IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

D14A 1. day

Smart Follow

        Starting time Finish
4,1 km
 
1.   Tuuli Heikkilä Lynx  FIN  16:09:00   27:44  
2.   Anu Tuomisto Vaasan Suunnistajat  FIN  16:04:00   29:01  
3.   Henna Pylvänäinen Kouvolan Suunnistajat  FIN  17:10:00   29:56  
4.   Satu Tuomisto Vaasan Suunnistajat  FIN  16:51:00   29:59  
5.   Jasmiina Rantala Rasti-Lukko  FIN  16:44:00   30:57  
6.   Anastasia Eltsova Russia  RUS  16:55:00   31:43  
7.   Linnea Myrskog IK Kronan  FIN  17:04:00   31:51  
8.   Essi Rantanen MS Parma  FIN  16:32:00   32:01  
9.   Kaisa Rooba Estonia  EST  16:17:00   32:02  
9.   Venla Riipinen Navi  FIN  17:06:00   32:02  
11.   Riina Jordi Switzerland  SUI  16:25:00   32:03  
12.   Anni Tanskanen Iisalmen Visa  FIN  15:55:00   32:04  
13.   Susanna Aho Länsi-Lavian Loiske  FIN  16:42:00   32:09  
14.   Annu Pylkkänen Savon Suunta  FIN  16:16:00   32:45  
15.   Ella Hyvärinen Rastivarsat  FIN  17:07:00   32:51  
16.   Leenukka Hanhijärvi Espoon Akilles  FIN  16:50:00   33:07  
17.   Olga Vasileva Russia  RUS  16:43:00   33:43  
18.   Iida Heijari Vehkalahden Veikot  FIN  16:48:00   34:07  
19.   Elisa Viholainen Suunta Jyväskylä  FIN  16:24:00   34:27  
20.   Irina Bulashevich Russia  RUS  16:15:00   34:28  
21.   Viivi Varjus SK Vuoksi  FIN  16:40:00   34:37  
22.   Aino Lampinen Mäntsälän Urheilijat  FIN  17:16:00   34:41  
23.   Janina Donner OK77  FIN  16:31:00   35:18  
23.   Krista Tuominen Lahden Suunnistajat-37  FIN  16:56:00   35:18  
25.   Annika Sopo Kuopion Suunnistajat  FIN  16:07:00   35:37  
26.   Emma Kangas Lapuan Virkiä  FIN  16:28:00   35:53  
27.   Anna Chelnova Russia  RUS  17:14:00   35:54  
28.   Alli Haavisto Turun Suunnistajat  FIN  16:03:00   36:10  
29.   Claudia Kantola Lahden Suunnistajat-37  FIN  16:29:00   36:18  
30.   Emmi Korhonen Tuusulan Voima-Veikot  FIN  17:08:00   37:23  
31.   Milla Lagerroos Ulvilan Ura  FIN  16:13:00   38:03  
32.   Julia Himilä Karkki-Rasti  FIN  15:48:00   38:09  
33.   Annika Matilainen Helsingin Suunnistajat  FIN  15:54:00   38:18  
34.   Melina Avelin Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  16:35:00   40:30  
34.   Roosa Pelkonen Mäntsälän Urheilijat  FIN  17:05:00   40:30  
36.   Emilia Välimaa Rasti 88  FIN  16:38:00   40:33  
37.   Jenni Kivikko Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  16:30:00   41:03  
38.   Eeva Kurikkala Kalajoen Junkkarit  FIN  16:19:00   41:04  
39.   Helmi Koli IF Sibbo-Vargarna  FIN  16:23:00   41:05  
40.   Jenna Leipijärvi Hämeenlinnan Suunnistajat    16:22:00   41:11  
41.   Tessa Tähtinen Päijät-Rasti  FIN  16:27:00   41:40  
42.   Venla Kääriä Kymin Suunnistajat  FIN  15:49:00   43:50  
43.   Pinja Koskinen Rajamäen Rykmentti  FIN  16:33:00   43:59  
44.   Karoliina Ahvonen Joutsenon Kullervo  FIN  16:00:00   44:26  
45.   Sini Holappa Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  16:26:00   45:01  
46.   Anna Belodedova Russia  RUS  15:50:00   45:06  
47.   Milla Mattila Kymin Suunnistajat  FIN  16:46:00   45:14  
48.   Elsa Peltonen Itä-Päijänteen Rasti  FIN  16:54:00   45:51  
49.   Darya Panchenko Russia  RUS  16:58:00   46:33  
50.   Minna Lonka SK Vuoksi  FIN  16:59:00   47:18  
51.   Maria Niemi Espoon Suunta  FIN  15:57:00   47:20  
52.   Eadaoin McCavana Irland  IRL  16:21:00   47:34  
53.   Eveliina Vehkala Siikaisten Sisu  FIN  16:10:00   47:41  
54.   Veera Roine Hiidenkiertäjät  FIN  17:11:00   47:44  
55.   Christa Borgman IF Sibbo-Vargarna  FIN  15:51:00   48:05  
56.   Maija Laasanen Laihian Luja  FIN  17:15:00   48:54  
57.   Sarianna Pinola Rasti-Nokia  FIN  17:13:00   49:15  
58.   Laura Uusi-Simola Mäntsälän Urheilijat  FIN  16:39:00   51:36  
59.   Annamari Syrjälä Laihian Luja  FIN  16:14:00   52:23  
60.   Henriikka Tilli Lynx  FIN  15:53:00   52:44  
61.   Evita Sulkula Suunta Jyväskylä  FIN  16:41:00   52:47  
62.   Suvi Hietaharju Rasti-Jussit  FIN  16:08:00   54:40  
63.   Anna Simola Lounais-Hämeen Rasti  FIN  15:56:00   55:07  
64.   Venla Mattila Helsingin Suunnistajat  FIN  16:12:00   55:30  
65.   Fanni Kallio Kalvolan Keihäs  FIN  16:01:00   56:43  
66.   Antonia Holmgren IF Sibbo-Vargarna  FIN  16:02:00   56:52  
67.   Anja Scherrer Switzerland  SUI  17:00:00   57:13  
68.   Kim Hadorn Switzerland  SUI  15:59:00   57:23  
69.   Iida Hämäläinen Olavin Rasti  FIN  17:02:00   57:30  
70.   Heidi Mustonen Helsingin Suunnistajat  FIN  17:12:00   57:34  
71.   Anna-Kaisa Hakala Lapuan Virkiä  FIN  16:06:00   58:22  
72.   Loviisa Kalliokoski Perhon Kiri  FIN  16:34:00   58:35  
73.   Tanja Heinjoki Jämsän Retki-Veikot  FIN  16:53:00   1:00:24  
74.   Venla Tikkanen Espoon Suunta  FIN  16:57:00   1:00:50  
75.   emer perkins Irland  IRL  17:01:00   1:01:40  
76.   Ellinor Höstman Solf IK  FIN  15:47:00   1:05:24  
77.   Sanni Heikkinen Helsingin Suunnistajat  FIN  16:45:00   1:09:11  
78.   Kira Kotvitskaya Russia  RUS  16:37:00   1:25:10  
   Johanna Siltanen Turun Suunnistajat  FIN  15:58:00   DNS  
   Veera Parkkinen Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  16:18:00   DNS  
   Hanna Leppävuori Kuopion Suunnistajat  FIN  17:03:00   DQ  
Form of the results:
Suomi  Svenska  English