IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H16E

No Name Club   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
 Erik AholaKangasala SKFIN15:06:0012:17:0015:25:009:50:00   157935
 Elmeri AikioKuusamon Erä-VeikotFIN15:56:0013:21:0014:14:0010:58:00   74853
 Nils AlexanderssonSwedenSWE15:12:0012:54:0015:11:0010:00:00   158283
 Matias ArolaPaimion RastiFIN15:40:0013:54:0014:26:009:35:00   184722
 Tobia BergerSwitzerlandSUI17:19:0013:11:0014:49:0010:59:00   158290
 Rolf CamathiasSwitzerlandSUI17:12:0012:59:0014:21:0010:05:00   158295
 Francesco CorradiniItalyITA15:23:0013:28:0015:59:0010:52:00   158191
 Juho ElovaaraHämeenlinnan SuunnistajatFIN 13:42:0014:29:0011:00:00   138278
 Pankratov EvgeniyRussiaRUS15:41:0011:56:0016:24:0011:01:00   158192
 Andrin GründlerSwitzerlandSUI15:55:0011:46:0015:46:009:03:08   193193
 Joey HadornSwitzerlandSUI16:13:0014:00:0014:19:009:02:54   158181
 Tommi HakuliKeravan UrheilijatFIN14:58:0012:43:0015:43:009:23:00   143943
 Otto HannunenSuunta JyväskyläFIN16:39:0013:46:0014:44:0010:03:00   186662
 Ollipekka HeikkiläLynxFIN15:16:0013:58:0015:34:008:56:06   411032
 Tuomas HeikkiläMäntsälän UrheilijatFIN16:23:0012:49:0013:57:009:00:10   185044
 Valtteri HeikkinenVehkalahden VeikotFIN16:41:0011:55:0014:46:009:21:00   170341
 Eero HeinonenMS ParmaFIN15:00:0012:26:0015:45:009:08:27   142553
 Joni HemminkiRasti-JussitFIN15:33:0014:02:0014:16:0010:40:00   144391
 Matti HerttuaLapuan VirkiäFIN16:04:0012:51:0014:32:009:31:00   159183
 Aku HietaharjuRasti-JussitFIN16:06:0011:53:0015:09:0010:29:00   41710
 Atte HietaojaHelsingin SuunnistajatFIN16:18:0012:45:0016:11:009:53:00   99739
642Joni HirvonenAsikkalan RaikasFIN 11:45:0016:03:00    154504
 Hannes HolmbackIF FemmanFIN17:15:0011:57:0015:23:0011:02:00   110496
 Mauri HolopainenSuunta 2000FIN16:20:0014:08:0014:00:0010:39:00   157562
 Kiri HuhtanenTampereen PyrintöFIN16:12:0013:57:0014:10:0010:37:00   159888
 Joona HuilaHiisirastiFIN16:15:0012:05:0016:04:009:09:43   138361
 Tommi HuostilaLammin SäkiäFIN16:54:0012:21:0015:35:0010:57:00   177301
 Jaakko HyttinenRasti E4FIN15:22:0013:29:0016:02:0010:48:00   189897
 Johannes HyvönenSolf IKFIN15:24:0013:03:0015:18:0010:25:00   143232
 af Fabian HällströmOK77FIN16:16:0012:33:0016:20:009:51:00   193909
 Aleksi HärkönenPudasjärven UrheilijatFIN17:21:0013:07:0014:55:009:22:00   194144
 Taneli HärkönenPudasjärven UrheilijatFIN16:58:0012:22:0015:53:009:20:00   107214
 Tommi HärkönenKajaanin SuunnistajatFIN16:49:0012:46:0014:33:009:18:00   155010
 Aleksi IlmonenJämsän Retki-VeikotFIN16:31:0013:41:0014:50:009:43:00   411092
 Nikita IvanovRussiaRUS16:35:0012:10:0014:39:0010:35:00   158299
 Eero JalliMS ParmaFIN15:03:0014:04:0015:08:009:10:00   128162
 Viljo JohanssonKalvolan KeihäsFIN16:45:0012:13:0015:52:0010:33:00   185140
 Oskari JokikokkoPudasjärven UrheilijatFIN16:42:0013:36:0014:57:0010:27:00   180508
 Aaro JulkunenLounais-Hämeen RastiFIN17:20:0012:55:0014:51:008:52:53   180056
 Oskari JumppanenHyvinkään RastiFIN16:55:0012:42:0014:13:0010:06:00   185207
 Maximilian JärvinenIF Sibbo-VargarnaFIN16:10:0012:28:0014:02:0010:44:00   192460
 Ossi JärvinenTampereen PyrintöFIN16:25:0013:55:0014:52:0010:11:00   157462
 Otto KaarioSuunta JyväskyläFIN17:06:0011:47:0015:32:009:49:00   412882
 Iiro KaitolaRastiketutFIN16:30:0011:59:0014:43:0010:49:00   190395
 Lauri KaitolaRastiketutFIN16:07:0013:50:0014:31:0011:03:00   129002
 Tomi KanniainenPuolangan RyhtiFIN16:59:0012:34:0014:15:009:19:00   183502
 Akseli KetolaKooveeFIN15:51:0013:05:0016:07:0010:02:00   185030
 Teo KettunenIF Sibbo-VargarnaFIN15:43:0012:58:0014:30:0010:19:00   170107
 Eemeli KiljunenRastivarsatFIN17:22:0011:48:0015:24:0010:01:00   141765
 Antti KivikkoHämeenlinnan SuunnistajatFIN15:29:0013:25:0016:21:0010:46:00   185156
 Lauri KoivumäkiKokkolan SuunnistajatFIN16:32:0012:30:0016:15:009:38:00   190689
 Kirill KomarovRussiaRUS16:44:0012:48:0015:39:009:59:00   158297
 Niko KommioHämeenlinnan SuunnistajatFIN15:15:0013:22:0016:09:0010:26:00   170892
 Miikka KorhonenTampereen PyrintöFIN17:17:0013:27:0014:18:0010:54:00   172159
 Juho KorpiLänsi-Rajan RastiFIN17:24:0012:19:0014:12:009:14:00   172650
 Konstantin KralinovRussiaRUS17:07:0013:20:0014:01:009:48:00   134028
 Sergey KrasilnikovRussiaRUS16:33:0011:52:0015:15:009:07:38   189893
 Iiro KuuselaRastivarsatFIN15:14:0012:31:0016:16:0010:53:00   169367
 Arttu LaaksonenAngelniemen AnkkuriFIN16:14:0014:05:0015:06:009:41:00   184958
 Valtteri LaineKokkolan SuunnistajatFIN15:01:0013:49:0015:56:0010:36:00   123174
 Juho LakanenPerhon KiriFIN15:27:0014:12:0015:33:0010:22:00   160260
 Aleksi LammiLapuan VirkiäFIN15:50:0013:02:0016:18:0010:08:00   190095
 Aaro LampinenMäntsälän UrheilijatFIN15:53:0011:54:0015:57:0010:23:00   181119
 Eero LapilaMS ParmaFIN17:14:0012:24:0015:50:009:17:00   175671
 Niko LarmalaEspoon SuuntaFIN15:02:0013:26:0014:42:0011:04:00   58958
 Anton LaukkanenKuopion SuunnistajatFIN16:47:0013:32:0014:56:0010:04:00   177824
 Lauri LavikainenKymin SuunnistajatFIN16:01:0013:13:0016:00:009:11:00   186665
688Lauri LeirimaaRastivarsatFIN16:40:0013:34:0014:54:00    117184
 Olli LiikkanenRastivarsatFIN15:08:0013:30:0015:05:0011:05:00   172829
 Jesper LindahlAkilles OKFIN16:19:0013:35:0015:20:009:44:00   184954
 Johannes LouhiHelsingin SuunnistajatFIN16:36:0012:32:0015:58:009:34:00   165821
 Mikko LähdesmäkiRasti-JussitFIN15:19:0013:10:0015:13:0011:06:00   51457
 Emil LönnströmOK OrientFIN17:04:0012:18:0015:40:009:32:00   170057
 Arttu MalmlundKooveeFIN16:52:0012:04:0015:26:0010:31:00   167539
 Markus MattilaKaustisen Pohjan-VeikotFIN15:47:0013:40:0015:27:0010:38:00   177331
 Jaakko MesiäinenNaviFIN17:08:0012:38:0015:37:0010:45:00   411774
 Lasse MoilanenPudasjärven UrheilijatFIN15:26:0013:44:0014:48:009:45:00   180580
 Dániel MolnárMäntsälän UrheilijatFIN15:04:0013:24:0016:01:0010:21:00   53828
699Taavi MustajokiTampereen PyrintöFIN15:45:00      154437
 Pyry MustonenTampereen PyrintöFIN16:05:0014:13:0015:01:009:39:00   170278
 Teemu MustonenHelsingin SuunnistajatFIN15:13:0013:06:0015:03:0010:42:00   189246
 Vili MustonenTampereen PyrintöFIN16:43:0011:49:0015:54:009:29:00   167365
 Joonas MäkeläAlajärven AnkkuritFIN17:09:0012:41:0015:47:0010:24:00   81974
 Saku ValkilaTurun SuunnistajatFIN14:57:0012:44:0016:22:0010:14:00   185357
 Kasperi NiemiHelsingin SuunnistajatFIN17:03:0012:52:0014:08:009:52:00   181342
 Janne NiskanenVehkalahden VeikotFIN16:03:0012:11:0016:13:0010:15:00   51439
 Kari NivalaYlivieskan KuulaFIN16:51:0012:50:0015:55:0011:07:00   185261
 Atte NokkaRasti 88FIN15:39:0012:53:0014:23:0010:55:00   140395
 Jani NurminenValkeakosken HakaFIN15:05:0013:15:0016:06:0010:16:00   175669
 Isaac OSullivan-HourihanIrlandIRL15:48:0013:19:0016:12:0010:56:00   158187
 Tuomas OikarinenOunasvaaran HiihtoseuraFIN15:54:0013:59:0014:22:009:40:00   177462
 Olli OjanahoOunasvaaran HiihtoseuraFIN17:01:0012:35:0014:24:008:40:00   155009
713Aatu OravaRastivarsatFIN16:46:0013:12:0014:28:00    189230
 Janne OvaskaLuumäen RastiFIN17:25:0012:23:0013:59:009:54:00   131955
 Mikko PajukangasKaustisen Pohjan-VeikotFIN15:25:0012:40:0016:10:009:46:00   177310
 Alvar PalmenEspoon SuuntaFIN16:56:0012:29:0015:36:009:25:00   190466
 Joona ParjanenMS ParmaFIN16:02:0012:03:0015:14:0010:10:00   175414
 Henri PasanenIF Sibbo-VargarnaFIN15:28:0012:15:0016:19:009:55:00   141973
 Eero PenttiläHämeenlinnan SuunnistajatFIN16:53:0011:51:0015:19:0010:34:00   177081
 Jere PernuSK PohjantähtiFIN15:57:0013:17:0014:25:009:57:00   117031
 Lari PernuEspoon SuuntaFIN15:46:0013:31:0014:11:0011:08:00   126352
 Aleksi PietikäinenPihkaniskatFIN17:00:0012:37:0014:36:009:56:00   133784
Form of the results:
Suomi  Svenska  English