IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

D12 2. day

Smart Follow

        Starting time Finish
2,4 km
 
1.   Elisa Mattila Kouvolan Suunnistajat  FIN  12:02:00   13:01  
2.   Mikaela Karjalainen Päijät-Rasti  FIN  12:05:00   14:11  
3.   Heta Virtanen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  12:10:00   14:17  
4.   Eerika Salomäki Keravan Urheilijat  FIN  11:57:00   15:24  
4.   Siana Senn Espoon Suunta  FIN  12:37:00   15:24  
6.   Ida Haapala Rajamäen Rykmentti  FIN  11:04:00   15:33  
7.   Elsa Näpänkangas Suunta Jyväskylä  FIN  12:31:00   15:42  
8.   Roosa Riikola Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  11:11:00   15:51  
9.   Kseniaa Dmitrievskaia Russia  RUS  11:08:00   16:07  
10.   Aino Ristimäki Kalvolan Keihäs  FIN  12:20:00   16:36  
11.   Neea Pohjamo SK Vuoksi  FIN  12:04:00   16:46  
12.   Roosa Vantaala Lammin Säkiä  FIN  12:15:00   16:48  
13.   Aino Rantala Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  11:49:00   16:52  
14.   Elena Brusova Russia  RUS  11:23:00   16:54  
15.   Outi Haikama Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  12:41:00   16:56  
16.   Amanda Hansén OK Botnia  FIN  12:38:00   16:57  
17.   Anna Goman Vesaisen Pojat  FIN  12:48:00   16:59  
18.   Maria Määttänen Espoon Suunta  FIN  11:22:00   17:07  
18.   Suvi Kurth Tampereen Pyrintö  FIN  11:29:00   17:07  
20.   Miina-Maria Tuomala Suunta Jyväskylä  FIN  11:02:00   17:11  
20.   Hanna Hakuli Keravan Urheilijat  FIN  12:27:00   17:11  
22.   Aino Kangasaho Helsingin Suunnistajat  FIN  12:47:00   17:28  
23.   Olena Dankova Ukraine  UKR  11:24:00   17:33  
24.   Pinja Ylikangas Himangan Urheilijat  FIN  11:01:00   17:35  
25.   Hanna Malinen Tuusulan Voima-Veikot  FIN  11:55:00   17:46  
25.   Ella Kokkinen Jämsän Retki-Veikot  FIN  12:45:00   17:46  
27.   Maarit Myllymäki Kortesjärven Järvi-Veikot  FIN  11:14:00   17:47  
28.   Oona Mustonen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:07:00   17:49  
29.   Kseniaa Zotova Russia  RUS  12:07:00   17:54  
30.   Jatta Ollikainen Navi  FIN  11:48:00   17:56  
31.   Essi Metsälä Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  12:13:00   17:57  
32.   Wilma Haapasalo SK Pohjantähti  FIN  11:45:00   17:58  
33.   Anna Chumovatova Russia  RUS  11:51:00   18:04  
34.   Elsa Leppämäki Viitasaaren Suunta  FIN  12:35:00   18:21  
35.   Hilma Holmback IF Femman  FIN  11:17:00   18:23  
36.   Irina Pienimäki Rastiketut  FIN  11:10:00   18:28  
36.   Venla Annala Kangasala SK  FIN  11:59:00   18:28  
38.   Sanni Kuusisto Laihian Luja    11:16:00   18:42  
38.   Venla Salonen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:28:00   18:42  
40.   Elina Espo Kouvolan Suunnistajat  FIN  12:26:00   18:57  
41.   Ida Jussila Tampereen Pyrintö  FIN  11:40:00   18:59  
42.   Aino Lehikoinen Espoon Suunta  FIN  12:39:00   19:07  
43.   Salla Rönkkö Tuupovaaran Sepot  FIN  11:44:00   19:10  
44.   Anna Flakberg Sweden  SWE  12:12:00   19:14  
45.   Elli Suntioinen Karkki-Rasti  FIN  11:26:00   19:17  
46.   Noora Neuvonen Turun Suunnistajat  FIN  11:06:00   19:21  
47.   Venla-Linnea Karjalainen Suunta Jyväskylä  FIN  11:15:00   19:23  
48.   Jannica Lindahl Akilles OK  FIN  11:35:00   19:30  
49.   Elizabete Vimba Latvia  LAT  11:39:00   19:37  
50.   Sonja Leinamo Kalvolan Keihäs  FIN  12:22:00   19:40  
51.   Marika Haverinen Kajaanin Suunnistajat  FIN  11:12:00   19:41  
52.   Aino Lukkari Rajamäen Rykmentti  FIN  12:25:00   19:47  
53.   Laura Härkönen Oulun Tarmo  FIN  11:52:00   20:09  
54.   Emma Varmavuo Rajamäen Rykmentti  FIN  12:23:00   20:15  
55.   Heini Niva Laitasaaren Veto  FIN  12:43:00   20:23  
56.   Louisa Hästö IF Femman  FIN  12:18:00   20:44  
57.   Milja Väätäjä RastiPiikkiö  FIN  11:31:00   21:02  
58.   Aino Asklöf Lynx  FIN  11:20:00   21:03  
59.   Viivi Vesterinen Hyvinkään Rasti  FIN  12:33:00   21:12  
60.   Ronja Kemppainen Angelniemen Ankkuri  FIN  12:34:00   21:37  
61.   Varvara Doroguntseva Russia  RUS  11:25:00   21:40  
62.   Anni Nuuttila Kauhajoen Karhu  FIN  11:56:00   21:56  
62.   Ellanoora Lehtonen Saarijärven Pullistus  FIN  12:24:00   21:56  
64.   Maija Mäenpää Kalvolan Keihäs  FIN  11:37:00   22:09  
65.   Hilla Pitkänen Jämsän Retki-Veikot  FIN  11:30:00   22:18  
66.   Lotte Willems Belgium  BEL  11:50:00   22:29  
67.   Taru Heinaro Espoon Suunta  FIN  12:49:00   22:42  
68.   Riina Riikola Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  11:09:00   22:52  
69.   Oona Luoma Ulvilan Ura  FIN  12:09:00   22:55  
70.   Hilla Kolstela Hollolan Urheilijat -46  FIN  12:19:00   22:59  
71.   Henriette Plit Lynx  FIN  12:14:00   23:02  
72.   Venla Kankainen Sotkamon Jymy  FIN  11:53:00   23:10  
73.   Julia Hirvonen Epilän Esa  FIN  11:05:00   23:14  
74.   Ida Isolähteenmäki Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  12:17:00   23:29  
75.   Natalja Niggli France  FIN  11:03:00   23:33  
76.   Saana Portimojärvi Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  11:19:00   23:44  
77.   Darya Ukhanova Russia  RUS  12:00:00   24:21  
78.   Lotta Pynnönen Kangasniemen Kalske  FIN  12:42:00   25:02  
79.   Aasheim Tora Nymark Norway  NOR  12:29:00   25:26  
80.   Eliisa Saarela RastiPiikkiö  FIN  11:41:00   25:53  
81.   Reeta Malmlund Koovee  FIN  12:06:00   25:54  
82.   Essi Valtonen MS Parma  FIN  12:08:00   25:55  
83.   Daria Astakhova Russia  RUS  11:27:00   25:58  
84.   Siiri Pirkkalainen Hollolan Urheilijat  FIN  11:43:00   26:43  
85.   Henna-Riina Katajamäki Kauhavan Wisa  FIN  12:40:00   26:49  
86.   Idaliina Kuusisto Koovee  FIN  11:13:00   26:50  
87.   Pauliina Tilli Lynx  FIN  12:46:00   28:12  
88.   Sandra Isoniemi Akilles OK  FIN  11:46:00   30:18  
89.   Veera Laaksoviita Suomussalmen Rasti  FIN  11:21:00   31:04  
90.   Janni Mäkinen MS Parma  FIN  11:54:00   31:23  
91.   Anni Aho Turun Suunnistajat  FIN  11:34:00   31:41  
92.   Daria Ponomareva Russia  RUS  11:58:00   32:29  
93.   Johanna Isojärvi Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  12:28:00   34:18  
94.   Lovisa Furubacka OK Botnia  FIN  12:11:00   35:35  
95.   Ksenia Galileeva Russia  RUS  12:44:00   36:55  
96.   Suvi-Tuuli Salminen Yläneen Kiri  FIN  12:21:00   42:26  
97.   Henna Hartman Suunta Jyväskylä  FIN  11:42:00   52:53  
98.   Jordan Pim Irland  IRL  11:33:00   1:01:58  
99.   Alina Khokhlacheva Russia  RUS  11:38:00   1:12:24  
   Evdokiya Babyeva Russia  RUS  11:36:00   DNS  
   Linda Sainio Kangasala SK  FIN  12:03:00   DNS  
   Aude Sandevoir France  FRA  12:30:00   DQ  
Form of the results:
Suomi  Svenska  English