IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H13A 1. day

Smart Follow

        Starting time Finish
3,4 km
 
1.   Niklas Heikkilä Kouvolan Suunnistajat  FIN  14:08:00   16:33  
2.   Miika Tala Helsingin Suunnistajat  FIN  15:13:00   17:32  
3.   Teemu Oksanen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  14:21:00   18:38  
4.   Lasse Laakso Suunta Jyväskylä  FIN  14:48:00   18:42  
5.   Valtteri Niska Lapuan Virkiä  FIN  15:19:00   18:58  
6.   Silas Hutzli Switzerland  SUI  14:52:00   19:00  
7.   Akseli Jussinmäki Halsuan Toivo  FIN  15:34:00   19:01  
8.   Lassi Kuva Rastivarsat  FIN  14:35:00   19:06  
9.   Eetu Pohja Koovee  FIN  15:25:00   19:15  
10.   Vili Mähönen Tampereen Pyrintö  FIN  14:36:00   19:25  
11.   Henrik Asklöf Lynx  FIN  14:22:00   19:37  
12.   Oskari Silvennoinen Kalevan Rasti  FIN  14:58:00   19:42  
13.   Eero Turkki Olavin Rasti  FIN  14:13:00   19:43  
14.   Mattia Gründler Switzerland  SUI  14:31:00   19:54  
15.   Leevi Keronen Tampereen Pyrintö  FIN  15:00:00   20:06  
16.   Pyry Mattila Kouvolan Suunnistajat  FIN  14:10:00   20:10  
17.   Arttu Lindqvist Kouvolan Suunnistajat  FIN  14:02:00   20:14  
18.   Lasse Viilo Tampereen Pyrintö  FIN  15:41:00   20:16  
19.   Ville Mannonen Helsingin Suunnistajat  FIN  15:10:00   20:19  
20.   Teppo Luukkonen Kouvolan Suunnistajat  FIN  15:06:00   20:34  
21.   Kirill Galaktionov Russia  RUS  15:07:00   20:35  
22.   Markus Simonen Kalevan Rasti  FIN  14:44:00   20:41  
23.   Vesa Nokka Rasti 88  FIN  15:11:00   21:13  
24.   Jere Nissinen SK Pohjantähti  FIN  15:31:00   21:22  
25.   Vertti Lepo Suunta Jyväskylä  FIN  14:04:00   21:28  
26.   Lauri Tuomisto Rasti-Jussit  FIN  15:36:00   21:33  
27.   Topias Rauhamaa Kärkölän Kisa-Veikot  FIN  14:50:00   21:34  
27.   Daniil Melnitskyi Russian  RUS  15:26:00   21:34  
29.   Vili Virtanen Espoon Suunta  FIN  14:03:00   22:05  
30.   Lassi Vaismaa Suunta Jyväskylä  FIN  14:41:00   22:19  
31.   Grigoriy Turchenko Russia  RUS  15:18:00   22:31  
32.   Sebastian Fingerroos Paimion Rasti  FIN  14:55:00   22:35  
33.   Jussi Jalonen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  15:04:00   22:50  
34.   Leevi Roine Hiidenkiertäjät  FIN  14:51:00   23:03  
35.   Topi Kuusisto Laihian Luja  FIN  14:20:00   23:14  
36.   Teemu Hirvikallio Luumäen Rasti  FIN  14:05:00   23:21  
37.   Mikael Rautio Espoon Suunta  FIN  14:40:00   23:33  
38.   Anton Dovgalenko Russia  RUS  14:56:00   23:42  
39.   Väinö Kotro Kymin Suunnistajat  FIN  14:28:00   23:55  
40.   Corsin Boos Switzerland  SUI  15:39:00   24:10  
41.   Fabian Aebersold Switzerland  SUI  14:57:00   24:24  
42.   Väinö Venetjoki Kokkolan Suunnistajat  FIN  14:37:00   24:27  
43.   Benjamin Lamberg Keravan Urheilijat  FIN  15:20:00   24:32  
44.   Joona Laitinen Kangasniemen Kalske  FIN  14:39:00   24:39  
45.   Arttu Kaario Suunta Jyväskylä  FIN  14:32:00   24:45  
46.   Vilppu Viinikainen Espoon Suunta  FIN  14:01:00   24:46  
47.   Joni Koskinen Rajamäen Rykmentti  FIN  15:40:00   24:48  
48.   Nikolay Babyev Russia  RUS  15:14:00   24:57  
49.   Saku Hakulinen Vehkalahden Veikot  FIN  14:17:00   25:07  
50.   Niko Vaenerberg Mäntsälän Urheilijat  FIN  15:08:00   25:18  
51.   Daniel Saranen Helsingin Suunnistajat  FIN  15:23:00   25:21  
52.   Eemeli Toivanen Hiidenkiertäjät  FIN  15:28:00   25:32  
53.   Ossi Hietaharju Rasti-Jussit  FIN  14:18:00   25:39  
54.   Peetu Nurmela Kokkolan Suunnistajat  FIN  15:16:00   26:23  
55.   Aapo Salonen Helsingin Suunnistajat  FIN  14:25:00   26:49  
55.   Artem Pontaplev Russia  RUS  14:54:00   26:49  
57.   Veikka Orava Rastivarsat  FIN  15:30:00   26:57  
58.   Teemu Anttila Suomusjärven Sisu  FIN  14:12:00   27:42  
59.   Danila Shulenin Russia  RUS  15:24:00   27:48  
60.   Juho Ojala Rastikarhut  FIN  14:53:00   27:53  
61.   Topias Helminen Mäntän Seudun Eräpirkat  FIN  15:12:00   28:28  
62.   Iiro Kurttila Navi  FIN  14:06:00   28:29  
63.   Lukas Enlund IF Femman  FIN  14:15:00   28:32  
64.   Santeri Kanerva Navi  FIN  15:29:00   28:41  
65.   Pietu Riipinen Navi  FIN  14:09:00   29:20  
66.   Severi Hölsö Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  15:15:00   29:22  
67.   Eemeli Laakso Kalvolan Keihäs  FIN  14:59:00   29:41  
68.   Tommi Hirvonen Keravan Urheilijat  FIN  15:27:00   30:26  
69.   Oskari Arvela Lahden Suunnistajat-37  FIN  15:01:00   30:35  
70.   Aleksi Mutka Suunta Jyväskylä  FIN  14:16:00   32:50  
71.   Janne Lehtimäki Hiisirasti  FIN  14:33:00   33:44  
72.   Kimmo Kontio Kangasala SK  FIN  15:05:00   33:48  
73.   Valtteri Kinnunen Mäntsälän Urheilijat  FIN  15:17:00   34:08  
74.   Dmitriy Tsezhev Russia  RUS  14:19:00   35:33  
75.   Toivo Hursti Espoon Suunta  FIN  14:42:00   35:38  
76.   Aaro Lassila Kuortaneen Kunto  FIN  15:21:00   36:40  
77.   Rasmus Svedberg IF Sibbo-Vargarna  FIN  14:00:00   36:58  
78.   Miki Rajamäki Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  15:09:00   38:06  
79.   Leevi Väisänen Helsingin Suunnistajat  FIN  15:33:00   38:47  
80.   Ville Sevelius OK Orient  FIN  14:23:00   40:35  
81.   Ville Järvinen Hiisirasti  FIN  15:02:00   41:59  
82.   Eero Mänttäri Joutsenon Kullervo  FIN  14:24:00   59:50  
83.   Ossi Mustonen Tampereen Pyrintö  FIN  14:29:00   1:14:59  
   Elmeri Voutilainen Siilin Rasti  FIN  14:07:00   DNS  
   Onni-Kalle Lahdelma Kärkölän Kisa-Veikot  FIN  14:11:00   DQ  
   Fedor Turchenko Russia  RUS  14:26:00   DQ  
   Dmitriy Komarov Russia  RUS  14:34:00   DNS  
   Oleg Mikhailov Russia  RUS  14:43:00   DNS  
   Andrey Lakomkin Russia  RUS  15:22:00   DNS  
   Denis Smirnov Russia  RUS  15:35:00   DQ  
   Eetu Martikainen IF Sibbo-Vargarna  FIN  15:37:00   DNS  
Form of the results:
Suomi  Svenska  English