IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

D50A 2. day

Smart Follow

        Starting time Finish
4,1 km
 
1.   Virpi Juutilainen SK Vuoksi  FIN  13:14:00   27:43  
2.   Pirjo Aalto Rasti-Nokia  FIN  13:12:00   29:46  
3.   Tarja Silvennoinen Kalevan Rasti  FIN  13:07:00   30:26  
4.   Kirsi Kihlström Hankasalmen Hanka  FIN  12:57:00   30:28  
5.   Nina Ljungqvist-Sarparant Lynx  FIN  13:23:00   30:53  
6.   Sirkka Oikarinen Tampereen Pyrintö  FIN  14:14:00   31:16  
7.   Sari Maijala Epilän Esa  FIN  13:22:00   31:56  
8.   Eija Rantoja Rastiketut  FIN  12:55:00   32:59  
9.   Päivi Mäkineste-Mäkelä Rasti-Kurikka  FIN  14:26:00   34:13  
10.   Dorthe Hansen Tanska  DEN  13:25:00   34:30  
11.   Maarit Ritakallio Lynx  FIN  12:56:00   34:36  
12.   Kirsi Laasonen Tampereen Pyrintö  FIN  13:34:00   34:52  
13.   Pirkko Ekdahl Nivalan Urheilijat  FIN  14:27:00   34:56  
14.   Marita Väärälä Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  12:49:00   35:23  
15.   Virpi Keski-Ojala Ylivieskan Kuula  FIN  13:51:00   35:39  
16.   Tuula Sani Hollolan Urheilijat -46  FIN  14:22:00   35:44  
17.   Vuokko Kirvesmies Lahden Suunnistajat-37  FIN  13:06:00   36:09  
18.   Rosmarie Feer Switzerland  SUI  13:30:00   36:14  
19.   Liisa Juga Keravan Urheilijat  FIN  13:00:00   36:15  
20.   Barbara Lehmann-Jordi Switzerland  SUI  13:18:00   36:16  
21.   Tea Eisanen Maarian Mahti  FIN  13:52:00   36:27  
22.   Tuija Katajamäki Kauhavan Wisa  FIN  13:57:00   36:30  
23.   Seija Nelimarkka Iisalmen Visa  FIN  13:33:00   36:35  
24.   Ingrid Ravnan Norway  NOR  13:01:00   36:43  
25.   Irma Jokinen Turengin Sarastus  FIN  14:16:00   36:47  
26.   Berit Danielsen Norway  NOR  13:36:00   37:11  
27.   Alice Bedwell Great Britain  GBR  14:13:00   37:13  
28.   Barbara Luescher Switzerland  SUI  13:20:00   37:29  
29.   Päivi Virekunnas Tampereen Pyrintö  FIN  14:01:00   37:33  
30.   Anja Mäkelä Riihimäen Suunnistajat  FIN  14:19:00   37:55  
31.   Riitta Hakkarainen Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  12:44:00   38:00  
32.   Marita Kokkila Espoon Suunta  FIN  12:50:00   38:19  
33.   Sirkka Sarkki Keravan Urheilijat  FIN  13:26:00   38:25  
33.   Terhi Rajamäki Kangasala SK  FIN  14:21:00   38:25  
35.   Maj-Lis Rantala Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN  12:51:00   38:36  
36.   Raili Hokajärvi SK Pohjantähti  FIN  13:28:00   39:09  
37.   Rita Linko Espoon Suunta  FIN  13:32:00   39:13  
38.   Saija Laurila Kangasala SK  FIN  14:25:00   39:25  
39.   Leena Koivuniemi Rasti-Nokia  FIN  14:20:00   39:33  
40.   Merja Airaksinen Kuopion Suunnistajat  FIN  14:10:00   39:49  
41.   Lea Nenonen SK Vuoksi  FIN  13:44:00   40:03  
42.   Aija Miinin Liperin Taimi  FIN  13:21:00   40:06  
43.   Christina Birath Sweden  SWE  13:48:00   40:07  
44.   Barbara Egger-Keller Switzerland  SUI  14:17:00   40:09  
45.   Mervi Väänänen Oulun Tarmo  FIN  13:27:00   40:15  
46.   Tarja Tolonen Pudasjärven Urheilijat  FIN  12:43:00   40:21  
47.   Ulla Soininen Säyneisen Salpa  FIN  14:18:00   40:29  
48.   Kirsti Salmi Rajamäen Rykmentti  FIN  12:52:00   40:49  
49.   Tarja Keränen Kuusamon Erä-Veikot  FIN  13:54:00   40:54  
50.   Tuija Järvinen Hämeenlinnan Tarmo  FIN  14:11:00   41:09  
51.   Pirkko Vehomäki Olavin Rasti  FIN  14:07:00   41:12  
52.   Tiina Westerlund Koovee  FIN  14:29:00   41:19  
53.   Suvi-Päivikki Uusitalo Itä-Hämeen Rasti  FIN  12:47:00   41:33  
54.   Galina Kornilova Kazakhstan  KAZ  13:40:00   41:51  
55.   Heli Annila Koovee  FIN  13:46:00   42:13  
56.   Maritta Kymäläinen Tampereen Pyrintö  FIN  13:13:00   42:23  
57.   Tarja Kärkkäinen Jämsän Retki-Veikot  FIN  14:09:00   42:45  
57.   Marja Kankaanranta Hankasalmen Hanka  FIN  14:12:00   42:45  
59.   Erja Mäkinen Epilän Esa  FIN  13:56:00   42:49  
60.   Galina Mitereva Russia  RUS  12:48:00   42:57  
61.   Pirjo Rämänen Ilomantsin Urheilijat  FIN  13:49:00   43:26  
62.   Oppliger Andrea Bossi Switzerland  SUI  14:33:00   44:14  
63.   Eija Linna Oulaisten Huima  FIN  14:24:00   44:18  
64.   Päivi Ojajärvi Rastiketut  FIN  13:31:00   44:23  
65.   Jaana Heikkinen Kuusamon Erä-Veikot  FIN  14:31:00   44:43  
66.   Hanna Paronen Itä-Hämeen Rasti  FIN  13:08:00   44:44  
67.   Marja-Liisa Laitala Nivalan Urheilijat  FIN  13:50:00   44:56  
68.   Velga Zalaiskalna Kazakhstan  KAZ  14:32:00   45:09  
69.   Tuija Jurvakainen Rasti-Hyry  FIN  12:58:00   45:11  
70.   Päivi Saarikoski Pihkaniskat  FIN  14:03:00   45:21  
71.   Kristina Kettunen Rastihaukat  FIN  13:35:00   45:30  
72.   Merja Myllys Lounais-Hämeen Rasti  FIN  12:45:00   45:42  
72.   Ann-Catherine Henriksson Pargas IF  FIN  13:59:00   45:42  
74.   Merja Toivonen Epilän Esa  FIN  14:05:00   46:15  
75.   Brigitte Howald Switzerland  SUI  14:15:00   46:37  
76.   Carola Penger Pargas IF  FIN  13:16:00   46:53  
77.   Merja Äijälä Navi  FIN  13:02:00   48:48  
78.   Tarja Laine Helsingin Poliisi-Voimailijat  FIN  13:38:00   50:05  
79.   Elizabeth Deane Irland  IRL  12:53:00   50:09  
80.   Satu Leppänen Hirvensalon Heitto  FIN  13:24:00   50:18  
81.   Päivi Reiman Hiisirasti  FIN  12:46:00   50:23  
82.   Christine Röthlisberger Switzerland  SUI  14:04:00   50:30  
83.   Tarja Hyytiäinen RastiPiikkiö  FIN  13:29:00   51:56  
84.   Kerstin Sandström Sweden  SWE  13:58:00   52:11  
85.   Raija Savolainen Tampereen Pyrintö  FIN  13:11:00   52:16  
86.   Eija Sulavuori Turun Metsänkävijät  FIN  13:17:00   52:58  
87.   Anneli Rautasalo Kalevan Rasti  FIN  13:04:00   54:06  
88.   Outi Markki Espoon Suunta  FIN  13:09:00   55:29  
89.   Eeva Korhonen Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  13:37:00   55:53  
90.   Monika Ammann Switzerland  SUI  13:03:00   56:20  
91.   Annikka Ekdahl Nivalan Urheilijat  FIN  14:02:00   57:09  
92.   Brigita Tamuza Latvia  LAT  14:34:00   59:49  
93.   Pirkko Råberg Länsi-Lavian Loiske  FIN  13:15:00   1:02:03  
94.   Sanna Hilska Karkki-Rasti  FIN  13:41:00   1:13:28  
   Kirsti Mäntylä Rastiketut  FIN  12:59:00   DQ  
   Sirpa Lusa Tampereen Pyrintö  FIN  13:05:00   DNS  
   Toril Hallan Norway  NOR  13:10:00   DNS  
   Zdenka Kralova Czech Republic  CZE  13:19:00   DNS  
   Tiina Ritakorpi Kankaanpään Suunnistajat  FIN  13:39:00   DNS  
   Susanna Lamminpää OK Orient  FIN  14:00:00   DNS  
   Sari Jetsonen Kuopion Suunnistajat  FIN  14:06:00   DNS  
Form of the results:
Suomi  Svenska  English