IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H18E 1. day

Smart Follow

        Starting time Finish
8,2 km
 
1.   Anton Kuukka Tampereen Pyrintö  FIN  15:49:00   44:41  
2.   Lari Takanen Vehkalahden Veikot  FIN  16:45:00   45:07  
3.   Eero Saleva Tuusulan Voima-Veikot  FIN  16:07:00   45:24  
4.   Veli Kangas Helsingin Suunnistajat  FIN  16:24:00   45:46  
5.   Aleksi Karppinen SK Pohjantähti  FIN  16:19:00   46:19  
6.   Miro Tuomala Suunta Jyväskylä  FIN  16:54:00   46:27  
7.   Joonas Ahola Navi  FIN  16:36:00   46:36  
8.   Topias Ahola Navi  FIN  15:38:00   47:04  
9.   Arttu Syrjäläinen Helsingin Suunnistajat  FIN  16:32:00   47:13  
10.   Anssi Huostila Lammin Säkiä  FIN  16:50:00   48:17  
11.   Lari-Antti Rissanen Sonkajärven Pahka  FIN  15:58:00   49:22  
12.   Samuli Schroderus SK Pohjantähti  FIN  16:13:00   49:33  
13.   Konstan Serebryanitskiy Russia  RUS  15:28:00   49:37  
14.   Henri Similä SK Vuoksi  FIN  15:47:00   49:50  
15.   Matti Linna Oulaisten Huima  FIN  16:15:00   50:16  
16.   Eemeli Suominen Hiidenkiertäjät  FIN  17:01:00   50:19  
17.   Atso Salopelto SK Vuoksi  FIN  16:42:00   50:28  
18.   Jonas Jern IF Femman  FIN  16:17:00   50:29  
19.   Lauri Huotari Lahden Suunnistajat-37  FIN  15:40:00   50:40  
19.   Anssi Koirikivi RasTiimi  FIN  16:27:00   50:40  
21.   Aki Saari Rastikarhut  FIN  15:27:00   51:10  
22.   Aleksi Sopo Kuopion Suunnistajat  FIN  16:02:00   51:23  
23.   Hermanni Willman Rastikarhut  FIN  16:52:00   51:40  
24.   Antti Saikko Lappeen Riento  FIN  15:15:00   51:48  
25.   Osku Lyytikäinen SK Vuoksi  FIN  15:45:00   51:55  
26.   Aaro Ruohola MS Parma  FIN  15:23:00   52:12  
27.   Akseli Leino Rajamäen Rykmentti  FIN  16:38:00   52:50  
28.   Anton Sulkula Suunta Jyväskylä  FIN  16:04:00   52:52  
29.   Vilho Loukkalahti Hiidenkiertäjät  FIN  16:58:00   53:30  
30.   Ville Lampinen Helsingin Suunnistajat  FIN  16:00:00   53:58  
31.   Antti-Ville Salomaa Navi  FIN  15:43:00   54:18  
32.   Casper Linnaila OK Orient  FIN  16:49:00   54:31  
33.   Riku Juhala Hiisirasti  FIN  16:03:00   55:33  
34.   Lauri Roininen Helsingin Suunnistajat  FIN  16:48:00   55:50  
35.   Aapo Lönnroth Suomusjärven Sisu  FIN  15:16:00   55:53  
36.   Jeronym Kamenicky Czech Republic  CZE  17:02:00   55:57  
37.   Lasse-Pekka Lahti Kangasala SK  FIN  16:55:00   56:06  
38.   Santeri Schroderus SK Pohjantähti  FIN  16:39:00   56:27  
39.   Andres Saetalu Estonia  EST  16:21:00   56:58  
40.   Jere Kommio Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  15:26:00   57:01  
41.   Niklas Sarparanta Lynx  FIN  16:33:00   58:07  
42.   Olli Hiitola Oulaisten Taru  FIN  16:08:00   58:14  
43.   Eero Tuomaala Tuusulan Voima-Veikot  FIN  15:35:00   58:16  
44.   Jere Pantsar Pellon Ponsi  FIN  16:25:00   58:18  
45.   Ville Sundelin Rastikarhut  FIN  15:53:00   58:56  
46.   Petja Pöyhönen Rastikarhut  FIN  16:18:00   59:01  
47.   Viljam Grahn Närpes OK  FIN  17:04:00   59:09  
48.   Jooseppi Kalliokoski RasTiimi  FIN  15:55:00   59:10  
49.   Robert Rostov Russia  RUS  15:18:00   59:11  
50.   Severi Aikio Kuusamon Erä-Veikot  FIN  16:40:00   59:13  
51.   Petrus Hanhijärvi Espoon Akilles  FIN  15:50:00   59:15  
52.   Vili Sormunen Rasti E4  FIN  15:25:00   59:40  
53.   Jiri-Pekka Rissanen Sonkajärven Pahka  FIN  15:20:00   1:00:03  
54.   Joonatan Kivelä Perhon Kiri  FIN  15:19:00   1:00:33  
55.   Heikki Vuopio Pellon Ponsi  FIN  15:34:00   1:00:41  
56.   Mikko Lindberg Someron Esa  FIN  15:44:00   1:00:53  
57.   Kim Juno Switzerland  SUI  15:57:00   1:01:10  
58.   Aleksi Huuha Oulaisten Huima  FIN  15:48:00   1:01:27  
59.   Jeremias Lipsanen Navi  FIN  16:20:00   1:02:41  
60.   Tuomo Niskanen Mäntsälän Urheilijat  FIN  16:41:00   1:02:50  
61.   Aapo Häkkinen Saarijärven Pullistus  FIN  16:05:00   1:04:14  
62.   Antti Sainio Tuusulan Voima-Veikot  FIN  15:30:00   1:04:29  
63.   Gabriel Mösch Switzerland  SUI  16:28:00   1:04:31  
64.   Joakim Hakala IF Femman  FIN  15:17:00   1:04:46  
65.   Mikko Hulkkonen Pihkaniskat  FIN  15:56:00   1:06:11  
66.   Christoffer Melin IK Falken  FIN  16:11:00   1:06:25  
67.   Atte Jurvakainen Suunta Jyväskylä  FIN  16:56:00   1:06:34  
68.   Magnus Struckmann Tampereen Pyrintö  FIN  15:29:00   1:06:50  
69.   Ari Anttonen Keuruun Kisailijat  FIN  17:05:00   1:06:52  
70.   Jonas Björkgård Kokkolan Suunnistajat  FIN  16:12:00   1:06:59  
71.   Markku Bergman Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  15:42:00   1:07:43  
72.   Sebastian Fleiss Germany  GER  16:35:00   1:08:09  
73.   Matias Hakala Lapuan Virkiä  FIN  15:41:00   1:08:41  
74.   Arto Niiranen Kalevan Rasti  FIN  17:00:00   1:08:43  
75.   Juha-Matti Inget Pudasjärven Urheilijat  FIN  16:23:00   1:09:07  
76.   Artur Kulagin Helsingin Suunnistajat  FIN  15:39:00   1:10:03  
77.   Joona Leipijärvi Hämeenlinnan Suunnistajat    16:09:00   1:10:42  
78.   Joona Lindroth Asikkalan Raikas  FIN  15:46:00   1:10:49  
79.   Samuli Ervasti Kuusamon Erä-Veikot  FIN  16:51:00   1:11:43  
80.   Rasmus Niinimäki Kyrös-Rasti  FIN  15:37:00   1:12:47  
81.   Severi Heiskanen Kangasniemen Kalske  FIN  16:10:00   1:12:56  
82.   Henry McNulty Australia  AUS  16:57:00   1:13:38  
83.   Jussi Kauppinen Asikkalan Raikas  FIN  16:53:00   1:14:23  
84.   Joni Solonen Lahden Suunnistajat-37  FIN  16:37:00   1:16:11  
85.   Caj Snickars Solf IK  FIN  16:01:00   1:16:12  
86.   Arttu Jokikokko Pudasjärven Urheilijat  FIN  15:31:00   1:18:38  
87.   Harri Räisänen Kiimingin Urheilijat  FIN  16:34:00   1:18:45  
88.   Pietu Heiskanen Kangasniemen Kalske  FIN  16:47:00   1:19:03  
89.   Arttu Nummela Mäntsälän Urheilijat  FIN  15:36:00   1:20:26  
90.   Valtteri Alanko IF Sibbo-Vargarna  FIN  16:44:00   1:22:46  
91.   Tommi Rantala Suunta Jyväskylä  FIN  16:06:00   1:24:07  
92.   Rickard Svedberg IF Sibbo-Vargarna  FIN  15:33:00   1:27:04  
93.   Tuomas Kaunisto Tampereen Pyrintö  FIN  15:24:00   1:33:10  
94.   Jussi Harju Tampereen Pyrintö  FIN  15:22:00   1:34:57  
95.   Tuomas Sainio Kangasala SK  FIN  16:30:00   1:35:11  
   Aleksi Mäenpää Tuusulan Voima-Veikot  FIN  15:21:00   DNS  
   Topi Raitanen Tuusulan Voima-Veikot  FIN  15:32:00   DNS  
   Aleksi Niemi Tampereen Pyrintö  FIN  15:52:00   DNS  
Form of the results:
Suomi  Svenska  English