IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H13A 4. day

Smart Follow

        Starting time Finish
3,0 km
 
1.   Miika Tala Helsingin Suunnistajat  FIN  9:35:00   20:11  
2.   Henrik Asklöf Lynx  FIN  10:25:00   22:12  
3.   Niklas Heikkilä Kouvolan Suunnistajat  FIN  10:12:00   22:26  
4.   Teemu Oksanen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  9:59:00   23:04  
5.   Silas Hutzli Switzerland  SUI  10:20:00   23:09  
6.   Lassi Kuva Rastivarsat  FIN  9:39:00   23:24  
7.   Lasse Laakso Suunta Jyväskylä  FIN  11:03:00   23:26  
8.   Eetu Pohja Koovee  FIN  9:47:00   23:42  
9.   Pyry Mattila Kouvolan Suunnistajat  FIN  10:51:00   23:43  
10.   Mattia Gründler Switzerland  SUI  10:43:00   23:46  
11.   Oskari Silvennoinen Kalevan Rasti  FIN  9:34:00   24:42  
12.   Vesa Nokka Rasti 88  FIN  10:46:00   24:59  
13.   Jussi Jalonen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  9:52:00   25:06  
14.   Corsin Boos Switzerland  SUI  9:51:00   25:12  
15.   Daniil Melnitskyi Russian  RUS  10:16:00   25:14  
16.   Akseli Jussinmäki Halsuan Toivo  FIN  10:08:00   25:20  
17.   Ville Mannonen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:14:00   25:47  
18.   Lasse Viilo Tampereen Pyrintö  FIN  9:37:00   26:23  
19.   Sebastian Fingerroos Paimion Rasti  FIN  9:36:00   26:24  
20.   Topias Rauhamaa Kärkölän Kisa-Veikot  FIN  10:18:00   26:32  
21.   Teemu Hirvikallio Luumäen Rasti  FIN  10:38:00   26:48  
22.   Arttu Kaario Suunta Jyväskylä  FIN  10:30:00   27:04  
23.   Eemeli Toivanen Hiidenkiertäjät  FIN  10:41:00   27:05  
24.   Mikael Rautio Espoon Suunta  FIN  10:52:00   27:44  
25.   Vili Mähönen Tampereen Pyrintö  FIN  10:54:00   27:46  
26.   Benjamin Lamberg Keravan Urheilijat  FIN  10:15:00   27:54  
27.   Fabian Aebersold Switzerland  SUI  9:45:00   27:58  
28.   Leevi Roine Hiidenkiertäjät  FIN  10:02:00   28:28  
29.   Nikolay Babyev Russia  RUS  10:36:00   28:30  
30.   Vilppu Viinikainen Espoon Suunta  FIN  9:58:00   28:32  
31.   Niko Vaenerberg Mäntsälän Urheilijat  FIN  10:56:00   28:55  
32.   Lauri Tuomisto Rasti-Jussit  FIN  9:55:00   29:03  
33.   Teppo Luukkonen Kouvolan Suunnistajat  FIN  10:03:00   29:05  
34.   Väinö Kotro Kymin Suunnistajat  FIN  10:28:00   29:34  
35.   Eero Turkki Olavin Rasti  FIN  10:35:00   29:38  
36.   Artem Pontaplev Russia  RUS  10:44:00   29:51  
37.   Väinö Venetjoki Kokkolan Suunnistajat  FIN  10:55:00   29:56  
38.   Valtteri Niska Lapuan Virkiä  FIN  10:32:00   30:08  
39.   Kimmo Kontio Kangasala SK  FIN  11:06:00   30:16  
40.   Lassi Vaismaa Suunta Jyväskylä  FIN  9:29:00   30:22  
41.   Kirill Galaktionov Russia  RUS  9:49:00   30:33  
42.   Aapo Salonen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:58:00   30:38  
43.   Joni Koskinen Rajamäen Rykmentti  FIN  9:32:00   30:40  
44.   Vertti Lepo Suunta Jyväskylä  FIN  10:37:00   30:51  
45.   Iiro Kurttila Navi  FIN  10:48:00   30:55  
46.   Vili Virtanen Espoon Suunta  FIN  10:26:00   30:58  
47.   Saku Hakulinen Vehkalahden Veikot  FIN  10:01:00   31:09  
48.   Topi Kuusisto Laihian Luja  FIN  10:57:00   31:25  
49.   Jere Nissinen SK Pohjantähti  FIN  10:27:00   32:04  
50.   Ossi Mustonen Tampereen Pyrintö  FIN  11:01:00   32:13  
51.   Aleksi Mutka Suunta Jyväskylä  FIN  9:54:00   32:51  
52.   Oskari Arvela Lahden Suunnistajat-37  FIN  9:53:00   32:59  
53.   Ville Sevelius OK Orient  FIN  9:40:00   33:05  
54.   Danila Shulenin Russia  RUS  10:09:00   33:36  
55.   Leevi Keronen Tampereen Pyrintö  FIN  9:46:00   33:38  
56.   Topias Taubert Koovee  FIN  9:56:00   34:03  
57.   Grigoriy Turchenko Russia  RUS  9:30:00   35:35  
58.   Markus Simonen Kalevan Rasti  FIN  11:05:00   35:41  
59.   Ossi Hietaharju Rasti-Jussit  FIN  10:11:00   36:22  
60.   Dmitriy Tsezhev Russia  RUS  10:31:00   36:48  
61.   Eemeli Laakso Kalvolan Keihäs  FIN  10:50:00   36:52  
62.   Anton Dovgalenko Russia  RUS  9:28:00   37:40  
63.   Onni-Kalle Lahdelma Kärkölän Kisa-Veikot  FIN  10:23:00   37:43  
64.   Severi Hölsö Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  9:41:00   38:42  
65.   Tommi Hirvonen Keravan Urheilijat  FIN  10:13:00   38:46  
66.   Joona Laitinen Kangasniemen Kalske  FIN  9:33:00   39:07  
67.   Göran Heinemann Germany  GER  11:02:00   39:46  
68.   Aaro Lassila Kuortaneen Kunto  FIN  10:17:00   40:01  
69.   Leevi Väisänen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:06:00   40:19  
70.   Toivo Hursti Espoon Suunta  FIN  10:47:00   41:33  
71.   Janne Lehtimäki Hiisirasti  FIN  10:29:00   42:49  
72.   Santeri Kanerva Navi  FIN  10:34:00   43:37  
73.   Denis Smirnov Russia  RUS  10:05:00   43:48  
74.   Valtteri Kinnunen Mäntsälän Urheilijat  FIN  9:48:00   48:01  
75.   Topias Helminen Mäntän Seudun Eräpirkat  FIN  10:45:00   49:06  
76.   Pietu Riipinen Navi  FIN  10:22:00   50:35  
77.   Miki Rajamäki Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  10:49:00   56:47  
78.   Topias Kulmala Keuruun Kisailijat  FIN  11:07:00   1:06:55  
79.   Ville Järvinen Hiisirasti  FIN  10:59:00   1:10:16  
   Eero Rötsä Tampereen Pyrintö  FIN  9:31:00   DNF  
   Juho Ojala Rastikarhut  FIN  9:42:00   DQ  
   Andrey Lakomkin Russia  RUS  9:43:00   DNS  
   Eero Mänttäri Joutsenon Kullervo  FIN  9:44:00   DQ  
   Peetu Nurmela Kokkolan Suunnistajat  FIN  9:50:00   DNS  
   Eetu Martikainen IF Sibbo-Vargarna  FIN  9:57:00   DNS  
   Teemu Anttila Suomusjärven Sisu  FIN  10:10:00   DQ  
   Rasmus Svedberg IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:19:00   DQ  
   Oleg Mikhailov Russia  RUS  10:24:00   DNS  
   Daniel Saranen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:39:00   DNS  
   Lukas Enlund IF Femman  FIN  10:40:00   DNF  
   Fedor Turchenko Russia  RUS  11:00:00   DQ  
   Arttu Lindqvist Kouvolan Suunnistajat  FIN  11:04:00   DNS  
   Dmitriy Komarov Russia  RUS  11:08:00   DNS  
Form of the results:
Suomi  Svenska  English