IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

D50A 3. day

Smart Follow

        Starting time Finish
4,3 km
 
1.   Pirjo Aalto Rasti-Nokia  FIN  13:39:00   44:30  
2.   Sirkka Oikarinen Tampereen Pyrintö  FIN  14:05:00   45:28  
3.   Tarja Silvennoinen Kalevan Rasti  FIN  14:16:00   46:05  
4.   Virpi Juutilainen SK Vuoksi  FIN  14:42:00   46:32  
5.   Dorthe Hansen Tanska  DEN  14:50:00   48:45  
6.   Kirsi Kihlström Hankasalmen Hanka  FIN  14:27:00   49:37  
7.   Kirsi Laasonen Tampereen Pyrintö  FIN  14:00:00   49:57  
8.   Sari Maijala Epilän Esa  FIN  14:12:00   50:04  
9.   Seija Nelimarkka Iisalmen Visa  FIN  14:56:00   51:12  
10.   Pirjo Rämänen Ilomantsin Urheilijat  FIN  13:50:00   51:18  
11.   Nina Ljungqvist-Sarparant Lynx  FIN  13:25:00   51:46  
12.   Maarit Ritakallio Lynx  FIN  14:07:00   52:30  
13.   Tuija Katajamäki Kauhavan Wisa  FIN  13:22:00   52:49  
14.   Alice Bedwell Great Britain  GBR  14:25:00   52:56  
15.   Berit Danielsen Norway  NOR  13:42:00   53:20  
16.   Pirkko Ekdahl Nivalan Urheilijat  FIN  13:34:00   53:28  
17.   Raili Hokajärvi SK Pohjantähti  FIN  14:30:00   54:29  
18.   Merja Airaksinen Kuopion Suunnistajat  FIN  13:55:00   55:03  
19.   Tarja Keränen Kuusamon Erä-Veikot  FIN  14:47:00   55:29  
20.   Maritta Kymäläinen Tampereen Pyrintö  FIN  14:13:00   56:13  
21.   Tarja Kärkkäinen Jämsän Retki-Veikot  FIN  14:01:00   56:28  
22.   Terhi Rajamäki Kangasala SK  FIN  13:54:00   56:44  
23.   Anneli Rautasalo Kalevan Rasti  FIN  14:51:00   57:27  
24.   Rita Linko Espoon Suunta  FIN  13:07:00   57:52  
25.   Marita Väärälä Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  13:59:00   58:01  
26.   Tuula Sani Hollolan Urheilijat -46  FIN  14:21:00   58:11  
27.   Marita Kokkila Espoon Suunta  FIN  13:49:00   58:27  
28.   Ingrid Ravnan Norway  NOR  14:15:00   58:39  
29.   Barbara Luescher Switzerland  SUI  13:19:00   58:41  
30.   Vuokko Kirvesmies Lahden Suunnistajat-37  FIN  13:08:00   58:50  
31.   Eija Rantoja Rastiketut  FIN  13:44:00   59:18  
32.   Päivi Virekunnas Tampereen Pyrintö  FIN  13:09:00   59:25  
33.   Carola Penger Pargas IF  FIN  14:48:00   59:46  
34.   Tea Eisanen Maarian Mahti  FIN  14:35:00   1:00:28  
35.   Päivi Ojajärvi Rastiketut  FIN  14:03:00   1:00:41  
36.   Riitta Hakkarainen Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  14:14:00   1:01:23  
37.   Merja Toivonen Epilän Esa  FIN  13:23:00   1:01:30  
38.   Irma Jokinen Turengin Sarastus  FIN  13:30:00   1:01:31  
39.   Anja Mäkelä Riihimäen Suunnistajat  FIN  13:52:00   1:02:25  
40.   Lea Nenonen SK Vuoksi  FIN  14:33:00   1:02:57  
41.   Mervi Väänänen Oulun Tarmo  FIN  14:08:00   1:03:09  
42.   Liisa Juga Keravan Urheilijat  FIN  14:18:00   1:03:16  
43.   Marja-Liisa Laitala Nivalan Urheilijat  FIN  13:14:00   1:03:30  
44.   Kristina Kettunen Rastihaukat  FIN  14:39:00   1:04:01  
45.   Tiina Westerlund Koovee  FIN  13:45:00   1:04:11  
46.   Kirsti Salmi Rajamäen Rykmentti  FIN  14:22:00   1:04:27  
47.   Tuija Järvinen Hämeenlinnan Tarmo  FIN  13:20:00   1:04:34  
48.   Jaana Heikkinen Kuusamon Erä-Veikot  FIN  13:06:00   1:04:40  
49.   Brigitte Howald Switzerland  SUI  13:27:00   1:05:03  
50.   Päivi Reiman Hiisirasti  FIN  14:28:00   1:05:18  
51.   Pirkko Vehomäki Olavin Rasti  FIN  13:41:00   1:05:21  
52.   Erja Mäkinen Epilän Esa  FIN  14:49:00   1:05:24  
53.   Velga Zalaiskalna Kazakhstan  KAZ  13:35:00   1:05:32  
54.   Päivi Mäkineste-Mäkelä Rasti-Kurikka  FIN  14:19:00   1:05:41  
55.   Sirkka Sarkki Keravan Urheilijat  FIN  14:11:00   1:05:46  
56.   Galina Mitereva Russia  RUS  14:17:00   1:06:02  
57.   Kerstin Sandström Sweden  SWE  13:46:00   1:06:58  
58.   Galina Kornilova Kazakhstan  KAZ  13:21:00   1:07:17  
59.   Virpi Keski-Ojala Ylivieskan Kuula  FIN  13:16:00   1:07:31  
60.   Marja Kankaanranta Hankasalmen Hanka  FIN  14:29:00   1:07:41  
61.   Aija Miinin Liperin Taimi  FIN  14:40:00   1:07:49  
62.   Saija Laurila Kangasala SK  FIN  13:12:00   1:07:58  
63.   Ulla Soininen Säyneisen Salpa  FIN  13:10:00   1:08:09  
64.   Oppliger Andrea Bossi Switzerland  SUI  14:06:00   1:08:17  
65.   Tarja Laine Helsingin Poliisi-Voimailijat  FIN  13:33:00   1:08:25  
66.   Rosmarie Feer Switzerland  SUI  14:44:00   1:08:27  
67.   Barbara Egger-Keller Switzerland  SUI  13:56:00   1:10:46  
68.   Suvi-Päivikki Uusitalo Itä-Hämeen Rasti  FIN  14:45:00   1:11:25  
69.   Merja Myllys Lounais-Hämeen Rasti  FIN  13:58:00   1:12:08  
70.   Hanna Paronen Itä-Hämeen Rasti  FIN  14:54:00   1:12:16  
71.   Satu Leppänen Hirvensalon Heitto  FIN  13:13:00   1:12:56  
72.   Eija Linna Oulaisten Huima  FIN  14:04:00   1:13:22  
73.   Tarja Tolonen Pudasjärven Urheilijat  FIN  13:53:00   1:13:25  
74.   Heli Annila Koovee  FIN  13:11:00   1:13:48  
75.   Annikka Ekdahl Nivalan Urheilijat  FIN  14:34:00   1:15:17  
76.   Eija Sulavuori Turun Metsänkävijät  FIN  14:20:00   1:15:27  
77.   Eeva Korhonen Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  14:02:00   1:16:11  
78.   Maj-Lis Rantala Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN  13:57:00   1:16:22  
79.   Monika Ammann Switzerland  SUI  13:17:00   1:17:04  
80.   Barbara Lehmann-Jordi Switzerland  SUI  13:05:00   1:18:38  
81.   Christina Birath Sweden  SWE  13:28:00   1:19:43  
82.   Leena Koivuniemi Rasti-Nokia  FIN  13:24:00   1:20:12  
83.   Päivi Saarikoski Pihkaniskat  FIN  13:15:00   1:21:04  
84.   Sanna Hilska Karkki-Rasti  FIN  13:43:00   1:21:43  
85.   Kirsti Mäntylä Rastiketut  FIN  14:52:00   1:22:00  
86.   Ann-Catherine Henriksson Pargas IF  FIN  14:31:00   1:22:11  
87.   Tarja Hyytiäinen RastiPiikkiö  FIN  14:38:00   1:22:16  
88.   Merja Äijälä Navi  FIN  14:26:00   1:22:43  
89.   Brigita Tamuza Latvia  LAT  14:10:00   1:27:08  
90.   Elizabeth Deane Irland  IRL  13:48:00   1:27:10  
91.   Raija Savolainen Tampereen Pyrintö  FIN  14:43:00   1:29:56  
92.   Tiina Ritakorpi Kankaanpään Suunnistajat  FIN  13:51:00   1:33:40  
93.   Christine Röthlisberger Switzerland  SUI  13:38:00   1:34:18  
94.   Tuija Jurvakainen Rasti-Hyry  FIN  14:37:00   1:38:23  
95.   Pirkko Råberg Länsi-Lavian Loiske  FIN  13:40:00   1:41:05  
   Toril Hallan Norway  NOR  13:26:00   DNS  
   Sari Jetsonen Kuopion Suunnistajat  FIN  13:36:00   DNS  
   Sirpa Lusa Tampereen Pyrintö  FIN  14:24:00   DNS  
   Outi Markki Espoon Suunta  FIN  14:32:00   DNF  
   Susanna Lamminpää OK Orient  FIN  14:36:00   DNS  
   Zdenka Kralova Czech Republic  CZE  14:46:00   DNS  
Form of the results:
Suomi  Svenska  English