IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

D70 3. day

Split times

    L-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-6 6-7 7-8 8-9 9-Finish Result  
1   Leena Paatero
Espoon Suunta
5:27 (1)
8:06 (1)
2:39 (1)
15:04 (1)
6:58 (9)
17:32 (1)
2:28 (4)
19:53 (1)
2:21 (2)
26:47 (1)
6:54 (3)
30:09 (1)
3:22 (7)
31:32 (1)
1:23 (1)
32:39 (1)
1:07 (4)
32:36 (1)
-
32:36  Leena Paatero
2   Marja-Liisa Ruusunen
Epilän Esa
7:23 (11)
14:26 (15)
7:03 (22)
20:14 (9)
5:48 (3)
22:47 (9)
2:33 (5)
25:18 (4)
2:31 (4)
31:59 (3)
6:41 (1)
35:11 (3)
3:12 (5)
36:38 (2)
1:27 (3)
37:42 (2)
1:04 (2)
37:35 (2)
-
37:35  Marja-Liisa Ruusunen
3   Raija Nurmi
Rasti-Lukko
6:05 (2)
12:16 (10)
6:11 (16)
17:48 (4)
5:32 (1)
19:59 (3)
2:11 (1)
25:32 (7)
5:33 (25)
32:33 (5)
7:01 (4)
35:12 (4)
2:39 (1)
36:43 (3)
1:31 (5)
37:43 (3)
1:00 (1)
37:38 (3)
-
37:38  Raija Nurmi
4   Rauni Muikku
Navi
6:37 (4)
12:59 (12)
6:22 (18)
18:38 (6)
5:39 (2)
21:00 (5)
2:22 (3)
23:40 (2)
2:40 (5)
32:15 (4)
8:35 (15)
35:14 (5)
2:59 (2)
36:48 (5)
1:34 (8)
38:00 (4)
1:12 (6)
37:55 (4)
-
37:55  Rauni Muikku
5   Anneli Vilppola
Iisu
7:02 (7)
9:45 (2)
2:43 (2)
15:57 (2)
6:12 (7)
18:56 (2)
2:59 (9)
24:16 (3)
5:20 (24)
31:30 (2)
7:14 (6)
35:03 (2)
3:33 (10)
36:43 (3)
1:40 (15)
38:04 (5)
1:21 (17)
37:58 (5)
-
37:58  Anneli Vilppola
6   Elli Pelkonen
Keski-Karjalan Rasti
8:03 (12)
11:45 (8)
3:42 (9)
17:34 (3)
5:49 (4)
20:40 (4)
3:06 (11)
25:20 (5)
4:40 (22)
32:54 (6)
7:34 (7)
36:29 (6)
3:35 (11)
38:03 (6)
1:34 (8)
39:09 (6)
1:06 (3)
39:09 (6)
-
39:09  Elli Pelkonen
7   Tuija Kallio
Rauman Työväen Urheilijat
7:22 (10)
11:14 (7)
3:52 (12)
18:57 (8)
7:43 (12)
22:13 (8)
3:16 (15)
25:47 (8)
3:34 (11)
33:25 (7)
7:38 (8)
37:13 (7)
3:48 (14)
38:51 (7)
1:38 (13)
40:04 (7)
1:13 (7)
39:59 (7)
-
39:59  Tuija Kallio
8   Tuula Tulokas
Suomusjärven Sisu
6:59 (6)
11:45 (8)
4:46 (14)
18:51 (7)
7:06 (10)
21:56 (7)
3:05 (10)
25:22 (6)
3:26 (10)
33:54 (8)
8:32 (12)
37:20 (8)
3:26 (8)
38:56 (8)
1:36 (11)
40:14 (8)
1:18 (13)
40:09 (8)
-
40:09  Tuula Tulokas
9   Anni Helppolainen
Eura-Kauttuan Urheilijat
7:20 (9)
10:04 (4)
2:44 (3)
18:27 (5)
8:23 (16)
21:33 (6)
3:06 (11)
26:29 (9)
4:56 (23)
35:00 (9)
8:31 (11)
38:32 (9)
3:32 (9)
40:18 (9)
1:46 (17)
41:41 (9)
1:23 (19)
41:37 (9)
-
41:37  Anni Helppolainen
10   Aira Mylly
Ounasvaaran Hiihtoseura
13:19 (27)
20:54 (24)
7:35 (23)
26:52 (20)
5:58 (5)
29:13 (18)
2:21 (2)
31:27 (16)
2:14 (1)
38:14 (10)
6:47 (2)
41:20 (10)
3:06 (3)
42:49 (10)
1:29 (4)
43:58 (10)
1:09 (5)
43:52 (10)
-
43:52  Aira Mylly
11   Mirjami Turunen
Kuopion Suunnistajat
9:08 (17)
12:36 (11)
3:28 (7)
22:35 (13)
9:59 (21)
26:11 (13)
3:36 (20)
30:22 (14)
4:11 (19)
39:19 (13)
8:57 (18)
42:29 (11)
3:10 (4)
44:16 (11)
1:47 (19)
45:39 (11)
1:23 (19)
45:34 (11)
-
45:34  Mirjami Turunen
12   Anja Tiira
Lynx
13:58 (28)
18:06 (22)
4:08 (13)
24:18 (15)
6:12 (7)
26:55 (14)
2:37 (6)
30:02 (13)
3:07 (7)
38:58 (11)
8:56 (17)
42:49 (12)
3:51 (15)
44:28 (12)
1:39 (14)
45:52 (12)
1:24 (22)
45:47 (12)
-
45:47  Anja Tiira
13   Anneli Mattila
Iisu
7:03 (8)
9:57 (3)
2:54 (5)
23:40 (14)
13:43 (27)
28:15 (15)
4:35 (27)
32:15 (17)
4:00 (16)
40:48 (15)
8:33 (13)
44:30 (14)
3:42 (13)
46:03 (13)
1:33 (7)
47:22 (13)
1:19 (16)
47:18 (13)
-
47:18  Anneli Mattila
14   Leila Keskinen
Rasti-Jussit
10:37 (22)
14:13 (14)
3:36 (8)
22:12 (12)
7:59 (15)
26:02 (12)
3:50 (24)
29:56 (12)
3:54 (15)
38:58 (11)
9:02 (19)
44:25 (13)
5:27 (27)
46:32 (15)
2:07 (26)
48:05 (15)
1:33 (25)
47:35 (14)
-
47:35  Leila Keskinen
15   Sirkka Ketola
Kauhajoen Karhu
9:15 (18)
15:55 (17)
6:40 (19)
24:47 (17)
8:52 (20)
28:26 (16)
3:39 (21)
32:41 (18)
4:15 (20)
41:15 (16)
8:34 (14)
44:35 (15)
3:20 (6)
46:28 (14)
1:53 (20)
47:50 (14)
1:22 (18)
47:45 (15)
-
47:45  Sirkka Ketola
16   Raija Virtanen
Hämeenlinnan Suunnistajat
8:14 (13)
11:04 (6)
2:50 (4)
24:44 (16)
13:40 (26)
29:21 (19)
4:37 (28)
33:23 (19)
4:02 (17)
41:48 (18)
8:25 (10)
45:29 (17)
3:41 (12)
47:00 (16)
1:31 (5)
48:18 (16)
1:18 (13)
48:12 (16)
-
48:12  Raija Virtanen
17   Anu Tähtinen
Päijät-Rasti
8:26 (14)
16:52 (20)
8:26 (26)
25:15 (18)
8:23 (16)
28:26 (16)
3:11 (14)
30:47 (15)
2:21 (2)
41:20 (17)
10:33 (23)
45:24 (16)
4:04 (18)
47:10 (17)
1:46 (17)
48:24 (17)
1:14 (8)
48:18 (17)
-
48:18  Anu Tähtinen
18   Riitta Mattila
Rastikarhut
9:16 (19)
13:01 (13)
3:45 (10)
20:52 (10)
7:51 (13)
25:05 (10)
4:13 (25)
28:43 (10)
3:38 (13)
40:11 (14)
11:28 (25)
45:47 (18)
5:36 (28)
48:16 (18)
2:29 (29)
50:24 (18)
2:08 (30)
50:18 (18)
-
50:18  Riitta Mattila
19   Marjatta Vauhkonen
Epilän Esa
6:43 (5)
10:30 (5)
3:47 (11)
22:03 (11)
11:33 (22)
25:37 (11)
3:34 (19)
28:48 (11)
3:11 (9)
43:56 (19)
15:08 (26)
48:05 (19)
4:09 (19)
49:58 (19)
1:53 (20)
51:13 (19)
1:15 (9)
51:06 (19)
-
51:06  Marjatta Vauhkonen
20   Eila Ruisaho
Epilän Esa
14:29 (29)
21:26 (26)
6:57 (20)
27:24 (21)
5:58 (5)
30:46 (20)
3:22 (16)
38:07 (22)
7:21 (27)
46:10 (20)
8:03 (9)
51:29 (20)
5:19 (25)
53:30 (20)
2:01 (24)
55:18 (20)
1:48 (29)
55:12 (20)
-
55:12  Eila Ruisaho
21   Ingrid Simader
Austria
13:17 (26)
21:01 (25)
7:44 (24)
29:26 (24)
8:25 (18)
33:11 (23)
3:45 (23)
37:13 (20)
4:02 (17)
46:55 (21)
9:42 (20)
53:05 (21)
6:10 (30)
55:04 (21)
1:59 (23)
56:38 (21)
1:34 (26)
56:32 (21)
-
56:32  Ingrid Simader
22   Tuulikki Lankinen
Joutsenon Kullervo
8:53 (16)
15:07 (16)
6:14 (17)
28:39 (23)
13:32 (25)
32:01 (22)
3:22 (16)
38:28 (23)
6:27 (26)
48:33 (22)
10:05 (21)
53:55 (22)
5:22 (26)
56:02 (22)
2:07 (26)
57:44 (22)
1:42 (27)
57:37 (22)
-
57:37  Tuulikki Lankinen
23   Eeva Tanska
Espoon Suunta
6:36 (3)
26:08 (27)
19:32 (29)
38:59 (26)
12:51 (24)
41:40 (26)
2:41 (7)
44:24 (26)
2:44 (6)
51:37 (23)
7:13 (5)
56:17 (23)
4:40 (20)
57:41 (23)
1:24 (2)
58:57 (23)
1:16 (10)
58:52 (23)
-
58:52  Eeva Tanska
24   Airi Havukorpi
Rasti-Vihti
8:26 (14)
16:31 (18)
8:05 (25)
36:12 (25)
19:41 (29)
39:39 (25)
3:27 (18)
42:49 (25)
3:10 (8)
51:39 (24)
8:50 (16)
56:36 (24)
4:57 (24)
58:30 (24)
1:54 (22)
59:47 (24)
1:17 (11)
59:42 (24)
-
59:42  Airi Havukorpi
25   Helvi Ollikainen
Helsingin Suunnistajat
11:57 (23)
17:50 (21)
5:53 (15)
26:20 (19)
8:30 (19)
30:50 (21)
4:30 (26)
42:03 (24)
11:13 (30)
52:29 (25)
10:26 (22)
57:15 (25)
4:46 (23)
59:46 (25)
2:31 (30)
1:01:14 (25)
1:28 (24)
1:01:08 (25)
-
1:01:08  Helvi Ollikainen
26   Viola Lepistö
Helsingin Suunnistajat
10:05 (21)
19:33 (23)
9:28 (27)
27:31 (22)
7:58 (14)
33:18 (24)
5:47 (29)
37:51 (21)
4:33 (21)
59:44 (26)
21:53 (30)
1:05:22 (26)
5:38 (29)
1:07:49 (26)
2:27 (28)
1:09:32 (26)
1:43 (28)
1:09:26 (26)
-
1:09:26  Viola Lepistö
27   Kaarina Isoherranen
Helsingin Suunnistajat
13:07 (25)
28:33 (28)
15:26 (28)
43:24 (28)
14:51 (28)
46:10 (28)
2:46 (8)
49:59 (27)
3:49 (14)
1:06:28 (27)
16:29 (28)
1:10:21 (27)
3:53 (16)
1:11:55 (27)
1:34 (8)
1:13:13 (27)
1:18 (13)
1:13:08 (27)
-
1:13:08  Kaarina Isoherranen
28   Liisa Niemelä
Ounasvaaran Hiihtoseura
30:58 (30)
34:23 (29)
3:25 (6)
41:43 (27)
7:20 (11)
44:53 (27)
3:10 (13)
52:39 (28)
7:46 (28)
1:11:34 (28)
18:55 (29)
1:15:30 (28)
3:56 (17)
1:17:14 (28)
1:44 (16)
1:18:37 (28)
1:23 (19)
1:18:31 (28)
-
1:18:31  Liisa Niemelä
29   Hillevi Syväterä
Riihimäen Suunnistajat
12:04 (24)
37:35 (30)
25:31 (30)
50:02 (29)
12:27 (23)
53:45 (29)
3:43 (22)
57:22 (29)
3:37 (12)
1:13:22 (29)
16:00 (27)
1:18:03 (29)
4:41 (21)
1:20:09 (29)
2:06 (25)
1:21:36 (29)
1:27 (23)
1:21:32 (29)
-
1:21:32  Hillevi Syväterä
30   Zoya Novikova
Russia
9:49 (20)
16:47 (19)
6:58 (21)
50:54 (30)
34:07 (30)
1:33:01 (30)
42:07 (30)
1:40:47 (30)
7:46 (28)
1:51:53 (30)
11:06 (24)
1:56:37 (30)
4:44 (22)
1:58:14 (30)
1:37 (12)
1:59:31 (30)
1:17 (11)
1:59:25 (30)
-
1:59:25  Zoya Novikova
   Wiwi-Anne Nilsson
Sweden
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
52:28
-
52:22
-
DNF  Wiwi-Anne Nilsson
   227 vacant
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
  227 vacant
   226 vacant
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
  226 vacant
   225 vacant
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
  225 vacant
   224 vacant
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
  224 vacant
   223 vacant
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
  223 vacant
Form of the results:
Suomi  Svenska  English