IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H50AL 4. day

Smart Follow

        Starting time Finish
4,5 km
 
1.   Pekka Inkeri Olavin Rasti  FIN  9:44:00   37:39  
2.   Jarmo Heikkinen Hyvinkään Rasti  FIN  9:29:00   39:59  
3.   Per Flakberg Sweden  SWE  8:48:00   41:32  
4.   Sauli Peltoniemi Kokkolan Suunnistajat  FIN  9:40:00   43:02  
5.   Seppo Lamberg Vaajakosken Terä  FIN  8:49:00   43:16  
6.   Ari Paganus Angelniemen Ankkuri  FIN  9:57:00   45:07  
7.   Veijo Ekonoja Pellon Ponsi  FIN  9:59:00   46:54  
8.   Kai Hilo Lynx  FIN  9:52:00   47:22  
9.   Jari Jurvakainen Suunta Jyväskylä  FIN  9:07:00   47:33  
10.   Veijo Nurmikumpu Suunta 2000  FIN  9:08:00   48:38  
11.   Anssi Raitanen Tuusulan Voima-Veikot  FIN  9:19:00   48:45  
12.   Antti Tepsa Lapin Veikot  FIN  8:52:00   49:21  
13.   Heikki Ovaska Luumäen Rasti  FIN  9:41:00   49:26  
14.   Brian Corbett Irland  IRL  9:02:00   49:37  
15.   Jyrki Ruutala Iisalmen Visa  FIN  9:37:00   49:49  
16.   Kari Keränen Kuusamon Erä-Veikot  FIN  9:43:00   49:58  
17.   Timo Peltonen Sonkajärven Pahka  FIN  8:41:00   50:38  
18.   Maxim Gureev Russia  RUS  8:47:00   51:40  
19.   Pertti Itkonen Lapin Veikot  FIN  9:32:00   53:08  
20.   Antti Leinonen Suunta Jyväskylä  FIN  9:56:00   53:10  
21.   Kimmo Leppänen Hirvensalon Heitto  FIN  8:55:00   53:21  
22.   Pekka Parkkinen SK Pohjantähti  FIN  9:22:00   53:34  
23.   Juha Väisänen Mäntsälän Urheilijat  FIN  10:04:00   53:39  
24.   Ilkka Salonen Hauhon Sisu  FIN  9:00:00   53:42  
25.   Victor Potemkin Russia  RUS  8:45:00   54:04  
26.   Asko Vainio MS Parma  FIN  8:54:00   54:11  
27.   Arto Vilppola Pellon Ponsi  FIN  9:17:00   54:12  
28.   Aarne Ruotsala Kittilän Urheilijat  FIN  9:36:00   55:13  
29.   Jussi-Petri Hirvonen Rastivarsat  FIN  9:23:00   55:22  
30.   Asko Senttula Suunta Jyväskylä  FIN  9:45:00   55:49  
31.   Esa Heikkinen Kuusamon Erä-Veikot  FIN  8:53:00   55:50  
32.   Jukka Koivuniemi Rastikarhut  FIN  9:27:00   55:58  
33.   Stefan Stubb IK Falken  FIN  9:28:00   56:13  
34.   Kari Ylikoski Tampereen Pyrintö  FIN  9:04:00   56:40  
35.   Seppo Kylliäinen Lappeen Riento  FIN  9:09:00   56:53  
36.   Olli-Pekka Häkkinen Saarijärven Pullistus  FIN  9:25:00   57:27  
37.   Ari Raskila Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  9:05:00   59:11  
38.   Jari Vahvelainen Tampereen Pyrintö  FIN  10:01:00   59:16  
39.   Rolf Hediger Switzerland  SUI  9:24:00   1:00:10  
40.   Antti Lepola Rastivarsat  FIN  9:47:00   1:00:53  
41.   Tuomo Kujala Pietarsaaren Hiihtäjät  FIN  9:58:00   1:01:07  
42.   Vesa-Pekka Jalli Hauhon Sisu  FIN  9:34:00   1:01:16  
43.   Ingemar Nylund IF Femman  FIN  10:02:00   1:01:43  
44.   Timo Suhonen Kuopion Suunnistajat  FIN  9:39:00   1:01:47  
45.   Beni Deppeler Switzerland  SUI  9:50:00   1:02:07  
46.   Jaakko Lajunen Jämsän Retki-Veikot  FIN  9:20:00   1:02:42  
47.   Simo Nieminen Tampereen Pyrintö  FIN  8:56:00   1:02:50  
48.   Hannu Lammi Helsingin Suunnistajat  FIN  9:55:00   1:03:18  
49.   Heikki Sorsa Pihkaniskat  FIN  9:18:00   1:03:30  
50.   Tapio Mäenpää Järvenpään Palo  FIN  9:54:00   1:03:56  
51.   Jarmo Pyhtinen Posion Pyrintö  FIN  9:13:00   1:04:25  
52.   Timo Mäkinen Saloisten Reipas  FIN  9:15:00   1:05:45  
53.   Jukka Syrjänen Koovee  FIN  10:05:00   1:07:15  
54.   Ilpo Puputti Hiidenkiertäjät  FIN  8:44:00   1:07:28  
55.   Dmitry Vinogradov Russia  RUS  9:38:00   1:08:43  
56.   Seppo Ojanen Kangasala SK  FIN  9:06:00   1:12:09  
57.   Pekka Pajuoja Lynx  FIN  9:49:00   1:13:22  
58.   Arto Raivio Suunta Jyväskylä  FIN  9:48:00   1:20:22  
59.   Reima Katajamäki Suunta Jurva  FIN  8:50:00   1:23:07  
60.   Stanislav Kalaidin Russia  RUS  10:03:00   1:27:33  
61.   Ismo Kandolin Kortesjärven Järvi-Veikot  FIN  9:42:00   1:34:42  
62.   Peter Feer Switzerland  SUI  9:10:00   1:42:10  
63.   Chul Seung Lee Korea  KOR  8:42:00   1:45:55  
64.   Stephen Perkins Irland  IRL  8:57:00   1:52:53  
   Pekka Rantala Kokkolan Suunnistajat  FIN  8:40:00   DQ  
   Paul Corrodi Switzerland  SUI  8:43:00   DQ  
   Arto Lehtinen Asikkalan Raikas  FIN  8:46:00   DNS  
   Jens Olav Klovrud Norway  NOR  8:58:00   DNS  
   Eino Nummi Laitasaaren Veto  FIN  8:59:00   DNS  
   Reima Vanhanen SK Pohjantähti  FIN  9:11:00   DNS  
   Tomas Lundqvist IF Femman  FIN  9:12:00   DQ  
   Juha Käki Kouvolan Suunnistajat  FIN  9:14:00   DNS  
   Juha Liukkonen Hiidenkiertäjät  FIN  9:16:00   DNS  
   Velu Sipola Suunta 2000  FIN  9:26:00   DNS  
   Kristian Forsell OK Raseborg  FIN  9:30:00   DNS  
   Petri Tolonen Rajamäen Rykmentti  FIN  9:35:00   DNS  
   Andre Wirz Switzerland  SUI  9:46:00   DQ  
   Alexandr Borachenko Russia  RUS  9:51:00   DNS  
   Matti Kauppinen Asikkalan Raikas  FIN  9:53:00   DNS  
Form of the results:
Suomi  Svenska  English