IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

D12 4. day

Smart Follow

        Starting time Finish
2,7 km
 
1.   Maria Määttänen Espoon Suunta  FIN  9:22:00   22:26  
2.   Siana Senn Espoon Suunta  FIN  9:20:00   22:53  
3.   Aino Rantala Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  9:32:00   24:18  
4.   Suvi Kurth Tampereen Pyrintö  FIN  8:15:00   24:51  
5.   Milja Väätäjä RastiPiikkiö  FIN  9:23:00   25:21  
6.   Kseniaa Dmitrievskaia Russia  RUS  9:30:00   25:38  
7.   Mikaela Karjalainen Päijät-Rasti  FIN  8:11:00   25:48  
8.   Elsa Näpänkangas Suunta Jyväskylä  FIN  9:07:00   26:12  
9.   Ida Haapala Rajamäen Rykmentti  FIN  9:24:00   26:16  
10.   Heta Virtanen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  8:40:00   27:04  
11.   Anna Goman Vesaisen Pojat  FIN  8:44:00   28:01  
12.   Elisa Mattila Kouvolan Suunnistajat  FIN  8:24:00   28:03  
13.   Aino Ristimäki Kalvolan Keihäs  FIN  9:00:00   28:06  
14.   Natalja Niggli France  FIN  9:27:00   28:07  
15.   Outi Haikama Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  8:37:00   28:39  
16.   Veera Laaksoviita Suomussalmen Rasti  FIN  8:52:00   28:42  
17.   Aino Kangasaho Helsingin Suunnistajat  FIN  8:35:00   28:43  
18.   Elena Brusova Russia  RUS  9:40:00   29:04  
19.   Pinja Ylikangas Himangan Urheilijat  FIN  9:04:00   29:21  
20.   Taru Heinaro Espoon Suunta  FIN  8:33:00   29:23  
20.   Neea Pohjamo SK Vuoksi  FIN  8:47:00   29:23  
20.   Oona Mustonen Helsingin Suunnistajat  FIN  9:21:00   29:23  
23.   Elizabete Vimba Latvia  LAT  9:48:00   29:49  
24.   Sonja Leinamo Kalvolan Keihäs  FIN  9:16:00   29:50  
25.   Miina-Maria Tuomala Suunta Jyväskylä  FIN  9:38:00   29:53  
26.   Venla Annala Kangasala SK  FIN  8:17:00   29:54  
27.   Essi Metsälä Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  8:45:00   30:14  
28.   Venla-Linnea Karjalainen Suunta Jyväskylä  FIN  9:12:00   30:42  
29.   Eerika Salomäki Keravan Urheilijat  FIN  8:19:00   30:50  
30.   Elina Espo Kouvolan Suunnistajat  FIN  8:21:00   31:00  
31.   Anna Flakberg Sweden  SWE  9:26:00   31:06  
32.   Venla Kankainen Sotkamon Jymy  FIN  9:46:00   31:07  
33.   Maarit Myllymäki Kortesjärven Järvi-Veikot  FIN  9:06:00   31:21  
34.   Anni Aho Turun Suunnistajat  FIN  8:28:00   31:38  
35.   Roosa Riikola Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  8:56:00   31:52  
36.   Amanda Hansén OK Botnia  FIN  8:55:00   32:24  
37.   Ella Kokkinen Jämsän Retki-Veikot  FIN  8:34:00   32:25  
38.   Maija Mäenpää Kalvolan Keihäs  FIN  9:14:00   32:34  
39.   Saana Portimojärvi Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  8:59:00   32:38  
40.   Jannica Lindahl Akilles OK  FIN  9:13:00   32:55  
41.   Salla Rönkkö Tuupovaaran Sepot  FIN  9:44:00   32:59  
42.   Darya Ukhanova Russia  RUS  8:22:00   33:46  
43.   Essi Valtonen MS Parma  FIN  8:05:00   33:57  
44.   Viivi Vesterinen Hyvinkään Rasti  FIN  9:11:00   33:59  
45.   Aino Lukkari Rajamäen Rykmentti  FIN  8:12:00   34:12  
46.   Hilma Holmback IF Femman  FIN  9:10:00   34:44  
47.   Ksenia Galileeva Russia  RUS  9:09:00   34:47  
48.   Janni Mäkinen MS Parma  FIN  8:29:00   34:54  
49.   Anni Nuuttila Kauhajoen Karhu  FIN  9:42:00   34:56  
50.   Hanna Malinen Tuusulan Voima-Veikot  FIN  9:33:00   34:58  
51.   Jatta Ollikainen Navi  FIN  9:45:00   35:22  
52.   Henna Hartman Suunta Jyväskylä  FIN  9:34:00   36:08  
53.   Sanni Kuusisto Laihian Luja    9:31:00   36:14  
54.   Julia Hirvonen Epilän Esa  FIN  8:57:00   36:26  
55.   Marika Haverinen Kajaanin Suunnistajat  FIN  9:03:00   36:43  
56.   Kseniaa Zotova Russia  RUS  8:18:00   36:48  
57.   Aude Sandevoir France  FRA  9:18:00   37:25  
58.   Riina Riikola Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  8:39:00   37:45  
59.   Laura Härkönen Oulun Tarmo  FIN  8:08:00   37:53  
60.   Aino Lehikoinen Espoon Suunta  FIN  8:38:00   38:29  
61.   Olena Dankova Ukraine  UKR  8:43:00   38:43  
62.   Irina Pienimäki Rastiketut  FIN  9:49:00   38:45  
63.   Henna-Riina Katajamäki Kauhavan Wisa  FIN  8:50:00   38:51  
64.   Louisa Hästö IF Femman  FIN  8:49:00   39:13  
65.   Aino Asklöf Lynx  FIN  8:53:00   39:15  
66.   Oona Luoma Ulvilan Ura  FIN  8:16:00   39:18  
67.   Henriette Plit Lynx  FIN  9:01:00   39:25  
68.   Lotte Willems Belgium  BEL  8:09:00   39:49  
69.   Venla Salonen Helsingin Suunnistajat  FIN  9:17:00   40:00  
70.   Anna Chumovatova Russia  RUS  8:02:00   40:30  
71.   Elli Suntioinen Karkki-Rasti  FIN  9:43:00   40:53  
72.   Emma Varmavuo Rajamäen Rykmentti  FIN  8:10:00   41:00  
73.   Ida Isolähteenmäki Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  9:02:00   41:50  
74.   Noora Neuvonen Turun Suunnistajat  FIN  9:37:00   42:00  
75.   Roosa Vantaala Lammin Säkiä  FIN  8:25:00   42:01  
76.   Sandra Isoniemi Akilles OK  FIN  9:25:00   43:09  
77.   Elsa Leppämäki Viitasaaren Suunta  FIN  8:32:00   43:40  
78.   Eliisa Saarela RastiPiikkiö  FIN  9:35:00   44:04  
79.   Varvara Doroguntseva Russia  RUS  8:36:00   45:29  
80.   Aasheim Tora Nymark Norway  NOR  9:05:00   46:05  
81.   Lovisa Furubacka OK Botnia  FIN  8:41:00   46:43  
82.   Daria Ponomareva Russia  RUS  8:54:00   47:07  
83.   Ellanoora Lehtonen Saarijärven Pullistus  FIN  8:46:00   47:08  
84.   Idaliina Kuusisto Koovee  FIN  8:42:00   48:47  
85.   Siiri Pirkkalainen Hollolan Urheilijat  FIN  9:15:00   49:01  
86.   Suvi-Tuuli Salminen Yläneen Kiri  FIN  8:27:00   49:39  
87.   Johanna Isojärvi Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  9:19:00   49:51  
88.   Hilla Kolstela Hollolan Urheilijat -46  FIN  8:03:00   50:50  
89.   Pauliina Tilli Lynx  FIN  8:01:00   53:14  
90.   Jordan Pim Irland  IRL  9:28:00   54:10  
91.   Daria Astakhova Russia  RUS  8:04:00   54:49  
92.   Wilma Haapasalo SK Pohjantähti  FIN  8:30:00   55:10  
93.   Reeta Malmlund Koovee  FIN  8:07:00   57:18  
94.   Lotta Pynnönen Kangasniemen Kalske  FIN  8:51:00   1:00:50  
95.   Alina Khokhlacheva Russia  RUS  8:06:00   1:09:44  
   Hanna Hakuli Keravan Urheilijat  FIN  8:14:00   DQ  
   Evdokiya Babyeva Russia  RUS  8:20:00   DNS  
   Hilla Pitkänen Jämsän Retki-Veikot  FIN  8:23:00   DQ  
   Ida Jussila Tampereen Pyrintö  FIN  8:26:00   DQ  
   Heini Niva Laitasaaren Veto  FIN  9:08:00   DQ  
   Linda Sainio Kangasala SK  FIN  9:29:00   DNS  
Form of the results:
Suomi  Svenska  English