  10:48:00   1:46:37  
   Lauri Malm Ykspihlajan Reima  FIN  10:02:00   DNF  
   Aimo Peltomäki Siikaisten Sisu  FIN  10:03:00   DNS  
   Seppo Pitkänen Kalvolan Keihäs  FIN  10:05:00   DNS  
   Tapio Heinonen Asikkalan Raikas  FIN  10:09:00   DNS  
   Matti Sundell Hiisirasti  FIN  10:16:00   DNS  
   Antti Välikangas Iisu  FIN  10:17:00   DNS  
   Matti Hourula Ykspihlajan Reima  FIN  10:25:00   DNS  
   Martti Närvä Suunta Jurva  FIN  10:26:00   DNS  
   Risto Kalapudas Nastolan Terä  FIN  10:31:00   DNS  
   Aarne Mörsky Lahden Työväen Hiihtäjät  FIN  10:46:00   DQ  
   Seppo Kuikko Vehkalahden Veikot  FIN  10:55:00   DNS  
   Kari Käyhkö Lahden Suunnistajat-37  FIN  11:03:00   DNF  
   Kari Wigelius Maarian Mahti  FIN  11:07:00   DNS  
Form of the results:
Suomi  Svenska  English