IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H40AL

No Name Club   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
1733Tero AaltonenLynxFIN15:19:0013:30:0013:38:009:43:00   48908
1734Pertti ArolaRasti 88FIN15:08:0012:46:0013:35:0010:47:00   184716
1735Kim BiskopKokkolan SuunnistajatFIN15:26:0013:25:0013:09:0010:05:00   159964
1736Juha EkolaAlahärmän KisaFIN15:23:00 13:56:00    89249
1737Taras FedorovRussiaRUS14:48:0013:59:0013:08:0010:12:00   190839
1738Ilya GusevRussiaRUS14:36:0013:35:0013:05:0010:46:00   179306
1739Tommi HaakanaTarpian SuuntaFIN15:13:0012:47:0014:02:0010:01:00   112427
1740Toni HaapalaRajamäen RykmenttiFIN14:56:0012:39:0013:42:0010:45:00   167675
1741Jari HeiskanenSonkajärven PahkaFIN14:35:0013:36:0013:00:0010:52:00   154214
1742Sami HölttäHyvinkään RastiFIN14:25:0013:33:0014:12:009:49:00   52066
1743Mika IlomäkiKooveeFIN14:33:0013:24:0014:26:009:38:00   147973
1744Kimmo IsokoskiYlivieskan KuulaFIN14:23:0012:56:0014:09:0010:38:00   91770
1745Juha-Pekka JalliLounais-Hämeen RastiFIN14:32:0013:21:0014:06:009:56:00   157272
1746Tommy JauhojärviNorwayFIN14:45:0013:44:0013:01:0010:33:00   190000
1747Jarmo JerkkuTurun MetsänkävijätFIN14:55:0013:01:0014:07:009:57:00   59338
1748Jari JormanainenKalevan RastiFIN14:20:0012:51:0014:20:0010:35:00   137793
1749Mika JurvakainenKiimingin UrheilijatFIN14:34:0013:53:0013:12:0010:20:00   54255
1750Iiro JääskeläinenVehkalahden VeikotFIN14:24:0013:38:0013:02:0010:42:00   40615
1751Kai KamilaSuunta JurvaFIN14:54:0012:50:0014:19:0010:09:00   411991
1752Mika KantolaLahden Suunnistajat-37FIN14:14:0013:22:0014:25:009:59:00   154434
1753Risto KarjalainenLiperin TaimiFIN14:15:0013:10:0013:48:0010:55:00   40105
1754Timo KauppilaKooveeFIN14:08:0013:52:0013:22:0010:41:00   49746
1755Olexandr KitaychukUkraineUKR15:27:0012:38:0013:47:0010:08:00   41185
1756Vesa KoirikiviRasTiimiFIN15:06:00 14:27:00    56481
1757Mika KorhonenKorven HonkaFIN15:22:0013:28:0013:28:009:46:00   159566
1758Sami KorhonenIF Sibbo-VargarnaFIN14:03:0013:31:0013:30:0011:01:00   47493
1759Tomasz KosickiPolandPOL15:07:0013:46:0013:40:009:37:00   95138
1760Leo KoskenvuoEspoon SuuntaFIN14:16:0013:43:0013:53:0010:06:00   75413
1761Timo KoskiKooveeFIN14:57:0013:58:0013:29:009:42:00   126336
1762Ari KukkonenVehkalahden VeikotFIN15:05:0013:03:0013:13:0010:51:00   182437
1763Ilkka LaaksoSuunta JyväskyläFIN15:24:0013:08:0013:45:009:52:00   8
1764Petri LaaksonenAngelniemen AnkkuriFIN14:18:0013:06:0013:44:0010:54:00   148552
1765Mikko LaurikkalaKooveeFIN14:05:0013:11:0013:52:0010:59:00   152801
1766Ringo LindgrenKauhavan WisaFIN15:21:0013:16:0013:57:009:35:00   65202
1767Marko LoukkalahtiHiidenkiertäjätFIN14:50:0012:41:0013:43:0010:44:00   191408
1768Mika LoukkalahtiEspoon SuuntaFIN14:37:0012:43:0014:18:0010:25:00   42335
1769Pekka LångKuopion SuunnistajatFIN14:30:0013:34:0014:05:009:47:00   135693
1770Jaakko LänsiluotoEspoon SuuntaFIN14:02:0013:29:0013:39:0010:57:00   57907
1771Pekka MaasaloKokkolan SuunnistajatFIN14:43:0013:41:0013:06:0010:31:00   182691
1772Tommi MaasiltaRastivarsatFIN 12:59:0014:03:00    177035
1773Juha-Mikael MalinenKalevan RastiFIN14:13:0013:09:0014:10:0010:30:00   144734
1774Seppo NiemiAsikkalan RaikasFIN14:59:0013:49:0013:31:009:44:00   130488
1775Juha NiinimäkiKyrös-RastiFIN15:04:0013:00:0013:18:0010:53:00   191616
1776Ville NikkanenOtaniemen JyllääjätFIN 13:50:00 10:10:00   82444
1777Jussi PasanenRasti-JussitFIN14:22:0013:47:0013:16:0010:27:00   182826
1778Aki PerämäkiYlistaron Kilpa-VeljetFIN14:41:0013:37:0013:17:0010:26:00   190602
1779Mike PerämäkiYlistaron Kilpa-VeljetFIN15:25:0012:45:0013:34:0010:21:00   41950
1780Pasi PohjolaLynxFIN14:27:0013:55:0013:55:009:41:00   159597
1781Denys PoltoratskyiUkraineUKR15:02:0012:54:0014:11:0010:04:00   41187
1782Vasilii PontaplevRussiaRUS14:29:0012:44:0014:00:0010:49:00   41184
1783Jarkko PuranenKooveeFIN14:10:0013:26:0013:36:0010:56:00   124121
1784Lasse QvistKoskelankylän RientoFIN14:51:0013:57:0013:27:009:50:00   401000
1785Tuomo ReinivuoPaimion RastiFIN14:53:0013:14:0013:03:0011:00:00   55004
1786Pasi ReunanenTampereen PyrintöFIN14:01:0013:04:0013:50:0011:02:00   169555
1787Roope RönkköTuupovaaran SepotFIN14:11:0013:07:0014:17:0010:28:00   98223
1788Vesa RöntyEspoon SuuntaFIN 14:00:0013:49:00    82080
1789Tommi SalminenKouvolan SuunnistajatFIN14:12:0012:58:0014:22:0010:40:00   170351
1790Samuli SeppäläTuusulan Voima-VeikotFIN14:26:0013:27:0013:20:0010:50:00   190887
1791Juha SiljanderVehkalahden VeikotFIN14:38:0012:36:0014:21:0010:37:00   181609
1792Tommi SinisammalJämsän Retki-VeikotFIN14:04:0013:19:0014:24:0010:13:00   401212
1793Jouni SipiläinenSuunta JyväskyläFIN14:39:0013:39:0013:19:0010:23:00   180006
1794Toni SoiniKymin SuunnistajatFIN15:11:0013:23:0013:14:0010:15:00   153173
1795Sami SundströmHelsingin SuunnistajatFIN14:46:0014:02:0013:23:009:54:00   411980
1796Simo SuutariVehkalahden VeikotFIN15:18:0013:12:0013:21:0010:17:00   47386
1797Sami SääksjärviKoskelankylän RientoFIN14:17:0013:40:0013:24:00    54637
1798Samuli ToivanenHiidenkiertäjätFIN15:16:0013:32:0013:41:009:39:00   190543
1799Tuukka TuomalaRastivarsatFIN14:19:0013:45:0014:01:009:55:00   157957
1800Olli TurakainenHelsingin SuunnistajatFIN14:06:0013:51:0013:54:0010:11:00   135406
1801Jarkko TynysKouvolan SuunnistajatFIN14:49:0014:01:0013:37:009:40:00   57040
1802Vitaliy UdovytskyyUkraineUKR15:09:0013:42:0013:32:009:48:00   41224
1803Oula KorjaHiidenkiertäjätFIN15:12:0012:57:0013:46:0010:14:00   189248
1804Mikael NybergSwedenSWE14:42:0012:37:0013:58:0010:48:00   41196
1805Tero NissiläYlivieskan KuulaFIN14:44:0013:56:0013:10:0010:18:00   134674
1806Joakim HansenOK BotniaFIN15:17:0012:55:0013:51:0010:07:00   412803
1807Jari LaitamäkiHiidenkiertäjätFIN15:10:0013:20:0014:13:009:51:00   409152
1808Marko VirtanenEspoon Suunta14:47:0013:18:0014:15:009:36:00   117768
1809Sergey SkopinskiyRussiaRUS15:20:0012:53:0013:25:0010:32:00   140099
1810Kestutis JokubauskisLiettuaLTU14:52:0012:49:0014:04:0010:16:00   41222
1811Tuomas VaherlehtoEspoon AkillesFIN14:07:0013:13:0014:08:0010:39:00   410771
1812Harri VehkalahtiIkaalisten Nouseva-VoimaFIN15:01:0012:42:0013:26:0010:58:00   43621
1813Anders VestergårdIF FemmanFIN14:21:0014:03:0013:07:0010:43:00   64014
1814Henry VestergårdSwedenSWE14:58:0013:05:0014:14:009:45:00   41189
1815Kim VestergårdIF FemmanFIN15:15:0012:52:0013:59:0010:02:00   41219
1816Tony VuorinenKokkolan SuunnistajatFIN14:09:0013:48:0013:33:0010:29:00   157267
1817Jari VäisänenRajamäen RykmenttiFIN14:00:0013:15:0014:16:0010:36:00   152250
1818Mikael VäliheikkiLaitasaaren VetoFIN14:28:0012:48:0014:23:0010:24:00   154750
1819Antti VälkkiKooveeFIN14:31:0013:54:0013:11:0010:22:00   190271
1820Kai Yli-SipiläLauttakylän LujaFIN15:14:0013:17:0013:15:0010:19:00   59456
1844Lasse WesterholmVesaisten PojatFIN15:03:0012:40:0014:28:009:53:00   189979
Form of the results:
Suomi  Svenska  English