IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H21A

No Name Club   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
1001Timo AhvenainenLahden Suunnistajat-37FIN16:44:0012:42:0014:50:008:47:00   182769
1002Antti AlppiIkaalisten Nouseva-VoimaFIN14:50:0012:53:0014:25:0010:52:00   184146
1003Petri AnnilaKooveeFIN14:37:0013:13:0014:28:0010:37:00   59453
1004Evgeny ArtemovIkaalisten Nouseva-VoimaFIN16:04:0012:39:0013:34:0010:49:00   42954
1005Saku AsikainenHiisirastiFIN15:24:0013:11:0015:18:009:03:00   154120
1006Alex AzarovRussiaRUS15:10:0012:59:0013:45:0011:00:00   158866
1007Daniel BlomsterIF Sibbo-VargarnaFIN14:54:0012:26:0015:26:0010:12:00   185243
1008André BruguièreRasti-NokiaFRA16:33:0011:43:0014:18:0010:30:00   161085
1009Filip BrunellIF BraheFIN14:35:0012:31:0015:01:0010:51:00   175551
1010Matthias BrynerSwitzerlandSUI16:16:0013:47:0013:30:009:23:00   158176
1011Patrik BrynerSwitzerlandSUI15:15:0012:08:0015:43:009:52:00   158182
1012Mikhail ChegarovskiyIF Sibbo-VargarnaFIN15:27:0013:16:0013:27:0010:48:00   131817
1013Antti EkonojaPellon PonsiFIN16:03:0011:38:0014:19:0011:01:00   411402
1014Markku EloAngelniemen AnkkuriFIN16:01:0012:06:0014:00:0010:53:00   190982
1015Ake FagerengNorwayNOR15:26:0012:10:0014:42:0010:32:00   158245
1016Dias FilipePortugalPOR16:08:0013:35:0013:43:009:28:00   158858
1017Daniel ForsellOK RaseborgFIN15:54:0013:54:0014:10:009:11:00   99621
1018Stephan FreiSwitzerlandSUI15:07:0013:30:0013:55:0010:25:00   158200
1020Arto FräntiYlistaron Kilpa-VeljetFIN14:56:0012:13:0015:12:0010:34:00   158788
1021Martin GantenbeinSwitzerlandSUI15:40:0013:55:0014:48:008:36:00   161156
1022Christoffer GranholmSolf IKFIN 12:37:0015:44:008:50:00   409249
1023Toni HartvikPaimion RastiFIN14:38:0013:29:0014:32:0010:18:00   411068
1024Topi HasuOK OrientFIN15:45:0012:36:0015:46:009:04:00   59700
1025Mikko HeikkiläSuunta JyväskyläFIN16:06:0012:24:0013:58:0010:31:00   158914
1026Samu HeiskaLapuan VirkiäFIN15:33:0013:56:0014:55:008:37:00   191437
1027Markus HintermannSwitzerlandSUI16:38:0012:21:0013:51:0010:08:00   158932
1028Samuel HippiVaasan SuunnistajatFIN15:52:0013:39:0013:25:009:50:00   129173
1029Olli-Petteri HirvonenRastivarsatFIN14:36:0013:27:0014:34:009:58:00   159963
1030Christian HolmIF FemmanFIN16:30:0012:35:0014:53:009:02:00   177673
1031Antti HonkimaaEspoon SuuntaFIN14:51:0013:57:0014:54:009:22:00   190558
1032Pyry HuhtanenKooveeFIN14:53:0013:08:0014:12:0010:42:00   413339
1033Kimmo HyvärinenVihtavuoren PamausFIN16:49:0011:59:0014:58:009:16:00   46679
1034Pekka HyvönenAngelniemen AnkkuriFIN16:23:0013:06:0013:42:009:38:00   193254
1035Alxander KirillovRussiaRUS 11:54:0015:14:0010:11:00   158315
1036Mikko HyyryläinenHankasalmen HankaFIN14:27:0012:48:0015:49:009:49:00   81804
1037Petri IkävalkoIkaalisten Nouseva-VoimaFIN15:29:0013:05:0015:21:008:54:00   191998
1038Eero InkeriVehkalahden VeikotFIN15:21:0012:52:0015:30:009:14:00   83469
1039Jaakko IstolahtiYlistaron Kilpa-VeljetFIN15:36:0013:28:0013:59:009:51:00   485484
1040Alexey IstominRussiaRUS14:26:0013:59:0015:03:009:25:00   158317
1041Sami-Petteri JuopperiPellon PonsiFIN16:09:0014:00:0013:32:009:21:00   177112
1042Seppo JärvinenLahden Suunnistajat-37FIN15:41:0013:02:0015:32:008:42:00   400547
1043Eero KahilaTampereen PyrintöFIN16:27:0012:07:0014:27:009:55:00   99711
1044Lauri KahilaTampereen PyrintöFIN14:34:0012:32:0015:35:0010:22:00   93840
1045Antti KaivosaariJämsän Retki-VeikotFIN16:12:0013:34:0014:13:008:52:00   154035
1046Pavel KalaidinSK VuoksiRUS15:02:0013:17:0015:36:008:59:00   182900
1047Antti KalapudasAlatornion PirkatFIN16:46:0012:30:0014:46:008:57:00   46771
1048Matej KamenickyCzech RepublicCZE14:25:0012:41:0015:38:0010:24:00   158319
1049Oskari LiukkonenHiidenkiertäjät15:48:0011:53:0015:34:009:47:00   156042
1050Aki KauppinenEspoon SuuntaFIN15:35:0012:51:0015:24:009:10:00   191101
1051Mikko KetolaSaarijärven PullistusFIN14:45:0012:38:0014:47:0010:50:00   42685
1052Heikki KettunenVaajakosken TeräFIN16:17:0013:26:0014:21:008:41:00   401072
1053Petri KiiskinenRasti-PielinenFIN14:44:0013:01:0014:11:0011:02:00   172836
1054Juho KinniTampereen PyrintöFIN14:32:0013:21:0014:06:0010:56:00   172424
1055Juri KirjanovHämeenlinnan SuunnistajatRUS15:28:0012:57:0015:50:008:43:00   157576
1056Daniel KlauserSwitzerlandSUI16:36:0011:56:0014:07:0010:23:00   158307
1057Lauri KleemolaLynxFIN14:28:0014:02:0014:14:0010:02:00   146072
1058Ilkka KohvakkaKouvolan SuunnistajatFIN15:17:0012:50:0015:53:008:40:00   410693
1059Michael KoiserAustriaAUT14:39:0012:45:0015:29:009:53:00   158309
1060Olli-Pekka KoistinenHiidenkiertäjätFIN14:41:0013:53:0014:49:009:33:00   413120
1061Ville KokkilaEspoon SuuntaFIN16:19:0012:47:0014:39:008:48:00   45312
1062Kari KokkinenPerttelin PeikotFIN14:59:0012:02:0015:08:0010:45:00   153002
1063Martin KondratCzech RepublicCZE15:38:0013:18:0015:16:008:45:00   158310
1064Tero KopraOriveden PonnistusFIN 12:05:0015:07:009:19:00   50700
1065Miika KorppiOunasvaaran HiihtoseuraFIN15:05:0013:31:0013:56:0010:14:00   166800
1066Roope KoskinenHiisirastiFIN15:34:0011:36:0015:09:0010:39:00   65780
1067Mikko KotolaPihkaniskatFIN 13:38:0013:41:00    125100
1068Iivo KriikkulaIkaalisten Nouseva-VoimaFIN15:03:0012:00:0015:04:0010:40:00   179661
1069Patrick KronbergIF FemmanFIN16:13:0011:45:0014:16:0010:41:00   166290
1070Jouni KujalaSK PohjantähtiFIN15:46:0012:44:0013:48:0010:36:00   413297
1071Juuso KujanpääLynxFIN16:31:0013:23:0013:28:009:24:00   183534
1072Veli-Pekka KuuttiPerttelin PeikotFIN15:53:0012:34:0015:33:009:09:00   189252
1073Mikko LaaksoHelsingin SuunnistajatFIN16:07:0013:37:0013:33:009:41:00   58977
1074Juha LassilaVetelin UrheilijatFIN15:44:0011:57:0015:42:009:39:00   166134
1075Tommi LavonenKouvolan SuunnistajatFIN16:14:0011:41:0015:31:009:36:00   58146
1076Samu LehtolaKangasala SKFIN 11:42:0014:43:00    180861
1077Oliver LienhardSwitzerlandSUI16:34:0013:10:0014:05:009:06:00   158314
1078Juuso LindeqvistPaimion RastiFIN16:05:0013:44:0013:40:009:26:00   48053
1079Markus LindeqvistPaimion RastiFIN 13:42:0015:05:009:37:00   412545
1080Tero LinnainmaaIkaalisten Nouseva-VoimaFIN15:16:0011:40:0014:51:0011:03:00   191025
1081Juha LuomaLapuan VirkiäFIN16:47:0012:33:0014:40:008:56:00   74198
1082Ville LuomaHiidenkiertäjätFIN15:55:0011:35:0015:47:009:48:00   157973
1083Claude LüscherSwitzerlandSUI15:42:0011:39:0015:25:0010:10:00   158324
1084Helder MarcolinoPortugalPOR15:32:0012:03:0014:36:0010:46:00   158330
1085Juho MatikainenKouvolan SuunnistajatFIN16:35:0012:16:0013:44:0010:27:00   125242
1086Juha MatilainenLahden Suunnistajat-37FIN16:18:0013:24:0013:57:009:18:00   172161
1087Beat MeierSwitzerlandSUI14:40:0013:20:0015:15:009:42:00   158337
1088Olli MoisanderRasti-VihtiFIN15:14:0013:48:0014:59:008:58:00   47983
1089Jyri MäkäläinenSiilin RastiFIN16:50:0012:54:0014:04:009:12:00   193910
1090Joel MöschSwitzerlandSUI15:09:0014:03:0014:37:008:46:00   158338
1091Samuel MöschSwitzerlandSUI15:11:0013:50:0015:11:008:44:00   158343
1092Velimir NazarychevHelsingin SuunnistajatFIN16:42:0012:20:0013:53:0010:03:00   188635
1093Antti NousiainenLappeen RientoFIN15:08:0013:51:0014:52:009:05:00   413118
1094Aaro NurmiainenLappeen RientoFIN14:52:0012:55:0015:41:009:32:00   152758
1095Lauri NuuttilaRasti-KurikkaFIN15:00:0012:04:0014:56:0010:57:00   183398
1096Kevin OBoyleIrlandIRL14:47:0012:18:0015:51:009:57:00   158351
1097Antti PaasikoskiRajamäen RykmenttiFIN15:23:0011:44:0015:02:0010:59:00   179789
1098Anssi ParkkinenVakka-RastiFIN15:31:0012:56:0015:37:008:53:00   43838
1099Markus PlohnAustriaAUT15:13:0013:19:0013:26:0010:54:00   183646
1100Lauri PohjolaSuunta JyväskyläFIN16:21:0013:14:0013:50:009:27:00   158774
1101Ismael RöthlisbergerSwitzerlandSUI16:26:0012:17:0013:52:0010:29:00   158355
1102Mikko RuokolainenOK77FIN16:11:0013:49:0014:20:008:39:00   184907
1103Michael RöthlisbergerSwitzerlandSUI16:52:0012:28:0014:35:009:01:00   158373
Form of the results:
Suomi  Svenska  English