IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H13A 2. day

Smart Follow

        Starting time Finish
3,1 km
 
1.   Miika Tala Helsingin Suunnistajat  FIN  13:20:00   16:19  
2.   Niklas Heikkilä Kouvolan Suunnistajat  FIN  13:31:00   16:25  
3.   Lassi Kuva Rastivarsat  FIN  14:01:00   17:08  
4.   Akseli Jussinmäki Halsuan Toivo  FIN  13:45:00   17:12  
5.   Lasse Viilo Tampereen Pyrintö  FIN  13:33:00   17:37  
6.   Silas Hutzli Switzerland  SUI  12:30:00   17:47  
7.   Oskari Silvennoinen Kalevan Rasti  FIN  12:56:00   17:54  
8.   Lasse Laakso Suunta Jyväskylä  FIN  13:15:00   17:55  
8.   Vili Mähönen Tampereen Pyrintö  FIN  13:39:00   17:55  
10.   Corsin Boos Switzerland  SUI  12:52:00   18:15  
10.   Eetu Pohja Koovee  FIN  13:03:00   18:15  
12.   Mattia Gründler Switzerland  SUI  13:47:00   18:31  
13.   Markus Simonen Kalevan Rasti  FIN  12:59:00   18:52  
13.   Iiro Kurttila Navi  FIN  13:18:00   18:52  
13.   Lauri Tuomisto Rasti-Jussit  FIN  13:49:00   18:52  
16.   Vesa Nokka Rasti 88  FIN  12:40:00   19:00  
17.   Leevi Keronen Tampereen Pyrintö  FIN  13:56:00   19:10  
18.   Topias Rauhamaa Kärkölän Kisa-Veikot  FIN  13:53:00   19:30  
19.   Kirill Galaktionov Russia  RUS  13:06:00   19:43  
20.   Ville Mannonen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:31:00   19:45  
21.   Joni Koskinen Rajamäen Rykmentti  FIN  13:26:00   19:50  
22.   Sebastian Fingerroos Paimion Rasti  FIN  14:00:00   19:52  
23.   Pyry Mattila Kouvolan Suunnistajat  FIN  13:48:00   19:53  
24.   Nikolay Babyev Russia  RUS  13:21:00   19:57  
25.   Eero Rötsä Tampereen Pyrintö  FIN  13:28:00   19:58  
26.   Saku Hakulinen Vehkalahden Veikot  FIN  13:37:00   20:00  
27.   Väinö Kotro Kymin Suunnistajat  FIN  14:05:00   20:10  
28.   Benjamin Lamberg Keravan Urheilijat  FIN  13:34:00   20:16  
29.   Grigoriy Turchenko Russia  RUS  13:23:00   20:17  
30.   Jere Nissinen SK Pohjantähti  FIN  13:22:00   20:19  
31.   Eero Turkki Olavin Rasti  FIN  13:01:00   20:22  
31.   Anton Dovgalenko Russia  RUS  13:10:00   20:22  
33.   Daniil Melnitskyi Russian  RUS  12:33:00   20:38  
34.   Henrik Asklöf Lynx  FIN  12:38:00   20:39  
35.   Teppo Luukkonen Kouvolan Suunnistajat  FIN  13:50:00   20:58  
36.   Santeri Kanerva Navi  FIN  13:16:00   21:00  
37.   Fedor Turchenko Russia  RUS  12:39:00   21:11  
38.   Vilppu Viinikainen Espoon Suunta  FIN  13:58:00   21:25  
39.   Teemu Anttila Suomusjärven Sisu  FIN  13:32:00   21:28  
40.   Denis Smirnov Russia  RUS  12:37:00   21:34  
41.   Fabian Aebersold Switzerland  SUI  13:02:00   21:48  
42.   Aleksi Mutka Suunta Jyväskylä  FIN  13:59:00   21:56  
42.   Ville Sevelius OK Orient  FIN  14:02:00   21:56  
44.   Janne Lehtimäki Hiisirasti  FIN  13:52:00   21:57  
45.   Vili Virtanen Espoon Suunta  FIN  14:08:00   22:03  
46.   Mikael Rautio Espoon Suunta  FIN  12:41:00   22:04  
47.   Valtteri Niska Lapuan Virkiä  FIN  12:48:00   22:09  
47.   Lukas Enlund IF Femman  FIN  12:55:00   22:09  
49.   Arttu Kaario Suunta Jyväskylä  FIN  12:42:00   22:17  
50.   Eemeli Toivanen Hiidenkiertäjät  FIN  12:28:00   22:34  
51.   Ossi Mustonen Tampereen Pyrintö  FIN  12:34:00   22:56  
52.   Oskari Arvela Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:51:00   23:04  
53.   Juho Ojala Rastikarhut  FIN  14:04:00   23:18  
54.   Ossi Hietaharju Rasti-Jussit  FIN  13:54:00   23:23  
55.   Topi Kuusisto Laihian Luja  FIN  12:53:00   23:24  
56.   Lassi Vaismaa Suunta Jyväskylä  FIN  13:42:00   23:28  
57.   Vertti Lepo Suunta Jyväskylä  FIN  12:54:00   23:45  
58.   Niko Vaenerberg Mäntsälän Urheilijat  FIN  12:47:00   23:49  
59.   Veikka Orava Rastivarsat  FIN  13:25:00   24:08  
60.   Leevi Roine Hiidenkiertäjät  FIN  12:44:00   24:12  
61.   Joona Laitinen Kangasniemen Kalske  FIN  13:38:00   24:44  
62.   Leevi Väisänen Helsingin Suunnistajat  FIN  13:41:00   24:57  
63.   Kimmo Kontio Kangasala SK  FIN  13:08:00   25:19  
64.   Pietu Riipinen Navi  FIN  13:24:00   25:30  
65.   Onni-Kalle Lahdelma Kärkölän Kisa-Veikot  FIN  14:03:00   25:38  
66.   Danila Shulenin Russia  RUS  13:29:00   25:49  
67.   Jussi Jalonen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  12:57:00   26:04  
68.   Topias Helminen Mäntän Seudun Eräpirkat  FIN  12:45:00   26:17  
69.   Valtteri Kinnunen Mäntsälän Urheilijat  FIN  13:17:00   26:21  
70.   Toivo Hursti Espoon Suunta  FIN  12:36:00   26:44  
71.   Aapo Salonen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:50:00   27:50  
72.   Peetu Nurmela Kokkolan Suunnistajat  FIN  13:00:00   28:11  
73.   Severi Hölsö Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  13:14:00   30:10  
74.   Väinö Venetjoki Kokkolan Suunnistajat  FIN  13:35:00   30:31  
75.   Eemeli Laakso Kalvolan Keihäs  FIN  13:05:00   30:52  
76.   Teemu Hirvikallio Luumäen Rasti  FIN  13:13:00   31:07  
77.   Teemu Oksanen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  13:36:00   31:22  
78.   Dmitriy Tsezhev Russia  RUS  13:04:00   33:14  
79.   Artem Pontaplev Russia  RUS  12:43:00   35:26  
80.   Ville Järvinen Hiisirasti  FIN  12:58:00   35:45  
81.   Aaro Lassila Kuortaneen Kunto  FIN  12:32:00   36:29  
82.   Topias Kulmala Keuruun Kisailijat  FIN  13:07:00   36:42  
83.   Tommi Hirvonen Keravan Urheilijat  FIN  13:27:00   39:29  
84.   Rasmus Svedberg IF Sibbo-Vargarna  FIN  13:30:00   46:16  
85.   Miki Rajamäki Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  13:19:00   47:21  
86.   Daniel Saranen Helsingin Suunnistajat  FIN  13:11:00   54:51  
   Dmitriy Komarov Russia  RUS  12:27:00   DNS  
   Oleg Mikhailov Russia  RUS  12:29:00   DNS  
   Andrey Lakomkin Russia  RUS  13:40:00   DNS  
   Eetu Martikainen IF Sibbo-Vargarna  FIN  13:43:00   DNS  
   Eero Mänttäri Joutsenon Kullervo  FIN  13:44:00   DNS  
   Arttu Lindqvist Kouvolan Suunnistajat  FIN  13:46:00   DNS  
Form of the results:
Suomi  Svenska  English