IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H13-14B 1. day

Smart Follow

        Starting time Finish
3,1 km
 
1.   Veikka Laaksoviita Suomussalmen Rasti  FIN  14:07:00   22:00  
2.   Roman Zakharenko Russian  RUS  14:14:00   25:55  
3.   Artyom Khayrullin Russia  RUS  14:44:00   26:28  
4.   Anton Fedorov Russian  RUS  14:49:00   27:41  
5.   Dima Skopinskiy Russia  RUS  14:32:00   29:21  
6.   Artem Pkin Russia  RUS  14:21:00   30:49  
7.   Jyri Kankkunen Savon Rasti  FIN  14:24:00   31:02  
8.   Matias Shnoro Sonkajärven Pahka  FIN  14:42:00   31:25  
9.   Elias Kukkonen Oulun Tarmo  FIN  14:04:00   31:54  
10.   Mikael Autio Karkki-Rasti  FIN  14:38:00   31:55  
11.   Sergey Kravtsov Russia  RUS  14:08:00   32:13  
12.   Santeri Latva-Käyrä Hyvinkään Rasti  FIN  14:17:00   32:27  
13.   Eetu Nieminen Lounais-Hämeen Rasti  FIN  14:01:00   32:57  
14.   Aleksi Reinivuo Paimion Rasti  FIN  14:29:00   33:49  
15.   Ossi Siren Rasti-Nokia  FIN  14:31:00   34:55  
16.   Egor Sladkin Russia  RUS  14:33:00   35:25  
17.   Olli Jurvakainen Kiimingin Urheilijat  FIN  14:11:00   35:35  
18.   Artem Strukov Russia  RUS  14:41:00   36:20  
19.   Jesper Mehtälä Helsingin Suunnistajat  FIN  14:50:00   36:26  
20.   Joonas Alitalo Oulunsalon Vasama  FIN  14:40:00   36:48  
21.   Ivan Grigoryev Russia  RUS  14:02:00   37:57  
22.   Petka Hummelholm Kalevan Rasti  FIN  14:27:00   39:06  
23.   Henrik Aaltio Valkeakosken Haka  FIN  14:20:00   40:20  
24.   Artemii Krupskii Russia  RUS  14:46:00   40:37  
25.   Rasmus Salminen Kouvolan Suunnistajat  FIN  14:05:00   40:38  
26.   Kalle Pyky Kiimingin Urheilijat  FIN  14:26:00   41:28  
27.   Teemu Paavola Tampereen Yritys  FIN  14:18:00   41:46  
28.   Lenni Miikki SK Vuoksi  FIN  14:19:00   41:47  
29.   Alexey Klimentyev Russia  RUS  14:28:00   42:40  
30.   Vladimir Dolinin Russia  RUS  14:48:00   45:30  
31.   Otto Pelkonen Pellon Ponsi  FIN  14:15:00   51:36  
32.   Niklas Rontu Angelniemen Ankkuri  FIN  14:37:00   52:06  
33.   Sakari Marjala SK Pohjantähti  FIN  14:13:00   53:42  
34.   Miika Halonen Koskelankylän Riento  FIN  14:39:00   55:13  
35.   Jaakko Myllys Olavin Rasti  FIN  14:22:00   1:01:04  
36.   Kalle Kinnunen SK Pohjantähti  FIN  14:45:00   1:11:36  
37.   Matvey Fedorov Russia  RUS  14:06:00   1:20:49  
   Pauli Hietanen Kouvolan Suunnistajat  FIN  14:03:00   DNS  
   Ville Varpula Espoon Suunta  FIN  14:09:00   DNS  
   Denis Kozyr Russia  RUS  14:10:00   DNS  
   Konstantin Baraboshkin Russia  RUS  14:23:00   DNS  
   Tomi Holappa Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  14:25:00   DQ  
   Aleksandr Kargin Russia  RUS  14:30:00   DQ  
   Niko Kontinen Riihimäen Suunnistajat  FIN  14:36:00   DQ  
   Veikko Viitanen Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  14:43:00   DQ  
Form of the results:
Suomi  Svenska  English