IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

D50A 1. day

Smart Follow

        Starting time Finish
4,8 km
 
1.   Pirjo Aalto Rasti-Nokia  FIN  15:41:00   35:47  
2.   Tarja Silvennoinen Kalevan Rasti  FIN  15:40:00   36:27  
3.   Sirkka Oikarinen Tampereen Pyrintö  FIN  15:05:00   37:19  
4.   Virpi Juutilainen SK Vuoksi  FIN  14:15:00   40:01  
5.   Nina Ljungqvist-Sarparant Lynx  FIN  15:48:00   42:03  
6.   Brigita Tamuza Latvia  LAT  14:46:00   42:14  
7.   Tuija Katajamäki Kauhavan Wisa  FIN  14:59:00   42:16  
8.   Sari Maijala Epilän Esa  FIN  14:38:00   42:37  
9.   Kirsi Kihlström Hankasalmen Hanka  FIN  14:41:00   42:43  
10.   Tarja Keränen Kuusamon Erä-Veikot  FIN  14:05:00   43:07  
11.   Marita Väärälä Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  15:18:00   44:10  
12.   Alice Bedwell Great Britain  GBR  14:22:00   44:28  
13.   Maritta Kymäläinen Tampereen Pyrintö  FIN  14:25:00   44:41  
14.   Rita Linko Espoon Suunta  FIN  15:51:00   45:02  
15.   Monika Ammann Switzerland  SUI  15:45:00   45:14  
16.   Seija Nelimarkka Iisalmen Visa  FIN  14:52:00   45:27  
17.   Raili Hokajärvi SK Pohjantähti  FIN  15:25:00   45:47  
18.   Ingrid Ravnan Norway  NOR  14:35:00   46:06  
19.   Maj-Lis Rantala Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN  15:29:00   46:11  
20.   Barbara Lehmann-Jordi Switzerland  SUI  15:47:00   46:49  
21.   Marita Kokkila Espoon Suunta  FIN  15:17:00   46:56  
22.   Dorthe Hansen Tanska  DEN  14:08:00   47:01  
23.   Suvi-Päivikki Uusitalo Itä-Hämeen Rasti  FIN  15:23:00   47:20  
24.   Tuula Sani Hollolan Urheilijat -46  FIN  14:50:00   47:23  
25.   Kirsi Laasonen Tampereen Pyrintö  FIN  14:06:00   47:40  
26.   Pirjo Rämänen Ilomantsin Urheilijat  FIN  14:28:00   47:44  
27.   Maarit Ritakallio Lynx  FIN  14:51:00   47:49  
28.   Saija Laurila Kangasala SK  FIN  15:02:00   47:57  
29.   Velga Zalaiskalna Kazakhstan  KAZ  15:12:00   47:58  
30.   Riitta Hakkarainen Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  15:56:00   48:17  
31.   Liisa Juga Keravan Urheilijat  FIN  14:18:00   48:40  
32.   Sirkka Sarkki Keravan Urheilijat  FIN  15:31:00   48:42  
33.   Tiina Westerlund Koovee  FIN  15:28:00   48:53  
34.   Merja Airaksinen Kuopion Suunnistajat  FIN  14:36:00   48:59  
35.   Ulla Soininen Säyneisen Salpa  FIN  15:26:00   49:02  
36.   Tuija Järvinen Hämeenlinnan Tarmo  FIN  15:03:00   49:03  
37.   Maire Kosamo Pudasjärven Urheilijat  FIN  15:52:00   49:54  
38.   Marja-Liisa Laitala Nivalan Urheilijat  FIN  15:49:00   49:58  
39.   Pirkko Vehomäki Olavin Rasti  FIN  14:55:00   50:15  
40.   Aija Miinin Liperin Taimi  FIN  15:20:00   50:18  
41.   Eija Rantoja Rastiketut  FIN  15:34:00   50:37  
42.   Tea Eisanen Maarian Mahti  FIN  15:01:00   50:47  
43.   Ann-Catherine Henriksson Pargas IF  FIN  14:58:00   50:48  
44.   Virpi Keski-Ojala Ylivieskan Kuula  FIN  14:49:00   50:49  
45.   Raija Savolainen Tampereen Pyrintö  FIN  15:21:00   51:02  
46.   Rosmarie Feer Switzerland  SUI  14:40:00   51:40  
47.   Päivi Virekunnas Tampereen Pyrintö  FIN  14:47:00   51:48  
48.   Merja Toivonen Epilän Esa  FIN  15:00:00   51:52  
49.   Tarja Kärkkäinen Jämsän Retki-Veikot  FIN  14:14:00   52:22  
50.   Anneli Rautasalo Kalevan Rasti  FIN  15:14:00   52:24  
51.   Galina Kornilova Kazakhstan  KAZ  15:39:00   52:44  
52.   Oppliger Andrea Bossi Switzerland  SUI  14:30:00   53:13  
53.   Päivi Mäkineste-Mäkelä Rasti-Kurikka  FIN  14:13:00   53:24  
54.   Irma Jokinen Turengin Sarastus  FIN  14:57:00   53:30  
55.   Barbara Egger-Keller Switzerland  SUI  14:23:00   53:34  
56.   Kirsti Salmi Rajamäen Rykmentti  FIN  14:53:00   53:35  
57.   Berit Danielsen Norway  NOR  15:55:00   53:51  
58.   Anja Mäkelä Riihimäen Suunnistajat  FIN  15:19:00   54:36  
59.   Eija Linna Oulaisten Huima  FIN  15:11:00   54:39  
60.   Barbara Luescher Switzerland  SUI  15:13:00   54:58  
61.   Galina Mitereva Russia  RUS  15:46:00   55:03  
62.   Tuija Jurvakainen Rasti-Hyry  FIN  14:26:00   55:41  
63.   Tiina Ritakorpi Kankaanpään Suunnistajat  FIN  14:16:00   55:44  
64.   Terhi Rajamäki Kangasala SK  FIN  15:09:00   55:46  
65.   Mervi Väänänen Oulun Tarmo  FIN  14:11:00   55:52  
66.   Heli Annila Koovee  FIN  15:38:00   56:00  
67.   Clare Durand USA  USA  15:53:00   56:56  
68.   Pirkko Ekdahl Nivalan Urheilijat  FIN  14:44:00   57:32  
69.   Tarja Tolonen Pudasjärven Urheilijat  FIN  15:27:00   58:12  
70.   Päivi Saarikoski Pihkaniskat  FIN  15:30:00   59:57  
71.   Päivi Ojajärvi Rastiketut  FIN  14:29:00   1:00:11  
72.   Brigitte Howald Switzerland  SUI  14:42:00   1:01:47  
73.   Hanna Paronen Itä-Hämeen Rasti  FIN  14:09:00   1:01:57  
74.   Leena Koivuniemi Rasti-Nokia  FIN  14:54:00   1:02:11  
75.   Merja Myllys Lounais-Hämeen Rasti  FIN  15:22:00   1:02:27  
76.   Päivi Reiman Hiisirasti  FIN  15:32:00   1:03:01  
77.   Tarja Laine Helsingin Poliisi-Voimailijat  FIN  15:54:00   1:03:07  
78.   Christine Röthlisberger Switzerland  SUI  15:06:00   1:04:40  
79.   Kerstin Sandström Sweden  SWE  14:20:00   1:04:45  
80.   Jaana Heikkinen Kuusamon Erä-Veikot  FIN  15:04:00   1:04:50  
81.   Erja Mäkinen Epilän Esa  FIN  14:12:00   1:04:57  
82.   Outi Markki Espoon Suunta  FIN  14:33:00   1:05:16  
82.   Eeva Korhonen Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  15:50:00   1:05:16  
84.   Kristina Kettunen Rastihaukat  FIN  14:21:00   1:09:01  
85.   Tarja Hyytiäinen RastiPiikkiö  FIN  14:07:00   1:09:53  
86.   Sanna Hilska Karkki-Rasti  FIN  15:35:00   1:11:29  
87.   Eija Sulavuori Turun Metsänkävijät  FIN  14:34:00   1:12:01  
88.   Elizabeth Deane Irland  IRL  15:44:00   1:15:42  
89.   Kirsti Mäntylä Rastiketut  FIN  14:31:00   1:19:58  
90.   Satu Leppänen Hirvensalon Heitto  FIN  15:15:00   1:20:31  
91.   Pirkko Råberg Länsi-Lavian Loiske  FIN  15:36:00   1:29:03  
92.   Sari Jetsonen Kuopion Suunnistajat  FIN  15:16:00   1:29:19  
   Marja Kankaanranta Hankasalmen Hanka  FIN  14:17:00   DNS  
   Lea Nenonen SK Vuoksi  FIN  14:24:00   DNS  
   Zdenka Kralova Czech Republic  CZE  14:32:00   DNS  
   Susanna Lamminpää OK Orient  FIN  14:48:00   DQ  
   Vuokko Kirvesmies Lahden Suunnistajat-37  FIN  15:24:00   DNS  
   Christina Birath Sweden  SWE  15:33:00   DNS  
   Toril Hallan Norway  NOR  15:43:00   DNS  
Form of the results:
Suomi  Svenska  English