IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

D70 1. day

Split times

    L-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-6 6-7 7-8 8-Finish Result  
1   Raija Nurmi
Rasti-Lukko
2:12 (1)
4:22 (1)
2:10 (1)
5:57 (1)
1:35 (1)
8:37 (1)
2:40 (1)
13:30 (1)
4:53 (1)
16:54 (1)
3:24 (1)
18:26 (1)
1:32 (1)
20:09 (1)
1:43 (1)
20:09 (1)
-
20:09  Raija Nurmi
2   Eeva Tanska
Espoon Suunta
2:16 (3)
4:35 (2)
2:19 (3)
6:18 (2)
1:43 (2)
9:02 (2)
2:44 (3)
13:55 (2)
4:53 (1)
18:12 (2)
4:17 (10)
20:02 (2)
1:50 (3)
21:54 (2)
1:52 (5)
21:54 (2)
-
21:54  Eeva Tanska
3   Marja-Liisa Ruusunen
Epilän Esa
2:27 (5)
4:48 (3)
2:21 (4)
6:59 (4)
2:11 (5)
10:00 (4)
3:01 (8)
15:05 (3)
5:05 (4)
18:40 (3)
3:35 (2)
20:50 (3)
2:10 (20)
22:35 (3)
1:45 (2)
22:35 (3)
-
22:35  Marja-Liisa Ruusunen
4   Tuula Elmiö
Turun Suunnistajat
2:48 (7)
5:06 (5)
2:18 (2)
7:23 (5)
2:17 (10)
10:24 (5)
3:01 (8)
15:47 (5)
5:23 (5)
20:08 (4)
4:21 (12)
21:58 (4)
1:50 (3)
24:01 (4)
2:03 (8)
24:01 (4)
-
24:01  Tuula Elmiö
5   Kaarina Isoherranen
Helsingin Suunnistajat
2:55 (9)
5:41 (8)
2:46 (8)
8:07 (9)
2:26 (13)
11:07 (8)
3:00 (7)
16:06 (6)
4:59 (3)
20:20 (6)
4:14 (6)
22:10 (6)
1:50 (3)
24:01 (4)
1:51 (4)
24:02 (5)
1 (28)
24:02  Kaarina Isoherranen
6   Elli Pelkonen
Keski-Karjalan Rasti
2:50 (8)
5:33 (7)
2:43 (7)
8:00 (7)
2:27 (14)
10:55 (7)
2:55 (4)
16:19 (8)
5:24 (6)
20:10 (5)
3:51 (3)
22:05 (5)
1:55 (12)
24:04 (6)
1:59 (7)
24:04 (6)
-
24:04  Elli Pelkonen
7   Anneli Mattila
Iisu
2:45 (6)
5:27 (6)
2:42 (6)
8:03 (8)
2:36 (20)
10:44 (6)
2:41 (2)
16:15 (7)
5:31 (8)
20:31 (7)
4:16 (8)
22:24 (7)
1:53 (9)
24:29 (7)
2:05 (9)
24:29 (7)
-
24:29  Anneli Mattila
8   Leena Paatero
Espoon Suunta
2:22 (4)
4:48 (3)
2:26 (5)
6:50 (3)
2:02 (4)
9:47 (3)
2:57 (5)
15:19 (4)
5:32 (9)
21:08 (9)
5:49 (25)
22:53 (8)
1:45 (2)
24:40 (8)
1:47 (3)
24:41 (8)
1 (28)
24:41  Leena Paatero
9   Anneli Vilppola
Iisu
3:32 (17)
6:24 (12)
2:52 (11)
8:15 (10)
1:51 (3)
11:17 (10)
3:02 (10)
16:44 (9)
5:27 (7)
21:04 (8)
4:20 (11)
22:54 (9)
1:50 (3)
25:21 (9)
2:27 (22)
25:21 (9)
-
25:21  Anneli Vilppola
10   Aira Mylly
Ounasvaaran Hiihtoseura
2:57 (10)
5:44 (9)
2:47 (9)
7:55 (6)
2:11 (5)
11:08 (9)
3:13 (15)
16:51 (10)
5:43 (11)
21:41 (10)
4:50 (20)
23:34 (10)
1:53 (9)
25:31 (10)
1:57 (6)
25:31 (10)
-
25:31  Aira Mylly
11   Marjatta Vauhkonen
Epilän Esa
2:15 (2)
6:03 (10)
3:48 (23)
8:17 (11)
2:14 (7)
11:38 (11)
3:21 (17)
18:06 (12)
6:28 (17)
22:20 (12)
4:14 (6)
24:13 (11)
1:53 (9)
26:25 (11)
2:12 (13)
26:24 (11)
-
26:24  Marjatta Vauhkonen
12   Anni Helppolainen
Eura-Kauttuan Urheilijat
3:07 (12)
6:16 (11)
3:09 (15)
8:31 (12)
2:15 (8)
11:38 (11)
3:07 (12)
17:57 (11)
6:19 (15)
22:09 (11)
4:12 (4)
24:18 (12)
2:09 (19)
26:45 (12)
2:27 (22)
26:45 (12)
-
26:45  Anni Helppolainen
13   Tuija Kallio
Rauman Työväen Urheilijat
3:48 (21)
6:36 (16)
2:48 (10)
9:04 (13)
2:28 (15)
12:29 (14)
3:25 (18)
18:38 (13)
6:09 (14)
22:50 (13)
4:12 (4)
24:55 (13)
2:05 (16)
27:04 (13)
2:09 (11)
27:04 (13)
-
27:04  Tuija Kallio
14   Eila Ruisaho
Epilän Esa
3:11 (15)
6:27 (15)
3:16 (19)
9:17 (15)
2:50 (24)
12:32 (15)
3:15 (16)
19:06 (14)
6:34 (18)
23:41 (14)
4:35 (17)
26:01 (15)
2:20 (23)
28:22 (14)
2:21 (18)
28:22 (14)
-
28:22  Eila Ruisaho
15   Mirjami Turunen
Kuopion Suunnistajat
5:04 (27)
8:03 (23)
2:59 (12)
10:25 (21)
2:22 (12)
13:35 (20)
3:10 (13)
19:31 (15)
5:56 (12)
24:04 (15)
4:33 (15)
25:55 (14)
1:51 (7)
28:35 (15)
2:40 (25)
28:34 (15)
-
28:34  Mirjami Turunen
16   Raija Virtanen
Hämeenlinnan Suunnistajat
3:44 (20)
6:54 (18)
3:10 (16)
9:22 (16)
2:28 (15)
12:34 (16)
3:12 (14)
20:38 (18)
8:04 (27)
24:54 (17)
4:16 (8)
27:00 (17)
2:06 (18)
29:13 (16)
2:13 (14)
29:13 (16)
-
29:13  Raija Virtanen
17   Liisa Niemelä
Ounasvaaran Hiihtoseura
3:10 (14)
6:24 (12)
3:14 (18)
9:32 (17)
3:08 (26)
13:32 (19)
4:00 (24)
19:51 (16)
6:19 (15)
24:52 (16)
5:01 (21)
26:55 (16)
2:03 (14)
29:19 (17)
2:24 (20)
29:19 (17)
-
29:19  Liisa Niemelä
18   Airi Havukorpi
Rasti-Vihti
3:17 (16)
6:25 (14)
3:08 (14)
9:50 (20)
3:25 (28)
13:30 (18)
3:40 (19)
20:23 (17)
6:53 (20)
24:59 (18)
4:36 (18)
27:11 (18)
2:12 (22)
29:40 (18)
2:29 (24)
29:40 (18)
-
29:40  Airi Havukorpi
19   Tuula Tulokas
Suomusjärven Sisu
3:07 (12)
6:57 (19)
3:50 (24)
9:14 (14)
2:17 (10)
12:13 (13)
2:59 (6)
22:10 (22)
9:57 (29)
26:47 (20)
4:37 (19)
28:38 (19)
1:51 (7)
30:48 (19)
2:10 (12)
30:48 (19)
-
30:48  Tuula Tulokas
20   Hillevi Syväterä
Riihimäen Suunnistajat
4:40 (26)
7:46 (22)
3:06 (13)
10:34 (23)
2:48 (23)
14:25 (23)
3:51 (22)
21:48 (20)
7:23 (23)
26:22 (19)
4:34 (16)
28:58 (20)
2:36 (28)
31:15 (20)
2:17 (16)
31:14 (20)
-
31:14  Hillevi Syväterä
21   Viola Lepistö
Helsingin Suunnistajat
3:36 (18)
6:49 (17)
3:13 (17)
9:34 (18)
2:45 (22)
13:18 (17)
3:44 (21)
21:01 (19)
7:43 (25)
26:54 (21)
5:53 (26)
29:21 (21)
2:27 (25)
32:13 (21)
2:52 (26)
32:13 (21)
-
32:13  Viola Lepistö
22   Riitta Mattila
Rastikarhut
3:54 (22)
7:24 (21)
3:30 (21)
10:27 (22)
3:03 (25)
14:10 (22)
3:43 (20)
21:48 (20)
7:38 (24)
28:04 (22)
6:16 (27)
30:38 (22)
2:34 (27)
33:55 (22)
3:17 (30)
33:55 (22)
-
33:55  Riitta Mattila
23   Sirkka Ketola
Kauhajoen Karhu
4:00 (23)
9:25 (25)
5:25 (27)
11:58 (24)
2:33 (18)
17:42 (25)
5:44 (28)
24:28 (23)
6:46 (19)
30:01 (24)
5:33 (24)
32:11 (23)
2:10 (20)
34:33 (23)
2:22 (19)
34:34 (23)
1 (28)
34:34  Sirkka Ketola
24   Leila Keskinen
Rasti-Jussit
4:22 (24)
9:02 (24)
4:40 (25)
12:33 (25)
3:31 (29)
16:43 (24)
4:10 (25)
24:29 (24)
7:46 (26)
29:56 (23)
5:27 (22)
32:33 (24)
2:37 (29)
35:32 (24)
2:59 (28)
35:31 (24)
-
35:31  Leila Keskinen
25   Anja Tiira
Lynx
3:06 (11)
14:20 (27)
11:14 (28)
16:35 (27)
2:15 (8)
23:38 (27)
7:03 (29)
29:17 (27)
5:39 (10)
33:39 (26)
4:22 (13)
35:44 (26)
2:05 (16)
38:01 (25)
2:17 (16)
38:01 (25)
-
38:01  Anja Tiira
26   Tuulikki Lankinen
Joutsenon Kullervo
3:41 (19)
7:06 (20)
3:25 (20)
9:40 (19)
2:34 (19)
14:03 (21)
4:23 (27)
26:38 (25)
12:35 (30)
33:00 (25)
6:22 (28)
35:27 (25)
2:27 (25)
38:24 (26)
2:57 (27)
38:23 (26)
-
38:23  Tuulikki Lankinen
27   Ingrid Simader
Austria
5:53 (28)
9:26 (26)
3:33 (22)
12:40 (26)
3:14 (27)
21:21 (26)
8:41 (30)
28:33 (26)
7:12 (22)
35:17 (27)
6:44 (30)
37:40 (27)
2:23 (24)
40:06 (27)
2:26 (21)
40:05 (27)
-
40:05  Ingrid Simader
28   Helvi Ollikainen
Helsingin Suunnistajat
4:31 (25)
17:45 (28)
13:14 (29)
20:26 (28)
2:41 (21)
24:48 (28)
4:22 (26)
33:07 (28)
8:19 (28)
39:46 (28)
6:39 (29)
42:47 (28)
3:01 (30)
45:58 (28)
3:11 (29)
45:58 (28)
-
45:58  Helvi Ollikainen
29   Wiwi-Anne Nilsson
Sweden
11:07 (29)
29:18 (30)
18:11 (30)
31:49 (30)
2:31 (17)
34:52 (29)
3:03 (11)
40:56 (29)
6:04 (13)
45:18 (29)
4:22 (13)
47:21 (29)
2:03 (14)
49:37 (29)
2:16 (15)
49:37 (29)
-
49:37  Wiwi-Anne Nilsson
30   Zoya Novikova
Russia
22:03 (30)
27:05 (29)
5:02 (26)
31:21 (29)
4:16 (30)
35:14 (30)
3:53 (23)
42:10 (30)
6:56 (21)
47:40 (30)
5:30 (23)
49:40 (30)
2:00 (13)
51:46 (30)
2:06 (10)
51:46 (30)
-
51:46  Zoya Novikova
   Anu Tähtinen
Päijät-Rasti
-
-
-
-
-
-
-
-
-
35:26
-
37:34
2:08
39:52
2:18
39:51
-
DQ  Anu Tähtinen
   227 vacant
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
  227 vacant
   226 vacant
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
  226 vacant
   225 vacant
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
  225 vacant
   224 vacant
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
  224 vacant
   223 vacant
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
  223 vacant
Form of the results:
Suomi  Svenska  English