IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H50AL

No Name Club   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
3301Alexandr BorachenkoRussiaRUS16:08:0012:13:0014:04:009:51:00   137030
3302Brian CorbettIrlandIRL15:57:0011:52:0015:18:009:02:00   70659
3303Paul CorrodiSwitzerlandSUI 12:23:0014:36:008:43:00   70314
3304Beni DeppelerSwitzerlandSUI15:25:0011:59:0015:03:009:50:00   70746
3305Veijo EkonojaPellon PonsiFIN15:15:0012:27:0014:29:009:59:00   49340
3306Per FlakbergSwedenSWE15:31:0012:54:0015:00:008:48:00   70123
3307Kristian ForsellOK RaseborgFIN16:20:0011:51:0014:24:009:30:00   170369
3308Maxim GureevRussiaRUS15:26:0012:40:0015:19:008:47:00   181011
3309Rolf HedigerSwitzerlandSUI15:32:0012:01:0015:13:009:24:00   70796
3310Esa HeikkinenKuusamon Erä-VeikotFIN15:43:0012:28:0015:08:008:53:00   40468
3311Jarmo HeikkinenHyvinkään RastiFIN16:22:0011:57:0014:20:009:29:00   40856
3312Kai HiloLynxFIN15:46:0011:48:0014:54:009:52:00   409471
3313Jussi-Petri HirvonenRastivarsatFIN15:27:0012:58:0014:14:009:23:00   82517
3314Olli-Pekka HäkkinenSaarijärven PullistusFIN15:29:0013:04:0014:06:009:25:00   42662
3315Pekka InkeriOlavin RastiFIN15:49:0012:02:0014:42:009:44:00   47049
3316Pertti ItkonenLapin VeikotFIN15:39:0012:48:0014:09:009:32:00   52741
3317Vesa-Pekka JalliHauhon SisuFIN15:47:0011:47:0015:04:009:34:00   51754
3318Jari JurvakainenSuunta JyväskyläFIN16:23:0012:36:0014:01:009:07:00   84648
3319Stanislav KalaidinRussiaRUS15:05:0012:37:0014:27:0010:03:00   70449
3320Ismo KandolinKortesjärven Järvi-VeikotFIN15:56:0012:15:0014:18:009:42:00   410994
3321Reima KatajamäkiSuunta JurvaFIN16:10:0012:07:0015:07:008:50:00   50225
3322Matti KauppinenAsikkalan RaikasFIN16:07:0012:12:0014:02:009:53:00   402352
3323Kari KeränenKuusamon Erä-VeikotFIN15:03:0012:18:0014:53:009:43:00   42560
3324Jens Olav KlovrudNorwayNOR16:18:0012:19:0014:22:008:58:00   78646
3325Jukka KoivuniemiRastikarhutFIN15:06:0013:03:0014:28:009:27:00   145754
3326Tuomo KujalaPietarsaaren HiihtäjätFIN  14:21:009:58:00   144594
3327Seppo KylliäinenLappeen RientoFIN15:13:0013:00:0014:49:009:09:00   177789
3328Juha KäkiKouvolan SuunnistajatFIN15:21:0012:49:0014:46:009:14:00   161426
3329Jaakko LajunenJämsän Retki-VeikotFIN15:18:0012:51:0014:33:009:20:00   182820
3330Seppo LambergVaajakosken TeräFIN15:42:0012:33:0015:09:008:49:00   175399
3331Hannu LammiHelsingin SuunnistajatFIN15:33:0012:35:0014:11:009:55:00   54965
3332Chul Seung LeeKoreaKOR 12:47:0014:23:008:42:00   70843
3333Arto LehtinenAsikkalan RaikasFIN16:02:0012:45:0014:39:008:46:00   42626
3334Antti LeinonenSuunta JyväskyläFIN16:05:0011:43:0014:34:009:56:00   142393
3335Antti LepolaRastivarsatFIN15:53:0011:56:0014:38:009:47:00   189662
3336Kimmo LeppänenHirvensalon HeittoFIN16:17:0012:22:0014:35:008:55:00   152312
3337Juha LiukkonenHiidenkiertäjätFIN15:16:0012:43:0014:55:009:16:00   180769
3338Tomas LundqvistIF FemmanFIN  14:07:009:12:00   178055
3339Hannu LusaRasti-JussitFIN16:19:0012:17:00     169200
3340Tapio MäenpääJärvenpään PaloFIN 11:44:0015:02:009:54:00   44277
3341Timo MäkinenSaloisten ReipasFIN15:00:0012:20:0015:25:009:15:00   168219
3342Simo NieminenTampereen PyrintöFIN16:25:0012:06:0014:48:008:56:00   93056
3343Eino NummiLaitasaaren VetoFIN15:12:0013:02:0015:01:008:59:00   57049
3344Veijo NurmikumpuSuunta 2000FIN15:17:0012:25:0015:17:009:08:00   179938
3345Ingemar NylundIF FemmanFIN 11:58:0014:51:0010:02:00   312882
3346Seppo OjanenKangasala SKFIN15:01:0013:05:0014:50:009:06:00   161814
3347Heikki OvaskaLuumäen RastiFIN15:02:0012:39:0014:44:009:41:00   145782
3348Ari PaganusAngelniemen AnkkuriFIN15:08:0012:11:0014:58:009:57:00   57372
3349Pekka PajuojaLynxFIN15:23:0012:21:0014:31:009:49:00   137967
3350Pekka ParkkinenSK PohjantähtiFIN15:22:0012:09:0015:16:009:22:00   121183
3351Timo PeltonenSonkajärven PahkaFIN15:52:0013:01:0014:40:008:41:00   51794
3352Sauli PeltoniemiKokkolan SuunnistajatFIN16:06:0012:00:0014:25:009:40:00   48237
3353Stephen PerkinsIrlandIRL15:24:0012:32:0015:11:008:57:00   143417
3354Victor PotemkinRussiaRUS15:54:0012:16:0015:21:008:45:00   70703
3355Ilpo PuputtiHiidenkiertäjätFIN15:48:0012:29:0015:05:008:44:00   412823
3356Jarmo PyhtinenPosion PyrintöFIN15:11:0012:44:0014:59:009:13:00   74622
3357Anssi RaitanenTuusulan Voima-VeikotFIN15:45:0012:53:0014:12:009:19:00   483862
3358Arto RaivioSuunta JyväskyläFIN15:55:0011:50:0014:41:009:48:00   191962
3359Pekka RantalaKokkolan SuunnistajatFIN16:00:0012:56:0014:37:008:40:00   144547
3360Ari RaskilaRaja-Karjalan SuunnistajatFIN15:58:0011:53:0015:15:009:05:00   43324
3361Aarne RuotsalaKittilän UrheilijatFIN15:30:0012:46:0014:15:009:36:00   52146
3362Jyrki RuutalaIisalmen VisaFIN16:15:0012:04:0014:17:009:37:00   401226
3363Ilkka SalonenHauhon SisuFIN15:50:0011:55:0015:24:009:00:00   45537
3364Asko SenttulaSuunta JyväskyläFIN15:09:0012:41:0014:26:009:45:00   159838
3365Velu SipolaSuunta 2000FIN15:40:0012:50:0014:08:009:26:00   408426
3366Heikki SorsaPihkaniskatFIN16:21:0012:05:0014:19:009:18:00   189310
3367Stefan StubbIK FalkenFIN15:37:0011:46:0015:20:009:28:00   124271
3368Timo SuhonenKuopion SuunnistajatFIN16:13:0012:03:0014:16:009:39:00   152435
3369Jukka SyrjänenKooveeFIN15:19:0012:10:0014:47:0010:05:00   177705
3370Antti TepsaLapin VeikotFIN16:09:0012:08:0015:10:008:52:00   137909
3371Petri TolonenRajamäen RykmenttiFIN15:35:0011:42:0015:22:009:35:00   177017
3372Andre WirzSwitzerlandSUI15:04:0012:31:0014:45:009:46:00   70676
3373Peter FeerSwitzerlandSUI15:59:0012:59:0014:00:009:10:00   70715
3380Jari VahvelainenTampereen PyrintöFIN15:36:0012:30:0014:03:0010:01:00   53698
3381Asko VainioMS ParmaFIN15:41:0012:26:0015:14:008:54:00   184136
3382Reima VanhanenSK PohjantähtiFIN15:20:0012:42:0014:57:009:11:00   70647
3383Arto VilppolaPellon PonsiFIN16:04:0011:40:0015:06:009:17:00   102520
3384Dmitry VinogradovRussiaRUS16:12:0011:41:0014:43:009:38:00   70833
3385Juha VäisänenMäntsälän UrheilijatFIN15:51:0011:49:0014:30:0010:04:00   413409
3386Kari YlikoskiTampereen PyrintöFIN 12:57:0014:52:009:04:00   159191
Form of the results:
Suomi  Svenska  English