IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H21AL

No Name Club   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
1161Brändli AdrianSwitzerlandSUI15:40:0011:59:0015:42:0010:32:00   131562
1162Arttu-Pekka AlaperäSK PohjantähtiFIN15:12:0013:39:0013:42:0011:06:00   112684
1163Tuomas AsikainenSuunta-SepotFIN14:45:0012:58:0015:16:0010:46:00   45886
1164Thomas BallikAustriaAUT16:45:0011:48:0015:13:0010:04:00   158702
1165Daniel ForrerSwitzerlandSUI14:43:0013:29:0014:08:0011:19:00   158707
1166Andreas GabrielSwitzerlandSUI14:41:0012:55:0015:03:0011:08:00   131662
1167Ville GladKemiön KiilatFIN14:49:0013:25:0015:56:009:50:00   130475
1168Tuomas HaapalehtoVetelin UrheilijatFIN15:34:0011:45:0014:53:0011:17:00   130221
1169Joel HakalaRaision KuulaFIN16:40:0013:15:0013:48:0010:08:00   81931
1170Jaakko HannukainenKankaanpään SuunnistajatFIN16:20:0012:48:0015:48:009:01:00   42388
1171Janne HarjuKoskelankylän RientoFIN16:27:0012:14:0015:19:009:47:00   47227
1172Teemu HarjuKoskelankylän RientoFIN16:59:0011:56:0015:01:009:53:00   154670
1173Jari HautalaIF FemmanFIN15:08:0014:09:0015:09:009:27:00   181539
1174Lauri HeikkaSK PohjantähtiFIN15:17:00  11:13:00   113069
1175Vesa HeikkiläMS ParmaFIN14:51:0014:10:0014:42:0010:15:00   44698
1176Markku HeinonenKeravan UrheilijatFIN14:44:0013:35:0015:57:009:55:00   51300
1177Oskari HeiskanenKangasala SKFIN15:18:0013:42:0015:39:009:14:00   159899
1178Esa HietalaTaivalkosken KuohuFIN15:35:0011:50:0015:21:0010:45:00   49709
1179Juha HirvonenLahden Suunnistajat-37FIN16:29:0012:31:0015:20:009:31:00   40601
1180Kimmo HirvonenLahden Suunnistajat-37FIN16:01:0012:12:0016:02:009:41:00   183759
1181Esa HongellKokkolan SuunnistajatFIN15:26:0014:07:0014:49:009:29:00   180416
1182Timo HongellKokkolan SuunnistajatFIN17:00:0013:43:0014:27:008:49:00   401394
1183Tuomas HongellKokkolan SuunnistajatFIN   9:43:00   170267
1184Atte HonkonenRasti-JyryFIN16:35:0013:53:0014:07:009:07:00   137097
1185Severin HowaldTampereen PyrintöSUI17:05:0013:08:0013:50:009:54:00   182739
1186Pekka HuhtanenRasti-KurikkaFIN15:16:0012:29:0014:51:0011:01:00   135187
1187Miikka HuovilaHiidenkiertäjätFIN15:33:0013:41:0015:54:008:50:00   45080
1188Mikko HölsöYlistaron Kilpa-VeljetFIN16:53:0011:49:0015:17:009:48:00   150676
1189Erkki IsokoskiVesaisen PojatFIN  14:36:009:17:00   50732
1190Teppo IsokoskiKokkolan SuunnistajatFIN15:59:0012:24:0015:37:009:51:00   154588
1191Heikki IstolahtiYlistaron Kilpa-VeljetFIN14:47:0012:53:0015:14:0010:51:00   485494
1192Juho JuoteSomeron EsaFIN15:24:0013:51:0015:28:008:57:00   190846
1193Masa JuutilainenSK VuoksiFIN16:55:0012:22:0015:00:009:42:00   65873
1194Pauli JuutilainenKeravan UrheilijatFIN15:07:0012:56:0015:32:0010:16:00   44488
1195Mikko KallatsaLapin VeikotFIN14:42:0013:13:0016:07:0010:09:00   70534
1196Toni KalliokoskiHalsuan ToivoFIN15:21:0013:32:0013:58:0010:48:00   167715
1197Jarno Kallio-KönnöRasti-KurikkaFIN15:14:0014:14:0013:52:0010:30:00   145913
1198Henri KalvePaimion RastiFIN15:23:0013:18:0013:40:0011:12:00   181841
1199Jouni KaretjokiHyvinkään RastiFIN14:52:0012:41:0016:04:0010:28:00   42038
1200Pekka HuusariLahden Suunnistajat-37FIN15:03:0013:27:0015:41:009:45:00   120071
1201Teemu KemppainenKeravan UrheilijatFIN15:42:0013:47:0015:22:008:59:00   176930
1202Tommi KemppainenKeravan UrheilijatFIN16:15:0014:13:0014:26:009:02:00   182551
1203Sami KervinenJärvenpään PaloFIN15:55:0013:00:0013:49:0010:52:00   44267
1204Marko KiveläVetelin UrheilijatFIN14:58:0013:24:0015:26:0010:07:00   135577
1205Matti KiveläHiidenkiertäjätFIN15:51:0014:05:0014:34:009:22:00   177749
1206Kai KoistinenVakka-RastiFIN14:50:0013:49:0014:13:0010:50:00   149155
1207Antti KoivuniemiMS ParmaFIN16:52:0012:33:0015:12:009:20:00   120348
1208Jouni KoljonenVaalan KarhuFIN15:30:0012:11:0015:51:0010:25:00   136765
1209Olli-Jussi KorpinenAnttolan UrheilijatFIN15:22:0013:20:00     402538
1210Jussi KoskinenKalevan RastiFIN17:01:0012:40:0015:04:009:09:00   47022
1211Jussi KoskivirtaRasti-JussitFIN15:38:0011:57:0016:08:0010:14:00   137572
1212Ville KosolaSK PohjantähtiFIN16:26:0012:42:0013:37:0010:55:00   409144
1213Jukka KuivalainenJärvenpään PaloFIN16:37:0012:36:0013:59:0010:33:00   168461
1214Mikko KukkolaKokkolan SuunnistajatFIN  13:46:009:49:00   52738
1215Samuli KunttuHiidenkiertäjätFIN16:46:0011:55:0015:02:0010:00:00   45021
1216Matti KärkkäinenJämsän Retki-VeikotFIN16:58:0011:53:0014:32:0010:29:00   413374
1217Jarno KäyhköLahden Suunnistajat-37FIN16:16:0012:09:0015:23:0010:10:00   142634
1218Santeri KössiLapuan VirkiäFIN16:31:0011:58:0014:33:0010:42:00   91819
1219Matti LahdenperäLappeen RientoFIN15:36:0013:28:0015:33:009:18:00   180441
1220Kalle LaineKauhajoen KarhuFIN14:46:0012:49:0015:40:0010:41:00   175718
1221Hannu LassilaTuupovaaran SepotFIN15:54:0012:20:0015:53:009:52:00   125498
1222Jussi LassilaPitäjänmäen TarmoFIN16:04:0012:32:0016:01:009:28:00   177386
1223Mikko LassilaHelsingin SuunnistajatFIN14:56:0012:45:0015:45:0010:31:00   170478
1224Niko LatvaSuunta JurvaFIN15:46:0014:18:0013:39:0010:05:00   79768
1225Jarkko LauronenLaihian LujaFIN16:02:0012:43:0016:09:008:54:00   156462
1226Sampsa LintunenRaja-Karjalan SuunnistajatFIN17:02:0012:03:0014:14:0010:38:00   101569
1227Eetu LiukkoEnonkosken UrheilijatFIN16:30:00  9:58:00   161580
1228Teemu LojamoKouvolan SuunnistajatFIN16:32:0012:01:0014:31:0010:40:00   161446
1229Sami LyytinenSuonenjoen VasamaFIN16:36:0012:51:0013:41:0010:37:00   46926
1230Matti MaajärviLappeen RientoFIN15:44:0013:54:0013:45:0010:22:00   179659
1231Heikki ManninenAnttolan UrheilijatFIN14:59:0013:10:0014:18:0011:15:00   167805
1232Kalle ManninenAnttolan UrheilijatFIN17:04:0013:22:0014:10:009:23:00   191007
1233Jarno MatilainenLahden Suunnistajat-37FIN 12:17:0014:22:00    58695
1234Jyrki MikkolaKankaanpään SuunnistajatFIN16:56:0013:40:0014:01:009:25:00   124466
1235Egor MiterevRussiaRUS16:18:0014:15:0014:09:009:12:00   158328
1236Perttu MäkinenKärkölän Kisa-VeikotFIN17:09:0012:47:0015:05:008:48:00   58222
1237Jouni MäkäräinenSK PohjantähtiFIN16:24:0013:55:0013:44:009:44:00   137418
1238Tapani NaakkaPitäjänmäen TarmoFIN15:58:0012:13:0015:36:0010:02:00   191106
1239Heikki NenonenSK VuoksiFIN15:31:0013:09:0015:59:009:26:00   193759
1240Janne NieminenPaimion RastiFIN15:05:0013:34:0014:02:0010:59:00   159082
1241Jani NissinenHiisirastiFIN15:29:0013:56:0014:58:009:33:00   188591
1242Antti NorkioKankaanpään SuunnistajatFIN14:55:0013:33:0015:55:009:40:00   181877
1243Toni NärväPaimion RastiFIN16:14:0014:04:0014:04:00    59413
1244Markku OikarinenSuunta JyväskyläFIN14:40:0013:23:0014:23:0011:16:00   411045
1245Joona OjapaloRajamäen RykmenttiFIN15:09:0013:26:0016:10:009:08:00   59809
1247Illia OliinykUkraineUKR15:25:0012:06:0015:46:0010:35:00   158712
1248Kohei OnishiJapanJPN16:05:0012:39:0015:52:009:21:00   63905
1249Simon OttSwitzerlandSUI14:36:0012:59:0015:44:0010:39:00   173937
1250Kai PaavolaPellon PonsiFIN16:41:0013:37:0013:57:009:37:00   41872
1251Tommi PajariSK PohjantähtiFIN16:42:0011:51:0014:46:00    413287
1252Jussi ParkkinenSK PohjantähtiFIN14:37:0013:03:0015:25:0010:43:00   74885
1253Tapani PartanenHyvinkään RastiFIN16:28:0012:26:0015:10:009:46:00   413232
1254Janne PeltolaMS ParmaFIN15:43:0013:46:0015:29:008:52:00   132435
1255Kalle PeltomäkiSiikaisten SisuFIN15:27:0013:30:0015:47:009:11:00   50534
1256Arttu PulliTampereen PyrintöFIN15:56:0013:57:0014:39:009:24:00   41626
1257Matti PusaVirtain-Ruoveden SuunnistajatFIN14:54:0012:38:0016:05:0010:26:00   154703
1258Sampo RahkoSK PohjantähtiFIN15:15:0013:44:0013:53:0010:53:00   74890
1259Matti RaitoharjuRasti-LukkoFIN16:13:0013:07:0015:38:008:45:00   157283
1260Petri TilliYlämaan PyrkijätFIN 12:00:0014:55:0011:05:00   190873
1261Teemu RantalaLapuan VirkiäFIN16:34:0013:06:0013:51:0010:13:00   150530
1262Mika RautanenTuupovaaran SepotFIN16:44:0013:45:0014:12:009:10:00   48724
1263Lukas ReichmuthSwitzerlandSUI15:10:0014:19:0013:38:0010:27:00   50886
1264Tapio RistimäkiKalvolan KeihäsFIN16:25:0011:46:0014:19:0011:00:00   152116
1265Mikko SimolaSK PohjantähtiFIN17:03:0012:04:0014:52:009:57:00   53805
1266Hannu SaarijärviTampereen PyrintöFIN16:00:0013:59:00     94406
Form of the results:
Suomi  Svenska  English