IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H20E 4. day

Smart Follow

        Starting time Finish
7,6 km
 
1.   Nicolas Rio Navi  FRA  10:44:00   56:09  
2.   Otto Loukkalahti Hiidenkiertäjät  FIN  9:55:45   56:16  
3.   Tuukka Jurvakainen Vaajakosken Terä  FIN  10:38:00   57:39  
4.   Elias Kuukka Tampereen Pyrintö  FIN  10:39:00   57:58  
5.   Nick Hann New Zealand  NZL  10:37:00   58:01  
6.   Aleksi Anttolainen Lahden Suunnistajat-37  FIN  10:33:00   58:26  
7.   Kristian Kannus Kangasala SK  FIN  9:30:00   58:49  
8.   Jyri Uusitalo Pellon Ponsi  FIN  9:58:59   59:03  
9.   Tatu Leirimaa Rastivarsat  FIN  9:45:00   59:17  
10.   Janne Kukkonen Kuopion Suunnistajat  FIN  9:51:55   59:38  
11.   Tomi Närvä Hiidenkiertäjät  FIN  9:51:58   1:00:17  
12.   Markus Räsänen Kuopion Suunnistajat  FIN  9:45:16   1:00:31  
13.   Florentin Body Navi  FRA  10:35:00   1:01:18  
14.   Miika Kirmula Angelniemen Ankkuri  FIN  9:34:32   1:02:07  
15.   Misa Tuomala Suunta Jyväskylä  FIN  9:47:17   1:02:27  
16.   Santeri Aikio Kuusamon Erä-Veikot  FIN  9:50:49   1:03:02  
17.   Jere Sipponen Paimion Rasti  FIN  9:38:41   1:03:32  
18.   Tuomas Kotro SK Vuoksi  FIN  9:45:02   1:03:50  
19.   Eeli Viholainen Suunta Jyväskylä  FIN  9:40:12   1:03:56  
20.   Jussi Uitto Rasti-Kurikka  FIN  9:57:18   1:04:00  
21.   Jussi-Elmeri Halme Tampereen Pyrintö  FIN  9:52:53   1:04:04  
22.   Juha Martikainen Keuruun Kisailijat  FIN  9:53:58   1:04:08  
23.   Luukas Valtonen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:07:00   1:04:28  
24.   Ilari Sulkula Suunta Jyväskylä  FIN  10:06:00   1:04:52  
25.   Rico Huebscher Switzerland  SUI  10:16:00   1:04:55  
26.   Tuukka Senttula Suunta Jyväskylä  FIN  10:04:00   1:05:10  
27.   Dmitry Polyakov Russia  RUS  9:55:32   1:06:36  
27.   Mikhail Anuchkin Hämeenlinnan Suunnistajat  RUS  10:00:00   1:06:36  
29.   Simo Hasu OK Orient  FIN  10:10:00   1:06:53  
30.   Juuso Tupitsa Helsingin Suunnistajat  FIN  9:58:41   1:06:54  
31.   Ville Parkkinen SK Pohjantähti  FIN  9:45:11   1:07:08  
32.   Vili Valjakka Anttolan Urheilijat  FIN  10:15:00   1:07:47  
33.   Niko Lehtinen Lahden Suunnistajat-37  FIN  10:01:00   1:08:36  
34.   Christian Kronberg IF Femman  FIN  9:51:18   1:09:19  
35.   Niko Nissinen SK Pohjantähti  FIN  10:14:00   1:11:01  
36.   Eoin McCullough Irland  IRL  10:27:00   1:11:24  
37.   Jonas Gründler Switzerland  SUI  10:12:00   1:11:43  
38.   Pauli Viberg Turun Suunnistajat  FIN  10:09:00   1:12:15  
39.   Lukas Frei Switzerland  SUI  10:17:00   1:12:39  
39.   Lauri Valkonen Lahden Suunnistajat-37  FIN  10:32:00   1:12:39  
41.   Matt Doyle Austria  AUS  10:36:00   1:12:48  
42.   Niko Hakulinen Vehkalahden Veikot  FIN  10:13:00   1:13:31  
43.   Alistair Richardson New Zealand  NZL  10:43:00   1:13:58  
44.   Mikko Salervo OK 77  FIN  10:02:00   1:14:50  
45.   Lauri Laasanen Laihian Luja  FIN  10:18:00   1:15:53  
46.   Jonathan Åman IF Femman  FIN  10:19:00   1:17:35  
47.   Atte Lahtinen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:08:00   1:18:38  
48.   Vili Virkki Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  10:11:00   1:18:49  
49.   Remi Baudot Navi  FRA  10:34:00   1:20:33  
50.   Henri Annila Koovee  FIN  10:20:00   1:21:28  
51.   Andreas Selenius OK Raseborg  FIN  10:23:00   1:25:20  
52.   Lauri Similä SK Vuoksi  FIN  10:05:00   1:25:44  
53.   Mykola Petrovets Ukraine  UKR  10:03:00   1:26:07  
54.   Cillin Corbett Irland  IRL  10:22:00   1:26:23  
55.   Alexander Vikentyev Turun Suunnistajat  FIN  10:48:00   1:27:03  
56.   Dmitriy Adamovich Kazakhstan  KAZ  10:24:00   1:36:00  
57.   Pekka Lammi Helsingin Suunnistajat  FIN  10:26:00   1:36:09  
58.   Jarkko Hänninen Hiidenkiertäjät  FIN  10:30:00   1:38:36  
59.   Ruslan Mustafin Russia  RUS  10:28:00   1:41:12  
60.   Tobias Kamenicky Czech Republic  CZE  10:21:00   1:45:03  
   Topias Peltonen Itä-Päijänteen Rasti  FIN  10:25:00   DNS  
   Lauri Hyttinen Rasti E4  FIN  10:29:00   DNS  
   Teemu Niskanen Lahden Suunnistajat-37  FIN  10:31:00   DNS  
   Valentin Levesy Navi  FRA  10:40:00   DNF  
   Lauri Nenonen SK Vuoksi  FIN  10:41:00   DNS  
   Antti Rantala Kangasala SK  FIN  10:42:00   DNS  
   Aleksi Tuovinen Kuopion Suunnistajat  FIN  10:45:00   DNS  
   Santeri Sainio Kangasala SK  FIN  10:46:00   DNS  
   Toni-Antti Viitasaari Kokkolan Suunnistajat  FIN  10:47:00   DNS  
Form of the results:
Suomi  Svenska  English